Jak často kojíte miminko? Vždycky, když si řekne?

anke
16. črc 2008

Ahoj,
mam doma maleho obrika (porodni vaha 4,5kg, nyni ve 3 mesicich 8kg).
Kojime pres den co 2 - 3 hodiny (nekdy mene, nekdy vice - podle pocasi a jak si rekne).
V noci ale vstavame docela casto - usiname kolem 21:00, kojeni v noci jsou vetsinou pravidelne po 3 hodinach (20:00, 23:00/24:00 prvni spanek byva nekdy delsi, 3:00, 5:00 a pak uz to jde po 2 hodinach).
Nedavno jsem cetla clanek o tzv. breast overfeeding - cize prekrmovani materskym mlekem (netusila jsem, ze je to mozne ...). Mam pocit, ze se maly budi tak casto, protoze je veliky a ma proste hlad (vypada to,ze ho nejdriv vzbudi bolest briska, protoze sponuje nozicky v postylce - a kojeni to spolehlive utisi - zkousela jsem hojdat, ale stejne to vzdycky skonci tim kojenim). Mate to nektera taky tak? Kojite vzdycky, kdyz si mimi rekne - nebo se to snazite "ukecat"na delsi intervaly a prip. jak se vam to podarilo? Diky za nazory a zkusenosti.

mobina
29. srp 2008

Robi možná chce ty denní pauzy dohnat v noci. Asi bych zkusila přes den pravidelně přikládat (z jednoho prsa, co dvě hodiny, z obou co tři). Za zkoušku to stojí. Kaši můžeš zavést kdykoliv 😉

robi
29. srp 2008

Mobi, zkusit to můžu, ale už máme celkem slušný denní režim, za což jsem moc ráda: vstáváme v 8, kojíme, kakáme, přebalíme a asi hodinu grkáme, polyká hodně vzduchu, asi v 9.30 jdeme na procházku, spí do 12, kojíme, pak zase spíme a kojíme až v 16. Když ji nakojím ještě jednou než jdeme, tak v kočáru řve a chce hodně říhat a blinká... Ale určitě to zkusím, za 4 hodiny spánku vcelku to stojí 😉 , je fakt, že se takhle začala budit, až když jsme přes den kojily miň, dík za radu, pak podám info

mobina
29. srp 2008

Robi to se máte. U nás režim zatím nic. Kojím při jednom kojení z obou prsou a dýl jak tři hoďky nevydrží, občas si řekne po dvou, někdy i za hodinu, ale to většinou jen když je přetaženej a nemůže usnout. No a k večeru se ta frekvence snižuje a poslední dvě kojení jsou po 2 hodinách. A spíme od půl9 tak do 6ti, ale on je spavec už od bříška 😅 Držím palce 😉

kitty68
29. srp 2008

no anke ja mam taky velke decko to vis 😵

od porodnice mi spala v noci pekne a budila se jen jednou za noc kol 4

taky js ji krmila na demand - jak si rekla

ale ve 4 mesicich u toho zacla delat pi*oviny, tlemit se na me, a proste prestala poradne pit, vzdycky si pocucla a za hodku a pul chtela znova, tak js ji nechala jednou "vyhladovet" 4 hodiny js ji nedala a zavedla js rezim, kdy bude jist po cca 3.5 hodine dam ji vypit obe prsa a kraska zase v noci spi 😅

jjanca to te obdivuju uprimne vstavat po hodine 🙂

s.arik
30. srp 2008

já jsem dceru kojila podle její chutě, tzn. první tři mesíce skoro non-stop, později asi co hodinu, v noci nejméně třikrát.
byly jsme tak spokojené obě. asi kolem 9m jí neuvěřitelně začalo chutnat jídlo, takže se v průběhu měsíce a půl zcela dobrovolně odstavila....

