Jak často kojíte miminko? Vždycky, když si řekne?

anke
16. črc 2008

Ahoj,
mam doma maleho obrika (porodni vaha 4,5kg, nyni ve 3 mesicich 8kg).
Kojime pres den co 2 - 3 hodiny (nekdy mene, nekdy vice - podle pocasi a jak si rekne).
V noci ale vstavame docela casto - usiname kolem 21:00, kojeni v noci jsou vetsinou pravidelne po 3 hodinach (20:00, 23:00/24:00 prvni spanek byva nekdy delsi, 3:00, 5:00 a pak uz to jde po 2 hodinach).
Nedavno jsem cetla clanek o tzv. breast overfeeding - cize prekrmovani materskym mlekem (netusila jsem, ze je to mozne ...). Mam pocit, ze se maly budi tak casto, protoze je veliky a ma proste hlad (vypada to,ze ho nejdriv vzbudi bolest briska, protoze sponuje nozicky v postylce - a kojeni to spolehlive utisi - zkousela jsem hojdat, ale stejne to vzdycky skonci tim kojenim). Mate to nektera taky tak? Kojite vzdycky, kdyz si mimi rekne - nebo se to snazite "ukecat"na delsi intervaly a prip. jak se vam to podarilo? Diky za nazory a zkusenosti.

anke
autor
16. črc 2008

Jo, a predem se omlouvam, pokud uz tady toto tema je ... nenasla jsem. At me v tom pripade prosim admini popravi ... eee, totiz poopravi ... 😉

johanda
16. črc 2008

já měla podobnou obřici, kojila jsem, kdy chtěla, občas jsem ukecávala, ale bez úspěchu 😉. V půl roce měla přes 9 kg, v roce 11 a v roce a půl 12, tedy tolik, jako její starší sestra, která se narodila s 2,6 kg. Kojení bylo nejúčinnější a nejrychlejší uspávadlo a uklidňovadlo.

lukin
16. črc 2008

anke: Já mám taky obřici a kojím naprosto stejně v noci jako ty, to je sranda. No a k ránu to je pak už taky co dvě hodiny ☹

anke
autor
16. črc 2008

johando, tak to me uklidnuje, ze se to zarazi ... ja myslela, ze na roce uz bude vysoky jako ja a bude mit aspon 25kg 😎

kacka.va
16. črc 2008

my přes den tak po 2 hodinách a v noci už vydržíme 6 hodin (ale to tak poslední týden)

vendeta
16. črc 2008

podle potreb mimča, někdy po 2h někdy měně nebo děle. Myslím že mimčo se nepřejí

kim
16. črc 2008

Anke teda to je obřík 😉 my měli při narození taky 4,53kg ale ve 3 měsících teda "jen" necelých 7kg, teď v půl roce jsme měli 9,2kg...já teda nekojila, byli jsme od porodky na UM, ale jak píší holky, on se uklidní a zvolní to tempo, v těch 3 měs.mi taky jedl jako o závod, po tom 4.měs.se to začalo zlepšovat 😉

mobina
16. črc 2008

Anke já bych kojila jak si malý řekne. Ono se to pak zpomalý až začne být aktivní. S tím přejídáním kojených dětí nevím. Myslím, že když je napapaný, tak pak prso třeba jen dudlá, ale nesaje. Já tedy do dneška nepoznám, kdy saje a kdy jen dudlá 😅

flufla
16. črc 2008

Ahoj, pane jo. kg na 3měsících. My máme ted 8.5kgy na necelých šesti, ale porodní 3080g. Mám taky jedlíka. přes den tak max 3h a v noci snad po 2..................nám se ty intervaly nak neprodlužují 😵

honzinecka
16. črc 2008

Ahojky holky, my měli 3330g a ted asi tak 4,5kg....kojíme taky co 2hod...jedla by pořád, ale v noci v pohodě..usne v 20hod, pak krmíme v 1hod a pak až když jde tatínek do práce a to je kolem 4.30hod...takže v pohodě...a do kolika spáváme? Tak min do 9hod obě...někdy i do 10hod...to mám hodné miminko, že? 😀

