Jak často kojíte v horkých dnech?

beruska1979
8. kvě 2008

Ahoj maminky,

leto je skoro tu a tak by mne zajimalo, jak casto prikladate sve ratolesti? Mam 4,5 mesicni holcicku, dnes bylo opravdu horko a tak jsem si rikala, ze bych ji asi mela kojit casteji, aby nebyla dehydratovana. Normalni dny kojim 3 az 4 hod. Nebo myslite, ze bych ji mela davat vodu do flasticky? Slysela jsem, ze jestli ze se koji, nemusi se davat voda.

Diky a pekny den

kajule
8. kvě 2008

Berusko, tak ja jsem Patu normalne kojila tak po ctyrech hodinach, ale kdyz bylo horko, zadal si samozrejme vic, pac mel zizen. Tak jsem ho vzdycky nakojila, ale jen chvilicku, pac jsem nekde slysela, ze to, nevim jak bych to rekl, predni mliko je ridsi a prave na zizen. 😉

breberka
8. kvě 2008

ahojky, já plně kojím (zatím) a dr. mi řekla, že v hicech mám dávat na žízeň čajíček

aponchie
8. kvě 2008

kojit co chvili ve vedrech a v hroznych vedrech nevychazet ven 😉

berynka
8. kvě 2008

Ahoj, já normálně kojila po 3-4hodinách. V létě, když bylo fakt horko, tak asi každé dvě hodiny. To si třeba malá jen cucla, protože pila na žízeň.
Kromě mlíka se nic jiného dávat nemusí. Když jsou ale třicetistupňová vedra, tak je opravdu lepší zůstat doma, případně podávat ještě kojeneckou vodu 😉 .

evitek
8. kvě 2008

Když byly loni ty největší vedra a doma jsme měli přes třicet stupňů - to bylo pár dní, tak jsem kojila asi co 1,5-2 hodiny. Jinak jsem kojila co dvě a půl až tři hodiny. Byly mu tehdy dva měsíce. Mi doktorka řekla, že pokud plně kojím, tak nemusím nic dávat - ani čaj ani vodu. Jednou jsem mu zkoušela vodu dát, když měl z toho horka asi zvýšenou teplotu, ale vůbec ji nechtěl a měl asi tři lžičky.
Pokud bude mít žízeň, určitě si řekne.

listicka77
8. kvě 2008

Beruško, já myslím, že si mimi řekne, když má žízeň... Ale ty intervaly 3-4 hodiny, to vám teda závidím, to my máme tak leda v noci. Přes den kojím furt, i když není vedro... 😀

majenka
8. kvě 2008

Já kojím, jak si malá řekne. V noci kojíme za dobu od 20.00 do cca 8.00 většinou 1x, občas 2x a už také vůbec ne...přes den po 3-4 hodinách, ale teď, když jsou tepla, tak i po hodině...prostě jak si řekne 😉

danca27
14. kvě 2008

lištičko tyjo chudinko malá ...to my taky kojíme zatim teda po 2,5-3 někdy 4řech ale v noci se mu nechce vstávat takže někdy i po 5ti🙂....
Jinak přes den když zapláče tak někdy i po 1,5 hoďce ale my máme reflux takže nás třeba pálí žáha jak nám to jde nahoru☹....

zuzik03
14. kvě 2008

tak já ty poslední dva horké dny kojím občas i co hodinu. malá naštěstí pije rychle, na hlad tak 5 min., na žízeň si většinou jen cucne, takže tak 2 min. dýl jak 2 hoďky mi b tom vedru bez pití nevydrží, ale dr. mi zas říkala, že nemám dávat vodu ani čaj, i když si myslím, že na tom není nic špatného.

niega
15. kvě 2008

Lištička: Jojo, známe, do třech měsíců jsem kojila co chvíli, jinak bych přišla z toho věčnýho řevu o nervy. Od 3 měsíců se Edík naučil i jiným dovednostem, a tak mu stačilo kojení po 2-3 hodinách, s přestupem na příkrmy, který dlouho sabotoval, jsem zase kojila co chvíli, no a dneska už "jen" 4-5x denně. Ale univerzální odpověď na otázku existuje - v horkých dnech kojit tak často, jak miminko chce! 😉