být živý dudlík mi nevadilo, dítě potřebuje kontakt a blízkost...proto i nosím v šátku 🙂

anke
autor
30. srp 2008

ahoj holky, preju krasny vikendovy den ... my uz druhy den zase v noci poradne nespali ... ale Davidek uz v noci vyzaduje kojeni jen cca 2x, zbytek buzeni uz je o tom, ze ho pohojdam, ponosim a zase vratim do postylky ... asi spatne sny ci co ... driv po te 1,5 hodine opravdu bumbal

s.arik: ja Davidka taky kojim podle toho, jak si rekne, uz daaavno se nedivam na hodinky ve dne ani v noci ... casy jen odhaduju, nebo podle trouby v kuchyni, to na me tak pekne cervene sviti - hlavne v noci 🙂
ja se satek nenaucila - moc dlouhe ksirovani Davidka spolehlive rozcili, tak nosime v ergu - sice 9kg se pronese, ale ja mam noseni rada, kdyz me hreje a tuli se ke mne, nekdy v ergu uspavam 🙂

kitty: ahoooj, co dela nase nevesta? 🙂
nam se rezim povest nezavedlo, ani se o to zatim nesnazim, nevim, zda to u kojenych deti s tim jidlem vubec jde ... kdyz obcas to treba neni jidlo, ale jen piti ... ale mam to stejne, jak se Davidek pusti a dela blbinky, tak to parkrat zkusim a kdyz zjistim, ze uz nechce, tak koncime ... a pak znova dame, jak si rekne
nastesti nase kojeni trva kolem 5ti minut, max. 10 - takze i v noci jsou to kratke pauzy

vojtisek2007
30. srp 2008

no tak jsem si včera Eli tak vychvalovala a večer to začalo - kojíme po hodině - to snad není možný - už ani to kojení netrvá 1/2 až 3/4 hoďky ale max.10-15minut (obě prsa), uspí se a za hodinu mlaskání a dudák nepomáhá - potáhne a když nic neteče (to si myslím já) , vyplivne ho a řev, řev,řev - tak zase kojíme - nevím co to je - myslíte že můžu mít málo mléka ??? Manže chytře povídal, že jí určitě rostou zuby 😀 , když plive ten dudák - no já nevím není na to ve 2 měsících přece jenom trochu brzy ???Dneska po tom 10-ti minutovém kojení jsem ještě zkoušela zbytek odsát, abych podpořila novou tvorbu a vysála jsem z obou prsů ani ne 25ml, to je k vzteku.....

dnada
30. srp 2008

vojtisek - možná je to jenom spurt... my ho měli ve 3 týdnech,pak v 5ti a teď se mi začíná vztekat přes den a kojim co 2hodiny... a to odsávání nevzdávej... mě když začal spurtovat ,tak sem neodsála nic,vše zvládl vypít,ale první den trochu proplakal,mlíko se dělalo pomaleji... od těch spurtů se mi dělá mlíka až moc,každý večer odsávam po kojení ještě přes 2deci... včera sem už odsála mín,asi víc vypil...tak vydrž,mlíka máš určitě dost 😉

annag
30. srp 2008

vojtisek, a prečo pri kojení sedíš a nekojíš po ležiačky? Nielen bábetko, ale aj mamička sa musia pri dojčení cítiť dobre, v noci, pekne do postele a nech si papá koľko chce, Ty si pri tom môžeš zdriemnuť tiež, veď ešte sa budete kojiť možno dlho, to sa Ti chce presedieť celé noci? No ja som na to teda bola vždy príliš lenivá. Pritom po odstavení mi deti hneď prespali celú noc vo svojej postieľke, žiaden problém, že by ich to rozmaznalo 😉

annag
30. srp 2008

vojtisek, vôbec sa netráp nad tým, koľko sa kojíte a ako často, dávaj jej, ako bude chcieť aj naďalej a keď sa začne hnevať, tak ju odtiahni z prsíčka, ak by ste aj mali nejakú krízu, inak ako kojením na požiadanie sa z nej nedostanete, hoci aj každú hodinu

ja Ti odporúčam skúsiť aj zmenu polohy, využívaš futbalovú - bočnú - vtedy pije bábo z veľmi výdatných segmentov prsníka, a ozaj to odsávanie aj v malom množstve je pri špurte - kríze veľmi vhodné

petronilla
31. srp 2008

Dobré ranko,naší malé je půl roku,baští k obědu zeleninku,ale jinak chce kojit i po hodině nebo dvou,když je vzhůru.V noci tak 1-2 krát.

