Jak často kojíte v 15ti měsících?

wensdy
26. srp 2009

Ahoj pořád kojím naši malou zhruba 8x za 24hod.Chtěla bych postupně kojení odbourat,ale tenhle týden se mi malá v noci budí 4x a mám jí u prsu i půl hod.Jen se udyndává a když jí ho vemu tak řve.Nechala bych jí chvíli si pořvat,ale je mi to blbý vůči sousedům 😖 A při kojení me začne bolet bradavka,buď má velkej tah 🙂 ,nebo mě kouše, to jsem ještě nevypozorovala.Tak nevím,jestli je těď čas to utípnout,nebo jěště vydržet.

alterna
27. srp 2009

ahoj nam je teda o neco vic, 17 mesicu. Jednu dobu jsme pres den kojili jendvakrat ale ted taky casto. Dcerce se klubou stoličky tak chce prso často. Chtela jsem pres den už odbourat ale když se ted klubou zoubky tak to nechame na pozdejc.

Kamoska ma 15 mesicni holcicku a taky koji pres den vicekrat. Mě ani kamaradku prckove nekoušou.

vendeta
27. srp 2009

Každe dítko je jiné. třeba postupem času nebude chtít sama. Ja chci kojit do dvou let, snad se to sama odnaučí haha 😀

shaula
27. srp 2009

Klukům je 13 měsíců a kojím jen ráno. Občas jsou přes den protivní a nepomůže nic jiného, než jim dát napít, takže to se pak dostaneme na kojení maximálně 3x denně. Kojení v noci jsem odbourala hned, jak jsem zjistila, že si ze mně jen dělají dudlík a pijí minimálně, to bylo cca v 9 nebo 10 měsících, už nevím přesně... Prostě jsem je nevyndávala z postýlky, dostali dudlík, položila jsem je zpátky a spali dál. Teď jim ještě obvykle dám napít vody (aby neměli žízeň, já sama taky v noci občas chodím pít).
Při delším kojení mě taky občas bolí bradavka, já to přisuzuju tomu, že už je mléka málo a tahají pak nasucho.

jjaanca
27. srp 2009

My kojíme asi 14 dní už jen 1x denně ráno.
Asi v 16 měs. jsem kojila ráno, po odpoledním spánku a v noci. Pak jsem zrušila noční kojení. Z postýlky jí vyndavám a pochovám, nabídnu vodu, jen si dávám pozor aby mi v náručí neusnula. Usínat musí v postýlce.
A nedávno jsem zrušila kojení po odpoledním spánku.
Taky mě bolí bradavky. Vždycky se mi po kojení v ohybu mezi dvorcem a bradavkou udělá bolestivá prasklilna. Střídám prsa, takže se mi to vždycky stihne do dalšího kojení zahojit. Myslela jsem si že je to plíseň nebo nějká kvasinka tak mažu canestenem. Lucka totiž moc netáhne. Jí jako vrabec a prso má víceméně jen na dudlání. Po každém kojení ještě z prsa něco vymáčknu.Tak nevím když teď čtu že vás taky bolí bradavky...... a jak to vypadá? Dělá se vám taky prasklina?

mildickova
27. srp 2009

tak nám je 14 měs. kojím v noci 1x, pak brzy ráno, v poledne a večer před spaním, no a někdy si taky řekne odpoledne, nebo když lezly zuby a měl horečky tak nechtěl jíst a jenom prso

radka.m.
27. srp 2009

wensdy-pokud chceš noční kojení odbourat,tak jde jenom o tvoji důslednost,jinak celkové kojení-tak velké dítě má mít mléko jenom jako doplněk stravy,už není kojenec,aby pilo tolikrát mléko,taky záleží na tom,jak dobře ti malá jí,na to má kojení taky velký vliv

kacka.va
27. srp 2009

wensdy: pokud tě malá při kojení kouše, tak nesaje a jen si hraje. Kousání a sání nejde dělat najednou 🙂.

shaula
27. srp 2009

Jjaanca - ne, praskliny se mi nedělají, to bylo jen ze začátku, prvních pár týdnů. Jestli se ti praskliny dělají ještě i teď, tak zřejmě nebude v pořádku technika kojení (nebo to bude nějaká ta infekce, jak píšeš). Já mám jen po kojení bradavky na vršku skoro fialové, skoro jakoby modřinka, ale za chvíli to zmizí 🙂 To, že vymáčkneš pár kapek i po kojení, je vcelku normální.

