Jak často kakají kojenci?

surynka44
14. dub 2009

Ahoj všem, mám 4,5 měsíční holčičku měla 3 týdny průjem /nějaké adenoviry/ a před 14 dny to konečně ustalo. Od té doby však moc často nekaká, tak asi cca jednou za tři dny. Stalo se že kakala i každý den, ale teď už od pátku zase nic. Prdí normálně, řekla bych ukázkově 😉 od doby co bereme probiotické kapky nemá s prdíky žádný problém. Je normální aby kakala cca 1x za tři dny?? Prosím poraďte jsem z toho dost špatná 😒 Děkuji 🙂

pavlinaoo
25. dub 2013

@nikoela u plně kojených dětí je to jedno. Můžou jít 5krát denně nebo 1krát za 14dnů...tak mi to bylo řečené, takže buď v klidu 😉 aspoň ušetříš plenky...

evcounek
25. dub 2013

@nikoela pokud kojíš tak to nevzdávej (já nekojila vůbec a dost mi to mrzí. Luky nechtěl z prsu) zkus si nahřát polštářek s třešňovými peckami (tuším, že ho mají v DM za 70,-) a dát Nikče na bříško nám to pomohlo a trochu zacvičit nožičkami. Třeba má taky prdíky.
mě Luky i na umělce kadil tak jednou za týden. Je to tím, že to co spapá tak vše potřbuje na růst a křik 🙂

nikoela
26. dub 2013

@pavlinaoo zdravim...vice nazoru-vetsi klid na srdci 🙂 to same rikal doktor....ale znate to pak se vam pochlubi kamaradka ktera taky koji ze ji maly jde po kazdem jidle...sem ztoho byla spatna dokonce sem zvazovala zmenu lekare.. ☹ ted uz jsem taky chytrejsi...dekuji....

nikoela
26. dub 2013

@evcounek ahoji,jsem stastna ze kojim...ani netusis jak...ale pokazde kdyz zacne neprestavajici plac u kojeni tak premyslim nad tim co je asi spatne ☹ dokonce se bojim kazdeho dalsiho krmeni jestli se malinka napapa... ☹ cvicime jak o zivot ,davame kapicky pred kazdym jidlem,vynechala sem veskere mlecne vyrobky-to mi poradil detsky lekar ze to pry miminkam s detskou kolikou pomaha a neco na tom opravdu je..trochu se plac zkratil....neplace 5hod. v kuse,ale jen 3.. ☹ polstarek urcite koupim dekuji za tip!

romantika
26. dub 2013

take mohu dodat ze je to velmi individualni, moje zase byla jak protrzena min. 5 krat denne, coz ji zustalo doted, proste rychle traveni. Nicmene jsme si diky tomu uzili, vecne hlad, co vypila to vykadila takze proste hruza. Nespala, kadila zelene, celkem zahul. Az s prikrmy se to ustalilo 1-2krat denne, ale od te doby sni jak dospely chlap, aby to co jde ven slo zpatky. Kdyz jsem to studovalal, tak jsem taky videla ze vsude pisou ze max. muzou i 14 dni nekadit. Ono z toho mlicka taky co by poradne melo byt. Ono si nevyberes. BUd rve a prosira se, nebo rve a nejde ji bobecek. Hlavne aby mela spokojene brisko.
V nasem okoli jsme byli uplne jedini kteri to tak meli, tak jsem si prisla uplne mimo ze jsme tak prosiraci. Ostatni to meli tak jak pises ty, kdyz meli stesti jednou denne, jinak mene casto. Takze bych se nestresovala.

evcounek
27. dub 2013

@nikoela Tak ti přeji aby se to co nejdříve zpravilo a byli jste obě spokojené.

mishuelka
8. lis 2016

@nikoela zkuste lactobacily,my je uzivame od zacatku a mala je naprosto v pohode.Ja uzivam Biopron 9 premium a od jednoho mesice muzete pro mimi vyzkouset ProTectis (kapicky od BioGaia) - www.protectis.cz.Tyhle lactobacily pomahaji vytvorit spravne prostredi ve strevech a kolika by mela vymizet a melo by se krasne srovnat zazivani.Snad vam to pomuze + hodne pijte,alespon 3litry denne 🙂