petra2204
16. črc 2008

Ahoj,
kojím jak si řekne. Do 6m jsem kojila plně, tak to bylo tak po 2 hodinách, po zavední příkrmů se to prodloužilo na 3 hoďky. I v noci jsme se kojili po 2 hodinách, ale pak si to zkrátil v noci na hodinu a to už jsem řekla dost! Teď kojím tak 4x před den a jednou v noci. Malý měl porodní váhu 3,8 kg, 3m 6,9 kg, půl roku 9,5 kg, 10m 11,2 kg. Paradoxně po zavedení příkrmů přestal tolik přibírat, ale asi to je i pohybem. MM se myslím mimino nepřecpe... 😉

minea
16. črc 2008

Anke, nedala bys sem link na ten článek o breast overfeeding? V životě jsem neslyšela o překrmení MM a docela mě zajímá, jak to vysvětlujou.

bertica.h
16. črc 2008

Materským mliekom sa prekrmiť nedá.Ak aj áno,dietatko to vyzvracia hned.
Ja som kojila 2roky.Bolo to krásne,ale unavné.
Malá sa mi budila v noci aj 7x cez den som kojila,podľa veku niekedy 4x niekedy aj 10x.

Treba to vydržať,hlavne v období rastového spurtu.Nebojte,prejde to rýchlo 😉

dzej
16. črc 2008

anke, já si myslím, že kojit se má tak, jak si mimi řekne. Možná v noci, když se vzbudí, tak bych zkusila napřed dudlík a pokud nepomůže, tak nakojit. My kojíme přes den každý 2hodiny a v noci tak po 4 - 6h jak si řekne. Ale my jsme spíš opak vás, my máme ve 3měsících 5kg 😲

anke
autor
16. črc 2008

holky tady je ten link, kdo umite anglicky: http://www.breastfeeding-basics.com/html/oversu...

ja jsem taky myslela, ze prekrmit nejde ...

winifred
16. črc 2008

Ahoj holky tak já malého kojím jak si řekne a pije tak dlouho jak on sám chce 🙂 .A prospívá mu to.A u své dcery jsem kojila tak samo jako malého a je v pohodě a to jsem ji kojila tři roky. 🙂 A hlavně kontakt s miminkem to je to krásné co může být.Jsou to krásné chvíle strávené s miminkem. 🙂

anke
autor
16. črc 2008

ale jak jsem to cetla, tak to ale neni muj problem, protoze ja rozhodne spousteci reflex nijak brutalni nemam - maly akorat teda z prejedeni skyta, tak vetsinou ale 1x za 2 dny (driv to bylo i 2x za den) ... ale podle rustovych grafu pribyva konstatne - sice ma tu svoji krivku vys nez ostatni miminka, ale ta krivka ma stejny tvar ... a nadbytecny tuk pak vybeha, vsak ja mu prozenu perka 🙂

u nas se o rustovy spurt nejedna, my papame takhle porad ... pres leto mame ted ale v byte 29st a nejde s tim nic delat (na klimosku nejsou penize a stejne to s mimi nejde dohromady), tak mozna pije i na zizu

coriven
16. črc 2008

anke: tak s tím papáním to máme přesně jako vy - taky přes den jí po 2 hodkách a v noci to isté jako ten tvůj 🙂 ale vážíme 5,75 při délce 60 cm (ale porodní váha byla 3100)
občas malou ukecám dudlíkem (ale to tak nanejvíš o pár desítek minut), taky se snažím prodlužovat - 3 hodky by byly krásné 😉 - většinou, když jsme venku, tak to vydrží, ale doma by pila furt - bude to rozhodně i tím vedrem a u nás na jihu je furt dusno i když je zima 😖 tak ty mimča mají žízeň furt 😅
no, ale hlavně, že jim šmakuje 😀

ervina
16. črc 2008

tak u nás je to tak,že malá na třech měsících měla 6,30kg a 62cm
přes den kojíme po 2-2,5 hodinách/zhruba 6 kojení/ a v noci už vydrží spát 10-11hodin 😉
nedávno spávala těch 8hodin,což taky šlo,ale teď se už vyspím dosti.
přála bych to všem maminám 🙂

andulka4
16. črc 2008

Anke mám naprosto to samé 😀
Kojím přes den co 3 hodiny....zato v noci co 2. A to už celých 5měsíců 😒 Jsme ale předčasně narození....nicméně to stím asi nesouvisí. Prostě mu večer víc chutná 😉 (asi)