romankav
27. srp 2009

wensdy: v 15ti měsících jsem syna kojila 1x a to před spaním. V 15ti měsících už to není malé miminko a kojení v noci není výživová potřeba, ale jenom potřeba miminka být mamince na blízku, uklidnit se, když něco bolí (zuby atd). Pokud tě kojení v noci vyčerpává, můžeš ho pomalu odbourat. Řekneš si, že nakojíš dítě např. v 21h a potom až ve 2h a pak až ráno. Potom prodlužuješ interval a nakonec kojíš jen večer a ráno nebo jen ráno. To, že bude dítě plakat je normální, zkus ho uklidnit ukolíbavkou, přitisknout ho k sobě a třeba trochu houpat, na každého platí něco jiného.
jjanca: mohlo by to být bakteriální, vyzkoušej Bactroban (je na předpis, kožní, pediatr atd)

side
27. srp 2009

přestala jsem kojit v 14 měsích. Od 12 měsíců jsem kojila jen ráno. Noční kojení je určitě v tomhle věku jen závislost a ne potřeba jídla.

petra.v
27. srp 2009

Wensdy,mám 21.měs holčičku a stále kojíme též 😉 sice už jen na uspání,páč jsem si jí tak naučila,nidky nespala v postýlce ale s námi v pelechu 🙂 Nikdy teda neměla dudlík,takže si myslím,že dudlík má spíš můj prs 🙂 ,páč u něho usíná a celkově se zklidní 😉
Jsem ráda,že není z těch dětí který se po matkách sápou na veřejnosti jakože chtějí pít...to nedělala nikdy.
Myslím si,že Tvoje malá je už dost veliká na to, aby byla kojena 8x za den ale každý dítě je jiný a je to individuální.Pokud to vyhovuje Tobě tak bych problém neviděla,ale když si sama vzpomenu jak náročný to bylo když jsem malou několikrát za noc kojila já a jak mě to vyčerpávalo...(usnula jsem a opět mlaskala a hledala a hledala,na chvíli usla a opět...) k 😠 kolik Ti vypije během dne tekutin???Naše malá jiným tekutinám nikdy moc nedala,takže jsem jí vždy nabídla prs aby nebyla dehydrovaná.Teď už se teda pít naučila a pije čistou vodu a je v pohodě 😉
Jinak jak píše Side...taky si myslím,že to noční kojení je závislost páč v tomhle věku děti normálně už jedí skoro vše a mlíko je max.na žízeň 😉 Každopádně řiď se tím,jak to cítíš sama a jak to samotné Tobě vyhovuje 🙂

petra.v
27. srp 2009

Ještě jsem zapomněla dodat:že když Áně lezou zuby tak kolikrát jídlu ani pití moc nedá 😔 takže si během dne podudá prso,napije se a je v pohodě ona i já 🙂

minea
27. srp 2009

Wendsy, překvapilo mě, že kojíš tak často. Takhle často jsem kojila první půlrok, se zaváděním příkrmů se ta frekvence snižovala. V 15 měsících jsem kojila třikrát denně (ráno, v poledne a večer). Noční kojení jsem zatrhla v 10 měsících, je to zlozvyk, nejedná se o hlad. Malá má teď 21 měsíců a kojím dvakrát denně (ráno a večer), ale už se stalo, že si na ranní mlíčko nevzpomněla. Ta bolest při kojení je špatně - zkontroluj si techniku přiložení a měj dceru u prsu jen když opravdu saje. Je možné, že si prostě takhle hoví, prso v pusince je pro mimi ta největší slast, a když je mu dopřáno, proč by nežužlalo, že? 😀
Jinak držím palce, fandím všem kojícím matkám.

cert..ova
27. srp 2009

ahoj holky, já kojila 14 měsíců a musela jsem to ukončit, páč malej se budil co hodinu a přes den byl u prsu taky pořád, takže jsem byla naprosto hotová, sice mě to moc mrzelo, ale co se dá dělat, spokojenost musí být na obou stranách 😉

wensdy
autor
27. srp 2009

holky dík 🙂
Bohužel nemáme dudlík s tím jsme skončili ve 4měs.
kojím před spaním a nebo když mi nechce pít přes den.Dneska vypila tak 200ml.
Hanička chodí spát v 19h. dostane mlíko po večeři a spí,vzbudí se kolem23h.tak jí dám napít-to je možná ten problém,pak se budí v půl 2 pak ve 4 a v 6.To je tak normálka,Ale někdy je to častěji a hned neusne a chce pak cucat dýl.Když jí šoupnu do postýlky tak řve.

wensdy
autor
27. srp 2009

mohla bych zkusit dát jí flašku se sunarem
nebo vydržet řvaní jenže je pěkně tvrdohlavá-to bych se musela odstěhovat na samotu a ne být v paneláku 😀

cert..ova
27. srp 2009

wensdy, tak to znám, náš malej má neuvěřitelně silnej hlas, takže se mnou spí v posteli a ani se nesnažím to změnit, to by asi sousedi nevydejchali. když jsme byli na koupálku a on to tam rozjel, tak si lidi dávali na uši ruce, jsem byla rudá až někde 😀

jjaanca
27. srp 2009

Kdybych kojila malou pokaždý když si řekne, tak kojím po půl hodině (jednou sem to schválně zkusila). Já jí to teda zatrhla a kojila jen v určitou dobu a zvykla si na to. A v paneláku bydlím taky.

