Jak často kojit 1,5 měsíční mimi?

shermen
18. únor 2011

Chci se zeptat jak často kojit malýho?Je mu jeden a půl měsíce a přes den jí klidně i po půl hodině.Tak se chci jen poradit jestli je to dobré .Přes noc spí dobře až k ránu se zase budí po hodině.Tak nevím přikládám to pořád k tomu že je dost velký a potřebuje to přes den dohnat,když v noci spí.Narodil se a měl 4kg teď v 6 týdnech má 6kg.

dana3262
18. únor 2011

My to měli také tak. Na 1,5 hodinové procházce jsem kojila 3x 🙂 On si sám řekne, kolik a jak často chce. Velmi často se doporučují pauzy mezi kojením alespoň 1,5h, kvůli bolení bříška (že se smíchá nestrávené mléko v žaludku s čerstvým), ale tomu tedy já nevěřím a ani zkušenost nemluví za.

hasky24
18. únor 2011

@shermen dobrý den je super že mu chutná mlíčko je to to nejlepší pro něj...hlavně odříhávat aby ho netlačilo bříško 🙂

petulinaa
18. únor 2011

Ahoj, jsem ráda, že tyto chvíle nezažíváme jenom my. Už jsem si myslela, že mám málo výživné mlíčko. Taky kojím jednou za hodinu, po druhé třeba za 1,5 a někdy to vyjde i na tři hodiny. Bála jsem se, že něco dělám špatně, protože dle rad starších, bychom měli být už předpisový a kojit jednou za tři až čtyři hodiny a v noci spinkat. Což my nespinkáme. Jedna noc je v klidu, že se malinký budí dvakrát a z toho můžu pomalu přenocovat opřená o postýlku.

bertica.h
18. únor 2011

neboj sa.daj mu mliečko,ked pýta.

boli časy ked som kojila deti po polhodine,vstávala 10x za noc.. a to už boli veľké,chodili a rozprávali.
On si vypýta ked je hladný🙂

dlabinecka
18. únor 2011

@shermen A jak dlouho baští? mě totiž maličká v tomhle věku jedla tak půl hodiny, takže bych na vašem místě kojila nepřetržitě 😀 Ale každé mimi je jiné. Jen vydržte, kolem 3-4 měsíce by se to mělo srovnat 😉

shermen
autor
20. únor 2011

@petulinaa No já jsem taky moc ráda,že v tom teda nejsme sami 😉 .Ale přesně tak,jednou jí každou hodinu a z toho spí 3 hodiny a jíst nepotřebuje.Je to teda unavný,ale nějak to zvládnem 🙂 .

shermen
autor
20. únor 2011

@dlabinecka Já teda hlídám čas,tak že u prsa je maximálně 15 minut,stejně u to ho potom spí,tak že ho pak oddělám.Taky už se těším až mu padnou ty 3 měsíce a snad se to zlomí 😉 .

dlabinecka
20. únor 2011

@shermen No, mě malá křičela, když jsem jí odtrhla dřív, neý po 25ti minutách 🙂 Každé mimi je holt jiné, ale já si myslím, že to opravdu chce jenom čas....

shermen
autor
21. únor 2011

@dlabinecka Přesně tak,každý dítě je jiný a nedá se to srovnávat.Jsem ráda,že v tom nejsem sama a že je to vlastně normální 😉 .

dlabinecka
21. únor 2011

@shermen Tak u dětí se nechá považovat za normální v podstatě lecos 😀 Moje malá mi to dokazuje dnes a denně. nějaké tabulky jí vůbec nedojímají 🙂 ta si jede svou, at si myslí kdo chce, co chce. někdo celý den kjí, někdo celý den skáče na míči (jako třeba my, že jo?? 🙂 . A jediné, co víme jistě je to, že NĚKDY to skončí..😀 😀 A já, když už jsme doskákali, kojim dvakrát denně pět minut, spímě celé noci, tak udělam co? No samozřejmě otěhotněním znovu, abych náhodou nevyšla ze cviku 😀 😀

kropinda
21. únor 2011

Hojky...měli jsme to podobné.Kojila jsem po pul hodině přes den a v noci někdy i po 10 minutách. říkala jsem to i doktorovi a ten mi řekl,že když si řekne tak přikládat.Je to pro něj takový orgasmus.A teď máme 2 měsíce a čtrnáct dní a už je to Ok.Ale jak píšou ostatní holky každé mimčo je jiné.

shermen
autor
21. únor 2011

@dlabinecka No tak to gratuluji k dalšímu těhotenství 😉 .

shermen
autor
21. únor 2011

@kropinda Jojo,přesně tak,já počítám že ještě tak ten měsím a už by jsme mohli taky prospat celou noc nebo teda aspoň už by mohl malej aspoň jedno jídlo v noci vynechat 😒 .No nechám se překvapit.Ale jinak je moc hodnej,nají se a pinušká dál 😉 .

shermen
autor
21. únor 2011

@petulinaa Až teď koukám že máme stejně staré děti 😲 😉 .Kdy je Honzík narozenej?My jsme 29.12. 🙂 .

dlabinecka
21. únor 2011

@shermen 😀 díky. Prospat celou noc???? Nedávej si přehnané cíle 😉

shermen
autor
22. únor 2011

@dlabinecka No to já si nedávám.Je mě to jasný jak to bude ☹ .Ale kolem toho půl roka už by mohl 🙂 .

