Jak často odstříkáváte mléko? Já po každém kojení

molicova
12. lis 2008

Ahojky, možná tu už takové téma je, ale bohužel jsem ho nějak nenašla. Ráda bych se zeptala. Malému jsou dva týdny a já kojím. Musím si po každém kojení, ještě prsa odstříkat, jelikož mám pocit, že mi to prso, z kterého jsem zrovna nekojila musí snad explodovat. Není špatně, že odstříkávám, tak často. Ale jinak to nejde. Myslíte, že se to zlepší. Mám ty prsa dost bolavá. Díky moc za rady. Míša

radka.m.
12. lis 2008

ahoj míšo,je pravda,že čím víc budeš odstříkávat,tak tím víc se ti bude mlíčka tvořit,asi bych odstříkala jenom jedno prso,z kterého zrovna nejedl a to jenom do úlevy,ne úplně!jinak budeš muset vydržet,po šestinedělí už by se to mělo alespon trošku upravit.je taky dobré po kojení si vlézt do sprchy a sprchovat si prsa teplou vodou,měl by se ti tak uvolnit spouštěcí reflex a přebytečné mlíčko by mělo samovolně odtéct.

liska21
12. lis 2008

Ahojky,měla jsem stejný problém,odsávala jsem vždy když jsem pocítila napětí nebo bolest a to z toho které mě právě trápilo,mlíčko jsem zamrazovala,u každé to trvá jinak dlouho,ale neboj on to povolí a bude fajn,mě to trápilo do čtvrtého měsíce a kojím pořád i když jsou malému dva roky pryč 😀

slunicko552
12. lis 2008

Já jsem taky musela odstříkávat,měla jsem mlíka tak pro tři děti 😀 Odstříkávej jenom do uvolnění ne vše.Jak píšou holky časem se to upraví 😉

janadajova
5. dub 2014

jakou trvanlivost má zamražené mlíčko,popřípadně chlazené