Jak často kakají kojenci?

surynka44
14. dub 2009

Ahoj všem, mám 4,5 měsíční holčičku měla 3 týdny průjem /nějaké adenoviry/ a před 14 dny to konečně ustalo. Od té doby však moc často nekaká, tak asi cca jednou za tři dny. Stalo se že kakala i každý den, ale teď už od pátku zase nic. Prdí normálně, řekla bych ukázkově 😉 od doby co bereme probiotické kapky nemá s prdíky žádný problém. Je normální aby kakala cca 1x za tři dny?? Prosím poraďte jsem z toho dost špatná 😒 Děkuji 🙂

surynka44
autor
14. dub 2009

Zapomněla jsem dodat, že pouze kojím 😉

shaula
14. dub 2009

Surynko, neboj, je to ÚPLNĚ normální. Plně kojené děti nemusí kakat i několik dní, prý i dva týdny! My máme rekord 6 dní a to byli kluci kojení částečně + dokrm. Takže neplaš, důležité je, jestli se ti potom vykaká normálně bez problémů. A není neobvyklé ani to, že ti jednou bude kakat častěji a pak zase méně často, prostě ta frekvence kakání je fakt strašně různá.

scharfinka
14. dub 2009

Surynka, buď v naprostém klidu, kojené děti nemusí kakat i týden až 10 dní-nám se to též stávalo a mudra říkala, že prostě všecko mlíčko bezezbytku stráví..........no a když ti malá pěkně prdká a zjevně ji to bříško nebolí, tak si užívej 😉 , hodně maminek takové štěstí nemá, protože drobečci mívají koliky, zácpy a větry a chuděry mamky neví co dřív, aby jim ulevily.....

surynka44
autor
14. dub 2009

Tak to jste mě uklidnily, měla jsem strach, že to není dobré. My jsme si prdíky a koliky zažily taky, ale právě jak chytla ty viry koupili jsme ty kapky a začlo to opravdu zabírat. 🙂

scharfinka
14. dub 2009

možná hloupá otázka, co jsou to ty adenoviry? nikdy jsem to neslyšela?

surynka44
autor
14. dub 2009

Vůbec není hloupá, já to taky nevěděla. Jsou to bakterie, které se přenáší od někoho kdo má průjem, nebo ze zvířat nebo prý z neumytých ruk. Nepřišli jsme na to, kde to malá chytla. Každopádně to bylo šílené.Doktor říkal, že většina dětí končí v nemocnici na kapačkách,ale tím že malá je jen kojená a nehubla jsme to ustály doma. Nic se na to nedá dát jen smecta a kojit, kojit...pak nám povolil odvar z mrkve a ty probiotické kapky. Pak jsou prý ještě retaviry, já nevím, vůbec tomu nerozumím ☹

scharfinka
14. dub 2009

děkuji za info🙂
ty brďo fuj, to musí být teda pěkné neřády, člověk ani neví, kde k tomu ty dětičky přijdou, každá máma děti opatruje jak oko v hlavě a pak taková nepříjemnost......tak hlavně, že jste už v pořádku a nemuseli jste být v nemocce 😉

tytyta
14. dub 2009

Ahoj holky,nevim jestli sem muj dotaz patří,ale my máme opačný problém.Kakáme několikrát za den,řekla bych,že skroro po každym kojení.Kojim plně.Jak se pozná že má průjem?

scharfinka
15. dub 2009

tytyta, to jsou právě dva takové opaky-kojené děti vůbec nemusí kakat až 10 dní a nebo naopak můžou naložit každou plínku, v druhém případě jde o konzistenci-měly by to být pěkné žluté míchané vajíčka, průjem je takový vodnatý...myslím, že to bys poznala, ale pokud máš pochybnosti, tak se kontaktuj s vaší mudrou a budeš mít hned jasno🙂

shaula
15. dub 2009

Jo jo, přesně jak píše Scharfinka...

surynka44
autor
15. dub 2009

Scharfinka- není zač já taky valila oči 😒 tytyta já taky měla strach že průjem nepoznám, ale pokud je to vodnatý jak píše Scharfinka tak je to ON...taky mi říkali,že pokud je více jak 3 pokakané plíny- vodnaté, za 24 H je to průjem...nejlepší bude opravdu k doktorovi a ti už ti poradí...lepší hned než něco zanedbat, naší malé ještě u toho hrozně rachotilo v bříšku takové kručení jako když dospělí má hlad...

dagina
15. dub 2009

Ahojky, mě mudra tvrdila, že dítě/kojenec má mít 3-4 stoličky za den, když jsem řekla, že máme tak 2, prý to je ještě dobrý..., ale já mám moc přepečlivou mudru, u ní by mě asi neprošlo, kdyby mě malá nekakala 3 dny.