dlabinecka
22. únor 2011

@shermen 🙂 My toho docílili ted asi v 8,5 měsících. celkem nenásilně a v pohodě 😉

shermen
autor
22. únor 2011

@dlabinecka No ono záleží na každým dítěti 😉 .Tak se nechám překvapit.Ten náš otesánek ten bude v noci vstávat ještě v roce 😀 .No to snad ne ☹ .

dlabinecka
22. únor 2011

@shermen určitě ne, se ted napucne a pak ho to přestane bavit 😉 Jasně, co kus to originál. ty to víš, se třemi dětmi, asi nejlíp 😀 😀 Já jen doufám, že naše druhé mimi nebude takový poděs 😀 Ale připravená už jsem asi na lecos...

shermen
autor
22. únor 2011

@dlabinecka Přesně tak 😉 .No připrav se,že druhý mimčo bude úplně něco jinýho a teď je otázkou jestli lepší nebo horší,ale i tak je máme rády 😉 .

dlabinecka
22. únor 2011

@shermen No, já si teda myslim, že o moc horší už to opravdu být nemůže 😀 Je pravda, že mi pořád nějak nejde namysl, že by druhé mimi bylo v něčem jiné, že bude vypadat jinak..😅 Ale jsem na to zvědavá, tak uvidíme, jak to dopadne. Připravená jsem na nejhorší 😀 😀

shermen
autor
22. únor 2011

@dlabinecka Jo to je nejlepší být připravená na nejhorší,aspoň je pak člověk mile překvapenej když je to lepší 😉 .Mimčo bude určitě jiný,nemůže se narodit stejné jak to první 🙂 .Já mám tři děti a každý je jiný,ani jedno není vzhledem po mě 😢 ,tak si ze mě všichni dělají srandu,že to 4 už bude celý já 😀 .Ale to už bohužel nezjistím,do 4 na 100% už nejdu,já už mám odrozeno,jsou na světě jiní 🙂 .

dlabinecka
22. únor 2011

@shermen 😀 Taky bych chtěla tři, no ale uvidíme jestli mě děti s manželem za rok nebudou tak akorát jezdit navštěvovat do blázince, že jo...😀 Malá je spíš asi po mě, takže já mám splněno 😀 Ale hrozně bych chtěla ted chlapečka, Ty máš obě pohlaví, to je super 🙂 Já vím, že nemůžou být obě stejné, ale já si to nějak nedokážu představit 😅 No, ale ono se to všechno nějak zařídí podle sebe, že jo.. Já si pořád říkám, že o moc horší už to být nemůže -ale co když jo...?!? 😀

marketnieuw
22. únor 2011

mne bylo na kurzu kojeni receno kojit kdykoliv dite potrebuje, klidne i po 10 minutach...
pry je kojeni "full-time job" a na ostatni veci mas pribuzenstvo (takze navstevy zaprahnout do zehleni atd.)
... tak asi tak 😀

katchi
22. únor 2011

Ahoj holky, pridam se do diskuze. Malej ma necele 4 mesice, pres den kojim kazde 2-3 hodiny, v noci kazde 2 hodiny a posledni dobou i casteji. Bohuzel se nam horsi spani, driv spal i 4-5 hodin v kuse, ted max. 3. Moc neverim tomu, ze se to brzy zlepsi, jsem uplne vyrizena a zadne rady nepomahaji...ale holt vydrzet se to musi...Jo a z pribuznych nebo znamych na pomoc nikoho nemam, tze to musim zvladat sama...obcas si pripadam jak zombie 😅

shermen
autor
22. únor 2011

@dlabinecka No já bych nešla už do 3,ale příel nemá žádný,tak že jsem do toho ještě do třetice šla 😉 .Chtěli jsme teda holčičku a je to chlapeček.Tak prej si pořídíme spolu druhý,aby jsme měli tu holčičku.Na to jsem mu řekla,ať jde k sousedům,že já už mám dohromady 3 děti a končím 😀.

shermen
autor
22. únor 2011

@katchi To se zlepší,věř tomu 😉 .Ono se říká,že v určitém měsíci se to spaní zase zhorší a je to třeba jak když mu bylo pár týdnů,ale prej je to jen chvilkový.S tím příbuzenstvem jsme na tom stejně ☹ ,já si taky musím všechno dělat sama ☹ .Nikdo mě nepříjde ani vyžehlit,ani vysát..... ☹ .A to k tomu mám ještě 2 školáky,tak že radost.Ale zvládne se to 😉 .Ono nám ani nic jinýho nezbyde 🙂 .

dlabinecka
22. únor 2011

@katchi Tak 3,5 měsíce nejsou necelé 4 a u nás se to právě v téhle době neuvěřitelně rychle všechno zlepšilo, tak bud optimista 😉 A já taky nikho na pomoc neměla, krom teda manžela...

dlabinecka
22. únor 2011

@shermen 😀 Vždyt máš první dvě už veliký a jsi ještě mladinká!!! jen počkej, však Tě přítel ještě umluví 😀 No, já si to třetí asi taky po porodu rozmyslím. Jestli ho teda přežiju 😖

weri1
22. únor 2011

@katchi já takhle kojím pořád a to malej bude mít 27.2. 7 měsíců