vojtisek2007
31. srp 2008

holky díky za podporu - někdy kojím i vleže - ale za chvíli usnu, tak potom nevím, jak dlouho malá papala a jestli vůbec něco spapala, nebo jestli taky usnula jako já....jo, polohy při kojení střídáme a při jednom kojení vystřídáme několikrát i obě prsa - dneska už je to lepší - ťuk,ťuk,ťuk - tak snad se to nějak ustálý - a v noci po kojení jsem neodsála už nic - ale připadá mi, že mi v noci saje líp než ve dne - to kouká kolem co se děje a tak - mám taky ještě dvě děti, tak je pořád kolem ruch - v noci jak je tma, klid a ticho, tak mi přijde že nemá čas na blbosti a nají se líp....

martinka79
31. srp 2008

No náš čipera papá po dvou hodinkách v noci jí jednou. včera měl premiéru hlídala ho kamarádka a vydržel 3,5hodky v pohodě.
jinak je to vykuk stále něco sleduje a vše ho rozptyluje pijetak 5-7min. 😉

ivis
31. srp 2008

robi-tak Lucce dávám pravidelně od toho 4.měsíce kaši(Sinlac-hypoalergenní) a úplně v pohodě. Dávám jí to lžičkou, z flašky pít neumí. Na lžičku je zvyklá, protože po kojení jsem si již od 1.měsíce odstříkávála mléko a dokrmovala jí lžičkou(je to lenoch a tahat se jí nechce). A jinak teď od středy začínáme s mrkvičkou(již jsme 1x zkoušeli v červenci, ale bylo ještě brzy) a dnes mi bez problémů zbaštila celou skleničku. Je to jedlík po taťkovi 😉

anke
autor
31. srp 2008

ahoj ivis, vy jste tu kasi davali, ze mela hlad a nebo ze se v noci budila? ja to ted zkoumam, aby se davidek v noci trochu vyspal - v principu mi ani to nocni vstavani po 2h ani tak nevadi, ale spis mi pak pripada mrnousek rano prejetej ... a ona je ta Sinlac opravdu hypoalergenni? ja jsem chtela plne kojit do 8. mesice, ze jsem tezky alergik, ale jak to tak vidim, tak mu asi jenom moje mliko stacit nebude ....

ivis
1. zář 2008

ahoj anke, kaši jsme začali dávat protože měla Lucis fakt málo. Byla nevrlá celý den, a teď je to naše sluníčko(jen se nám tedy vrátili hysteráky v kočárku, ale to je jiná kapitola). Chtěla jsem také kojit, jenže.... problémy jsme měli od začátku, ale statečně bojujeme(teď již s příkrmy) doteď. A máš pravdu, nejde o to, že se nevyspí maminka(i když i to je důležité pro tvorbu mléka- tedy v mém případě určitě, bojuji s kvalitou a množstvím mléka od počátku), ale když je mimčo každou hoďku vzhůru, tak je to špatné. Víš sama, jak ti je, když vstáváš v noci každou chvilku, také jseš ráno jak přejetá kombajnem, a ti naši bobíšci na tom jsou naprosto stejně. A opravdu by ten Sinlac měl být hypoalergenní. Zkus se poradit s tvou Mudr. a uvidíš. Hodně štěstí a dej vědět jak jste dopadli 😉

mak1
1. zář 2008

Ahoj všem... 😉
Jsem moc ráda, že jsem si přečetla Vaše příspěvky. Začínala jsem se bát, že jenom moje dítko je nenasyta. Budíme se v noci po 2 hodinkách a občas toho mám plný brejle. Do toho než pak usne si něco povídá.. dost hlasitě... a za chvíli zase kojíme. Přes den je to celkem v normě v kočáře vydrží 3-4 hoďky.. no a z večera to je úplná slast, protože po koupání kolem 7 hod vydrží skoro do půlnoci.. škoda, že to pak není i přes noc.. ale třeba to někdy přijde 😀

monaberuska1
6. zář 2008

Ahojky, nám je skoro 9 měsíců už tedy nekojím, kojila jsem do 7 měsíce ale dávala jsem ji jak si řekla většinou to bylo po 2 hodinách ale někdy si řekla i za hodku tak jsem ji dala cucnout protože čaj mi nechtěla, a někdy si zas řekla za 3 hodiny🙂večer jsem jí dávala vždy obě dvě prsa a spínkala mi od 2 měsíců celou noc, a spínkáme celou noc do teď🙂takže kojit kdy si miminko řekne, bych doporučila🙂