Jak často pije 3měsíční miminko?

monihart
14. led 2014

Ahoj, zajímalo by mě, jak často kojíte 3měsíční miminko. Ten náš vyžaduje pití každé 2 hodiny. Jen když usne v kočárku, tak vydrží 3-4 hodiny. Je spíš drobnější, doktorka už vyhrožovala příkrmy (počítala týdenní váhový přírůstek - ach ty tabulky) , ale mně se nezdá, že by nějak strádal. Po pití je spokojený, usměvavý. Narodil se o 3 týdny dřív, 2820g, ve 3 měsících vážil 5070g. Zatím příkrmy dávat nechci, protože podle mě je opravdu pohodové miminko, kdyby měl hlad, ozve se. Ale trochu jsem nahlodaná, kvůli tomu častému pití. Doktorka říkala, že je to často, že by měl vydržet dýl. Jaké jsou vaše zkušenosti?

maruja
14. led 2014

@monihart Ahoj, vůbec se neboj a dej mu kdy si řekne, moje všechny děti pili po 2h i v noci, někdy i dřív a holky jsou obě dost hubený na roce obě neměli ani 8kg 😝 a jsou v pohodě. Příkrmy jsme začali na 6m, kojila jsem do 19m

monihart
autor
14. led 2014

@maruja Díky moc. V noci pije taky co 2 hodiny. Jen hned po prvním usnutí vydrží 3 hoďky. Pak už se budí po 2 hodinách. Jsem ráda, žes mi potvrdila, co jsem si myslela 🙂

pisisvori
14. led 2014

@monihart dcera by byla u prsa snad pořád, přes den pila po 1-1,5-2. Přibýrala 250-300g týdně. V 6m měla 9,4kg , ale stejně pořád brečela. Ale plně jsem kojila do 6m´, do 12m i přes den, do 16 večer a v noci. Zkoušela bych to trochu protahovat, ale nijak lámat přes koleno, každé mimi je jiné.

arrowka
14. led 2014

Nechápu, proč by měl vydržet dýl? Aby se vešel doktorce do tabulek? To je fakt na zabití... Dceru jsem kojila někdy po třech hodinách, někdy po dvou, jak si řekla. A bylo to v pohodě. Sice jsem si prošla laktační krizí a jednou mi přibrala za 14 dní pouhých 100 g, ale teď mi třeba za posledních 14 dní zase přibrala přes 500 g. Prostě děti přibírají nerovnoměrně, to je normální.
Jo a u vás se snad nejedná o příkrmech, na to je brzo, možná měla doktorka na mysli dokrm UM, ale to se mi zdá tuplem zbytečný.

vetyver
14. led 2014

kojím jak si Hani řekne - pres cden po cca 1,5 h - 2 h a klidně i půl hodiny je u prsa = vůůůůůbec neresim nejakej řád... usíná kolem 8-9 a vydrzi i 5-6 hodin, pak pije klidne co hodinu. Tabulky neres, neprikrmuj...

monihart
autor
14. led 2014

@arrowka Když si to rozpočítala, vyšlo jí, že za týden přibírá průměrně 130 g. A to je prý málo. Mléka mám dost, jen jsem nevěděla, jestli je dostatečně kvalitní. Btw. když jsem byla na kontrole ve 3 týdnech, říkala, ať zkusím kojit míň. Přibral 250g za týden. Tak si vyber! Budeme se stěhovat, takže ji za chvíli vyměním. Je to děs. Jo, doporučovala mi kašičky na večer.

mrazulkav
14. led 2014

My krmíme po 2 hodinách i ve 4 měsících. Dokonce i v noci (s jednou trochu delší pauzou hned po usnutí) a to už ve 2 měsících zvládla spát i těch 8 hodin, ale nějak to zase zapomněla 😒
Doktorka se nás na četnost ani nikdy neptala, jen na to spaní v noci. Na přelomu roku jsme měly s kojením problémy, na kontrole při vážení se to projevilo - malá měla "hraniční hodnoty". Ale doktorka se o příkrmech nebo UM ani nezmínila (což jsem ráda). Tak uvidíme co nám poví na kontrole za 14 dní...
Podle zásad zdravé výživy by i dospělý měl jíst po těch 2-3 hodinách, tak proč je to problém u miminek? 😝 Pokud nevisí na prsu každou hodinu, nebo celou hodinu, tak to jako problém nevidím...

pisisvori
14. led 2014

@monihart 100g za týden s eříká, že je u kojených dost.

arrowka
14. led 2014

@monihart Takže nejdřív máš kojit míň (bohajeho) a pak máš dávat dítěti s nezralým trávicím systémem kašičky? Paní doktorka taky pojedla kašičku, vtipnou!
Dobře, že se jí zbavíš. 🙂

pajamo
14. led 2014

Moji male (velke) je skoro pul roku, je stale jen kojena. Pres den ty dve hodinky, v noci vydrzi od osmi do te pate, seste. Kdyz bylo leto, pila.klidne i.casteji, nebyl problem.

schnek
14. led 2014

3m miminka pijí, jk potřebují. Pokud tě s tím dr. trápí a tobě přijde všechno ok, klidně bych jí odkývala to, co chce slyšet a myslela si svoje 🙂

maruja
14. led 2014

@schnek taky si u mojeho Dr vybírám co se mě hodí, vím, že nemoci pozná a tyhle rady ohledně kašiček jsem vypouštěla 😉

schnek
14. led 2014

@maruja já si teda mojí dětský dr opravdu vážím, ale byly momenty, když byly děti maličký, kdy jsem si jedno myslela a na druhé kývala, protože bych zbytečně vyvolala spor.

katyxq
14. led 2014

@monihart co říct na to, co ti tvrdí a radí doktorka - že jsou to nesmysly, nesmysly a zase nesmysly .... https://www.modrykonik.cz/kojeni 🙂
130g/týden v tomhle věku (i pro novorozence, natož pro starší miminko) je dobrý přírustek, kojení je intervalově naprosto v pořádku ... a hlady a žízní ať domtorka trápí sebe, se jí zeltej, jestli taký jí podle rozvrhu a proč se teda i dospělým doporučuje jíst nanejvýš po 2-3h a po miminku chce, aby jedlo méně často?

katyxq
14. led 2014

jo a https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni 😉 .... paní doktorka o kojení ví pendrek, o tom, jak má přibývat kojené dítě taky, komentáře ke spánku raději nekomentuju, neb bych se rozčílila ... buď ráda, že se téhle dr. zbavíš 🙂

monihart
autor
15. led 2014

Holky díky, jsem ráda, že jste mi potvrdily to, co jsem si myslela. Paní doktorku jsem neposlechla už když mi radila ubrat v kojení, dítě u prsu jen 10-15min., neposlechnu ani teď s kašičkami a podobnými nesmysly. V dubnu od ní odcházíme, takže ty dvě kontroly už nějak vydržím.