listicka77
16. črc 2008

Anke, přes den jsem dlouho kojila co hodinu, teď je to trochu delší, ale ne o moc. V noci jeden čas spala první interval 5-6 hodin, pak po 3, pak za 2. Ale te´d už je to taky zase kratší a budí se často. Neřeším, kojím vždy, když chce. Ani si nějak neumím představit, jak bych ji přemlouvala, ať nejí... 😝

anke
autor
17. črc 2008

Dooobre ranko,
tak to jsem rada, ze nejsme jedini (tedy samozrejme ne ze bych vam prala nespave deti 😉
Jen me dedecek trochu vydesil, abychom z Davidka nemeli bumbrlicka - aby nebyl tlustinek, to by nebyl dobry start do zivota. Ale doktorka nic nerikala, krom toho, ze je dobre zivenej - ale pochvalila me, ze jestli kojim, tak teda ditko vsechna cest ... tak snad by mi rekla, kdyby mel nabeh na nejakou obezitu ... doufam, ze tech jeho 8kg je tou vyssi porodni vahou ... 🙂 no ale tyrat hlady ho rozhodne nebudu, miminko zadnou dietu nepotrebuje 😀

coriven
17. črc 2008

anke: přesně a neboj on to pak vyběhá 😉

ajiik
17. črc 2008

Ahoj maminy, máme teď dvojčátka a Tomík má často hlad než Filípek ten by to klidně i prospal, ale snažím se je kojit stejně jinak bych nic nedělala než jen kojila. A když jeden nemůže spinkat a já je přiložím, tak se ududlaj a pak spěj. Jinak se nám budí 2x za noc a přes den papkaj i něco po třech hod.,ale i po dvou záleží jak mají hladík. Akorát na noc dávám příkrm abych měla mlíčko je to docela mazec ukojit dva chlapáky, ale zatím to zvládám 😉

vikvik
17. črc 2008

my taky ted kojime pres den kazdou hodinu a v noci zas po dvou trech... ale obrik Erin neni, ji to jen tak proleti

jjaanca
17. črc 2008

Já taky kojím každou hodinu. (V noci ne.) Myslela jsem že se to prodlouží, ale už nám jsou 4 měsíce a je to pořád stejné. A Lucinka je spíš hubenější (tak nevim co u toho prsa teda dělá 😅 )

minea
18. črc 2008

Anke, ten článek je o silném spouštěcím reflexu. Jinak ta historka s mlíkem, co stříkalo na basketbalové hřiště, že ho museli utřít, mě dorazila, je to takové "very American" 😝 😝 😀 .

anke
autor
19. črc 2008

ahojte holky
ajiik: ty kojis dvojcata? to teda faaaakt klobouk dolu a tri metry s nim pod zem ...
min: ja vim, proto si prave myslim, ze to neni muj problem ... ale myslim, ze mame problem s prebytkem laktozy a naslednym bolenim briska ... zase ale ktere miminko brisko neboli, ze? 🙂

tak koukam, ze nekdo kojite i po hodine, my teda mame ty dvouhodinovy intervaly, ale za posledni 2 noci se nam to zkratilo na 2 hodiny i v noci (driv to byly spis 3) ... uz jsem slysela i teorie o tom, ze mam slaby mliko a at dokrmim, ale to me ani nehne - stacilo, ze jsem musela dokrmovat v porodnici ... 😝

anke
autor
19. črc 2008

min: to dedecek plasi, ze bude kluk tlustej 😎 ... on mel ted takova vlakynka krve ve stolicce - na pohotovosti se mi ovsem vysmali - tak mi poslal tenhle clanek - ze zjistil, ze to prave muze byt i tady pri tom problemu s "oversupply" ... ale spis to byla nahoda a byla to jen nejaka drobna fisurka v konecniku ... od te doby *tuk tuk* nic

ivis
19. črc 2008

Lucinka je žížalka(5kg, 63cm) a takto kojíme: v 2h, 5h, 8h, 11h, 14h, 17h, 19h a někdy ještě kolem 21-22h, takže pravidelně po třech hodinách. Jinak měly jsme všechny spurty(v 3, 6, 10 týdnech a naposledy v 3měsích) a to cucala i každou půlhodinu. Spurty trvaly cca týden.