• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak často kojit 1,5 měsíční mimi?

22. února 2011 
Chci se zeptat jak často kojit malýho?Je mu jeden a půl měsíce a přes den jí klidně i po půl hodině.Tak se chci jen poradit jestli je to dobré .Přes noc spí dobře až k ránu se zase budí po hodině.Tak nevím přikládám to pořád k tomu že je dost velký a potřebuje to přes den dohnat,když v noci spí.Narodil se a měl 4kg teď v 6 týdnech má 6kg.
18. únor 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My to měli také tak. Na 1,5 hodinové procházce jsem kojila 3x :slight_smile: On si sám řekne, kolik a jak často chce. Velmi často se doporučují pauzy mezi kojením alespoň 1,5h, kvůli bolení bříška (že se smíchá nestrávené mléko v žaludku s čerstvým), ale tomu tedy já nevěřím a ani zkušenost nemluví za.
18. únor 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen dobrý den je super že mu chutná mlíčko je to to nejlepší pro něj...hlavně odříhávat aby ho netlačilo bříško :slight_smile:
18. únor 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem ráda, že tyto chvíle nezažíváme jenom my. Už jsem si myslela, že mám málo výživné mlíčko. Taky kojím jednou za hodinu, po druhé třeba za 1,5 a někdy to vyjde i na tři hodiny. Bála jsem se, že něco dělám špatně, protože dle rad starších, bychom měli být už předpisový a kojit jednou za tři až čtyři hodiny a v noci spinkat. Což my nespinkáme. Jedna noc je v klidu, že se malinký budí dvakrát a z toho můžu pomalu přenocovat opřená o postýlku.
18. únor 2011 v 16:42  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj sa.daj mu mliečko,ked pýta.

boli časy ked som kojila deti po polhodine,vstávala 10x za noc.. a to už boli veľké,chodili a rozprávali.
On si vypýta ked je hladný:slight_smile:
18. únor 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen A jak dlouho baští? mě totiž maličká v tomhle věku jedla tak půl hodiny, takže bych na vašem místě kojila nepřetržitě :grinning: Ale každé mimi je jiné. Jen vydržte, kolem 3-4 měsíce by se to mělo srovnat :wink:
18. únor 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulinaa No já jsem taky moc ráda,že v tom teda nejsme sami :wink: .Ale přesně tak,jednou jí každou hodinu a z toho spí 3 hodiny a jíst nepotřebuje.Je to teda unavný,ale nějak to zvládnem :slight_smile: .
20. únor 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dlabinecka Já teda hlídám čas,tak že u prsa je maximálně 15 minut,stejně u to ho potom spí,tak že ho pak oddělám.Taky už se těším až mu padnou ty 3 měsíce a snad se to zlomí :wink: .
20. únor 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen No, mě malá křičela, když jsem jí odtrhla dřív, neý po 25ti minutách :slight_smile: Každé mimi je holt jiné, ale já si myslím, že to opravdu chce jenom čas....
20. únor 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dlabinecka Přesně tak,každý dítě je jiný a nedá se to srovnávat.Jsem ráda,že v tom nejsem sama a že je to vlastně normální :wink: .
21. únor 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen Tak u dětí se nechá považovat za normální v podstatě lecos :grinning: Moje malá mi to dokazuje dnes a denně. nějaké tabulky jí vůbec nedojímají :slight_smile: ta si jede svou, at si myslí kdo chce, co chce. někdo celý den kjí, někdo celý den skáče na míči (jako třeba my, že jo?? :slight_smile: . A jediné, co víme jistě je to, že NĚKDY to skončí..:grinning: :grinning: A já, když už jsme doskákali, kojim dvakrát denně pět minut, spímě celé noci, tak udělam co? No samozřejmě otěhotněním znovu, abych náhodou nevyšla ze cviku :grinning: :grinning:
21. únor 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojky...měli jsme to podobné.Kojila jsem po pul hodině přes den a v noci někdy i po 10 minutách. říkala jsem to i doktorovi a ten mi řekl,že když si řekne tak přikládat.Je to pro něj takový orgasmus.A teď máme 2 měsíce a čtrnáct dní a už je to Ok.Ale jak píšou ostatní holky každé mimčo je jiné.
21. únor 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dlabinecka No tak to gratuluji k dalšímu těhotenství :wink: .
21. únor 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kropinda Jojo,přesně tak,já počítám že ještě tak ten měsím a už by jsme mohli taky prospat celou noc nebo teda aspoň už by mohl malej aspoň jedno jídlo v noci vynechat :unamused: .No nechám se překvapit.Ale jinak je moc hodnej,nají se a pinušká dál :wink: .
21. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulinaa Až teď koukám že máme stejně staré děti :astonished: :wink: .Kdy je Honzík narozenej?My jsme 29.12. :slight_smile: .
21. únor 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen :grinning: díky. Prospat celou noc???? Nedávej si přehnané cíle :wink:
21. únor 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dlabinecka No to já si nedávám.Je mě to jasný jak to bude :frowning2: .Ale kolem toho půl roka už by mohl :slight_smile: .