cert..ova
27. srp 2009

jjaanca, taky jsem to zkoušela, ale on byl neuvěřitelnej závislák, tvrdohlavej po tatínkovi 😉

minea
27. srp 2009

wendsy, flaška se sunarem nic neřeší, je to vytloukání klínu klínem, v noci se nejí, nepije, ale spí - dá se to vyřešit ze dne na den (rozhodnutím matky) a musí se vydržet několik prořvaných nocí - nosit, houpat na míči, zpívat - dítě pak na nový režim najede. Malá je už ale dost velká, bude se samozřejmě vzpouzet, jen se zamysli nad tím, jak se asi bude vzpouzet, když se pro to rozhodneš třeba až za půl roku. Na sousedy bych se vykašlala, děti prostě občas pláčou. Moje dcera, která od dvou měsíců dokázala spát 6 h v kuse, se najednou kolem 8. - 9. měsíce začala taky takhle často budit. Vždycky jsem jí vrazila prso (abych nebudila ostatní), než mi došlo, že jsem vlastně otrokem. Když jsem to pochopila, dala jsem si jasný pravidlo, že od 23 do 6 h nekojím, i kdyby padaly trakaře. Prořvala tři noci, pak byl klid. Takže potvrzuju, že to funguje, musí se to ale odehrát v hlavě matky a vyžaduje to určitou dávku tvrdosti.
Jinak rozsvítilo se mi tehdy hlavně po přečtení odpovědí v téhle poradně http://www.kojeni.net/databaze.php

shaula
28. srp 2009

Minea - a proč by se v noci nepilo? Já taky v noci občas chodím pít, mám prostě žízeň a bez napití bych neusnula. Tak proč nutit dítě vydržet bez tekutin? Ovšem souhlasím s tebou, že mlíko nee, kojení vůbec a ani UM bych nezaváděla - prostě zkusit vodu, a když nechce, tak šup zase spát 😉

minea
28. srp 2009

Na tu vodu jsem zapomněla - jasně, tehdy jsem řvoucí dceru nosila, chovala, kolébala a místo kojení jsem jí nabídla vodu (kterou odmítla, šlo jen o to dát jí najevo, že mlíčko nebude). Když se dospělý probudí žízní, tak se napije, o tom není sporu, jen myslím, že v případě mimina vyžadujícího noční kojení jde o něco jiného. Chtěla jsem spíš zdůraznit, že dítě se musí naladit na souvislý noční spánek, pak nebudou žádné konzumační přestávky nutné.

shaula
28. srp 2009

Minea - aha, tak to jo, já to pochopila blbě 😉

beruthiel
29. srp 2009

Synovi je 14 měsíců. Poslední měsíc tak 2x, 3x za noc vyžadoval kojení. Dost hrůza 🙂. Přestalo to, od té doby, co má vlastní pokoj. Zatím v něm spí třetí noc a je to nádhera, ani jedno vzbuzení, v 1/2 deváté - v devět spí a spí až do půl osmé. Předtím něco absolutně nepředstavitelného. Kojení přes den začínalo být také velmi náročné, zvlášť když odmítal jakékoliv um. Teď už si vypije lahvičku i sám ale přes 100ml, se zatím, na jeden zátah nedostal. Dávám vanilkový nutrilon a banánové hami. Taky hodně pomohla lahvička, vyměnili jsem avenťáckou za MAM a ta mu vyloženě vyhovuje. Takže jak to počítám, kojím tak 3x denně. Chce to trpělivost.

eppik.m
2. zář 2009

wensdy: já jsem kojila v 14 - 15m. jednou denně a to večer před spaním, zároveň to byl takový večerní obřad kdy se zklidnil a šel pak spinkat ... ale Michal když prso nedostal tak mu nechybělo, proto jsem ho i zároveň v 15m. odstavila resp. se odstavil sám
MM jsem mu nahradila UM které pije dodnes, vždy ráno 250ml a k večeři má mléčnou kaši 250ml to podle doporučení dětem starších 12m. stačí cca 500ml mléčné dávky (nebo mléčné výrobky)
záleží na tobě jestli ti to vadí, nebo kvůli zdrav. potížím ale psalo se to tu i v jiných diskusích že v pozdějším věku to pak může bých i psychická závislost ... z nutričného hlediska by mělo MM chránit dítě před nemoci ale jsou i maminky které kojí a přesto jsou jejich děti nemocné ... já osobně si myslím že plné kojení je v pořádku pokuď je kojenec malý a nepřikrmuje se cca 7-10m. jeho života pak nemá cenu kojit tak často když živiny a vitamíny přijíma i z tuhé stravy
nečetla jsem příspěvky ale jak to máte s pitným režimem kolik tekutin za den vypije? 🙂

anke
2. zář 2009

v 15. mesicich jsem kojila vzdy, kdyz si rekl, vzhledem k tomu, ze bylo leto a nechtel moc pit nic jineho, tzn. 3 - 6x za den a noci nepocitam 😎