Tytyta, také míváme řídkou stoličku, někdy bez sražených vloček mlíčka, mudra říkala že to neva, jen ji hodně záleží na tom, aby byla stolička žlutá 😅 .

tytyta
15. dub 2009

Tak díky za radu,holky.Ještě to skonzultuju s mudrou 🙂 .Ale my takhle kakamáme pořád stejně už od narození,tak kdyby to byl průjem,tak to snad tak dlouho trvat nemůže,ne?Ale radši se zeptám.

surynka44
autor
16. dub 2009

Ahoj všem, tak se dnes malá vykakala, ale spíš to bylo jen takové prcnutí, no asi ji to stačí 😉 viditelně ji nic nebolí, je to sluníčko, tak snad je opravdu vše ok. V pátek jdeme k doktorovi, tak to s ním proberu 😎 tytyta: pokud to tak máte od narození určitě to nebude průjem, ale za konzultaci nic nedáš 😅

dnada
16. dub 2009

jinak tady je to samé téma aje tam odkaz i na další 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bebinka
16. dub 2009

JE pravda, že plně kojené mimino starší než 6 týdnů může mít stolici jednou za týden až dva, je to úplně v pořádku. Prostě spotřebuje živiny z mlíčka a odpadu je málo. Náš junior to takhle má, konzultovala jsem to se svou doktorkou (mimochodem také velmi pečlivou 😉 ) a ta to potvrdila. Pokud ovšem mimčo není podrážděné a plačtivé, nemá příznaky zácpy. Důležité také je, že dítě prospívá, přibírá a má min 6 počuraných plen denně. Náš synek je usměvavej pohodář, prostě se vy... jednou za pár (3-6) dní a to úplně v klidu. 🙂

fiallinka
16. dub 2009

tytyta: to určo průjem nebude, u nás se taky kadilo pořád a taky tekutě 🙂, časem se počet kadění zmenšill, ale konzistence stále stejná ...

smajlik
17. dub 2009

surynka: nám malá od března kakala sama jen jednou ☹, jinak po týdnu používáme rektální trubičku, protože malá už pláče bolestí. Do té doby je ale naprosto v pořádku. Od malička jsme bojovali s kolikami, ty teď ustaly, ale právě přestala kakat . Doktorka říkala že máme rourkovat když bude mít bolení a jinak jí nechat být, že asi všechno stráví ... ale nevím, přeci jen už je to měsíc co se sama vyprázdnila . Zkoušela jsem i švestky a hrušky , ale prohnalo to akorát mě 😀

surynka44
autor
17. dub 2009

smajlik: dnes jsem se na to ptala u doktora a utvrdil mě že je to normální,takže už jsem v klidu utvrdil mě o tom, co všichni tady.My jsme taky měly koliky ale pak to ustalo, když jsem koupila ty probiotické kapky.Mě tchýně radila co všechno nemám jíst a taky to prohnalo jen mě 😀

misa84
9. bře 2012

ahoj, chtela bych obnovit diskuzi - jak casto vam kakaji mimnka na UM? kojim asi tak 3x denne, ale nemyslim si ze by si vytahl nejak hodne, proto taky dostava UM, konkretne Bebu, kaka mi jednou denne, nekdy jen jednou za dva dny a barva je spis do zelena, konzistence spis hustsi. nekde jsem se docetla ze beba obsahuje vice zeleza, coz by mozna vysvetlovalo tu barvu, ale nevim, jestli tato frekvence je ok, teda hlavne to, ze nektery den nekaka vubec....dekuji za nazory

snehulik
9. bře 2012

@misa84 ahoj, Daník byl taky kojenej částečně a dokrmovanej Hippem. Kadil tak 1x za den někdy 1x za 2 dny občas i 2x denně. Od ledna je už jen na UM a kadí stejně. Občas má hovino taky do zelena a tužší. Takže si myslím, že to máte o.k.

usounek25
9. bře 2012

ahoj, my byli v podstatě od narození na UM, prvně Nutrilon, ale potom měl bolesti břicha, tak jsme přešli na Bebu. U nás teda bohužel kakání probíhalo až cca do 6. měsíce pomocí rektální rourky, bez toho to prostě nedal a když jsem ho asi dvakrát nechala na zkoušku, jestli se nevykadí sám, tak třeba tři dny nic a pak už měl zácpu - řev, nemohl se vytlačit apod. Jinak hovínka měl taky zelený. Pokud tvůj prcek nemá u kadění problém, jakože by plakal a nemohl se vykakat, tak bych to neřešila, že kaká třeba ob den, asi nemá potřebu 😉 .

kkarolina
23. dub 2013

Ahoj holky, většinou se tady píše o plně kojených dětech. Já mám 5týdenní mimi a už asi týden kaká stěží jednu stoličku denně ale dva dny už nekakala vůbec, tak nevím, jestli je to normální, četla jsem, že děti na UM kakají častěji než děti na MM. U dětí na MM je normální, že několik dní nekakají. Ale chci reální radu, jestli má nějaká maminka zkušenost, že její dítě na UM taky nekaká a je to normální. Prdíky zatím má, dopoledne bývá neklidná, skoušela jsem teploměr, a nic. Vím, že dva dny ještě nic neznamená, ale i tak jsem z toho neklidná, přeci jen je to malé mimi a moje první.Děkuji za dotaz.

blahova_andrea
23. dub 2013

já nekojila a stejně mi malej chodil jen 2-4x týdně. nesedlo mu mlíčko. s výměnou mlíčka a pak s příkrmy se mu to krásně spravilo. ale taky mi tehdy bylo divné, proč jiné děti kakají xkrát denně a náš jen párkrát týdně.

blahova_andrea
23. dub 2013

@kkarolina já se taky divila. taky jsem měla malého na UM a nekakal. dneska si myslím, že to bylo mlíčkem. dostával nutrilon ha a četla jsem, že zacpával víc miminek.

kkarolina
23. dub 2013

@blahova_andrea my máme ten obyčejný zelený, měla jsem málo mléka, tak od 3týdne jsem naši holčičku dokrmovala a od 4týdne jede naplno nutrilonem, hezky ho spapá, taky dobře spí, ale ty poslední dny je to blbý s kakáním, byly jsme i u dr., ale dostali jsme jen INFACOL sirup, který jí mám dávat když bude už obr špatně, ale nic víc, ani čaj jí prý nemám dávat, tak nevím. Když, tak převařenou kojeneckou vodu. za týden jdeme na kontrolu po 6ti nedelí, tak jsem zvědavá.
Ty jsi jen změnila mlíko, nebo si dávala nějaké jiné kapky? Já se totiž docela bojím použít rektální rourku.

blahova_andrea
24. dub 2013

@kkarolina já mlíčko změnila až o dost později. tehdy mě to nenapadlo. kdybych měla další dítě, už bych do nutrilonu nešla. mě bylo řečeno, že to nevadí a neřešilo se to. žádné kapky ani rourku jsem nepoužívala. prcek byl vždy čilej, takže s prdíky problémy nebyly. od 2m jsem mu začala dávat dětský čajík, aby měl víc tekutin a líp mu to šlo. vodu mi odmítal. tu se naučil pít až časem.

kkarolina
24. dub 2013

@blahova_andrea tak beruška se mi do rána dvakrát vykakala, po prvé to byla tvrdá koule, po druhé pořádná porce míchaných vajíček 🙂 , od té doby nic, jen prdíky, a je relatívne klidná, já to mlíčko zatím nechám, možná to bude dobrý. I tak děkuji za radu. Pa, pa

blahova_andrea
25. dub 2013

@kkarolina já tehdy taky nechala původní mlíčko, protože mě nenapadlo, že by to mohlo být tím a problém jsem v tom až tak neviděla. tak snad se to malé krásně upraví. pa

nikoela
25. dub 2013

ahoji vsichni mam dotaz je normalni ze mi holcicka chodi na velkou jednou tydne a to ji musim vetsinou pomoci dutou trubickou (zakoupenou v lekarne)?Nikolce jsou 2 mesice,kojime a jeste chci podotknout ze mi u kojeni neustale place...veskerou energii kterou by mela davat do rustu tak dava do place a pak uz nezbyva moc sil na jidlo ☹ za dva mesice mi pribrala pouze 1 kg??Chodime kazdy tyden k detskemu lekari a ten mi neustale tvrdi ze je to v poradku...ze trpime detskou kolikou..brisko ma ale stale mekke...vyzkouseli jsme spousty kapicek jako espumisan,babycalm,sap simlex....ale zmena zadna..posledni moznost vidim v tom ze prejdu na umelou stravu??prosim o radu dekuji ☹