22. únor 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen :slight_smile: My toho docílili ted asi v 8,5 měsících. celkem nenásilně a v pohodě :wink:
22. únor 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dlabinecka No ono záleží na každým dítěti :wink: .Tak se nechám překvapit.Ten náš otesánek ten bude v noci vstávat ještě v roce :grinning: .No to snad ne :frowning2: .
22. únor 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen určitě ne, se ted napucne a pak ho to přestane bavit :wink: Jasně, co kus to originál. ty to víš, se třemi dětmi, asi nejlíp :grinning: :grinning: Já jen doufám, že naše druhé mimi nebude takový poděs :grinning: Ale připravená už jsem asi na lecos...
22. únor 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dlabinecka Přesně tak :wink: .No připrav se,že druhý mimčo bude úplně něco jinýho a teď je otázkou jestli lepší nebo horší,ale i tak je máme rády :wink: .
22. únor 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen No, já si teda myslim, že o moc horší už to opravdu být nemůže :grinning: Je pravda, že mi pořád nějak nejde namysl, že by druhé mimi bylo v něčem jiné, že bude vypadat jinak..:sweat_smile: Ale jsem na to zvědavá, tak uvidíme, jak to dopadne. Připravená jsem na nejhorší :grinning: :grinning:
22. únor 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dlabinecka Jo to je nejlepší být připravená na nejhorší,aspoň je pak člověk mile překvapenej když je to lepší :wink: .Mimčo bude určitě jiný,nemůže se narodit stejné jak to první :slight_smile: .Já mám tři děti a každý je jiný,ani jedno není vzhledem po mě :cry: ,tak si ze mě všichni dělají srandu,že to 4 už bude celý já :grinning: .Ale to už bohužel nezjistím,do 4 na 100% už nejdu,já už mám odrozeno,jsou na světě jiní :slight_smile: .
22. únor 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen :grinning: Taky bych chtěla tři, no ale uvidíme jestli mě děti s manželem za rok nebudou tak akorát jezdit navštěvovat do blázince, že jo...:grinning: Malá je spíš asi po mě, takže já mám splněno :grinning: Ale hrozně bych chtěla ted chlapečka, Ty máš obě pohlaví, to je super :slight_smile: Já vím, že nemůžou být obě stejné, ale já si to nějak nedokážu představit :sweat_smile: No, ale ono se to všechno nějak zařídí podle sebe, že jo.. Já si pořád říkám, že o moc horší už to být nemůže -ale co když jo...?!? :grinning:
22. únor 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne bylo na kurzu kojeni receno kojit kdykoliv dite potrebuje, klidne i po 10 minutach...
pry je kojeni "full-time job" a na ostatni veci mas pribuzenstvo (takze navstevy zaprahnout do zehleni atd.)
... tak asi tak :grinning:
22. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, pridam se do diskuze. Malej ma necele 4 mesice, pres den kojim kazde 2-3 hodiny, v noci kazde 2 hodiny a posledni dobou i casteji. Bohuzel se nam horsi spani, driv spal i 4-5 hodin v kuse, ted max. 3. Moc neverim tomu, ze se to brzy zlepsi, jsem uplne vyrizena a zadne rady nepomahaji...ale holt vydrzet se to musi...Jo a z pribuznych nebo znamych na pomoc nikoho nemam, tze to musim zvladat sama...obcas si pripadam jak zombie :sweat_smile:
22. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dlabinecka No já bych nešla už do 3,ale příel nemá žádný,tak že jsem do toho ještě do třetice šla :wink: .Chtěli jsme teda holčičku a je to chlapeček.Tak prej si pořídíme spolu druhý,aby jsme měli tu holčičku.Na to jsem mu řekla,ať jde k sousedům,že já už mám dohromady 3 děti a končím :grinning:.
22. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katchi To se zlepší,věř tomu :wink: .Ono se říká,že v určitém měsíci se to spaní zase zhorší a je to třeba jak když mu bylo pár týdnů,ale prej je to jen chvilkový.S tím příbuzenstvem jsme na tom stejně :frowning2: ,já si taky musím všechno dělat sama :frowning2: .Nikdo mě nepříjde ani vyžehlit,ani vysát..... :frowning2: .A to k tomu mám ještě 2 školáky,tak že radost.Ale zvládne se to :wink: .Ono nám ani nic jinýho nezbyde :slight_smile: .
22. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katchi Tak 3,5 měsíce nejsou necelé 4 a u nás se to právě v téhle době neuvěřitelně rychle všechno zlepšilo, tak bud optimista :wink: A já taky nikho na pomoc neměla, krom teda manžela...
22. únor 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shermen :grinning: Vždyt máš první dvě už veliký a jsi ještě mladinká!!! jen počkej, však Tě přítel ještě umluví :grinning: No, já si to třetí asi taky po porodu rozmyslím. Jestli ho teda přežiju :confounded:
22. únor 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katchi já takhle kojím pořád a to malej bude mít 27.2. 7 měsíců
22. únor 2011 v 15:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek