Jak často se kojí? Co 2 hodiny znamená od zač. kojení?

ribka
13. pro 2008

Ahoj holky,
jak casto se teda tak koji? kdyz pisete co 2 hodiny, to znamena, 2 hodiny
od konce kojeni nebo od zacatku? 🙂 zni to docela zajimave, to nebudu stihat
ani na nakup, natoz si neco pro sebe uvarit!? cekam mimi v breznu, tak jsem z toho
cela vypleskla. Máma (je 300 km daleko) tvrdi,ze vsechno pekne stihnu, ze to vsichni prehanej 😖
ale kdyz budu mit dite co se neodtrhne od prsu, tak brzo prijdu o mliko protoze
nebudu mit teply obed. premyslim o tom ze si zajistim nekde obedy 😀
Poradte jak tohle zvladate?!

jandaj
13. pro 2008

Ahoj, kojí se tak často jak mimčo chce, nedělej si s tím starosti, až to přijde tak sama zjistíš jak to tvému miminku vyhovuje, ale myslím si, že nemá cenu se řídit nějakýma tabulkama, že kojit po 3 hodinách a dřív ani ťuk, to pak vede akorát k nespokojenému mimču 🙂

ribka
autor
13. pro 2008

To je mi jasny, ze si kazde dite rekne, jen tim sleduju kolik casu
zbyva mezi tim 🙂 jestli je realne neco stihnout kdyz na to budu sama ( manzel v praci a
mama daleko)....

kacka.va
13. pro 2008

bere se to od začátku kojení do začátku dalšího kojení. Neboj, máš dobrý, že čekáš na jaře, to pak můžeš nakojit kdekoliv, vždycky se dá najít i na nákupu nebo někde venku na lavičce místo, kde se zašiješ a v klidu nakojíš. Horší je to teď v zimě ☹. A jak píše jandaj, neřiď se tabulkama, prostě jak si mimčo řekne. To jsem slyšela o doktorce, která říkala, že ne dřív než za 3 hodiny, jenže mimčo pak blbě přibíralo, protože mělo hlad už dřív. ☹

dvojka
13. pro 2008

já kupříkladu kojim defakto každou hodinu a to ve dne v noci .Malá hezky přibívá a doktorka radí at to vydržim.A jestli něco stíhám...NEEEEEE

mikulka
13. pro 2008

No je fakt, že s mimčem se ze začátku nestihne téměř nic. V šestinedělí bych si být tebou zajistila někde obědy, nebo si navař předem do mrazáku. Protože šestinedělí je hlavně o kojení, možná i 8 týdnů. pak se vše trochu zaběhne, začne jakýsi pravidelný režim a hlavně mimča už nepijí tak dlouho. hodiny se počítají od začátku kojení, a je fakt, že zpočátku pijí déle, než se naučí vysát mléko rychleji, takže to zbývá malinko času. Hlavně je ale po porodu veliká únava, takže ten čas, co ti zbyde mezi kojeníma, je nejlepší prospat.
Pokud nebudeš mít navaříno v mrazáku, pak bych to řešila rychlými jídli - dáš maso do remosky a k tomu syrové brambory na kolečka. Nebo těstoviny s něčím. Nebo si anvař vždy večer, kdy bude manžel doma.

Já se toho taky bála. Šestinedělí bylo hodně moc náročné,nejlépe, ať je s tebou manžel týden či 14 dní doma.

A neboj, o mléko nepřijdeš, kojily i ženské v koncentráku či vezení.

Ale pravda je taková, že čas nezbývá někdy ani an to se umýt a tak. Hele, ale taky záleží, jaké budeš mít mimi, jestli klidné a bude ti hodně spát, pak je to paráda (prý) a stihneš dost věcí.

aponchie
13. pro 2008

koji se jak je treba,zadnej mustr na to neexistuje a nemel by bejt a ty obedy si zajisti v mistni skole pac je to naprosto super a budes mit denne teple jidlo 😉

mobina
13. pro 2008

ribko tohle vůbec nemá cenu dopředu řešit a nějak se tím stresovat.Uvidíš, co miminko. Mě pomohl manžel, který byl s námi 14 dnů doma než jsme se trochu zaběhli a s vařením jsem to nijak nehrotila. Většinou jsem uvařila hrnec vývaru, nakoupila jogurty, sýry, chleba. Rozhodně jsem nejedla nijak ukázkově (nebyla chuť ani čas) a kojíme do dneška. A s nákupem taky uvidíš. Venku spí dost dětí dýl. Ty začátky mi tedy přišli lepší než, co je teď. Teď teprve nestíhám 😀 páč spí tam 2 hoďky denně 😒

elkacka
13. pro 2008

ahojda..
ja kojim priblizne po 3-4 hodinach.. neky i driv.. v porodnici rikali, ze mam kojit co 2 hodiny.. ale malej krasne pribira, tak ho nebudim, az kdyz si rekne sam 🙂

makak21
13. pro 2008

ribko, my kojíme co 1,5-3hod a za 3minutky má najedeno, další 4 minutky dělá kravinky, pak se poblinká a jsme hotový 😀 On z toho má zábavu, tak neřeším 😀

Jinak jsem na to taky sama....MM v práci (ˇje s námi o víkoši) a rodiče vidím 1-2x do měsíce 😉 Opravdu se to zvládnout dá, ale záleží jen na tobě, co pro tebe budou priority 😉

Jinak já taky nejedla nijak ukázkově a ani teď třeba 2-3 dny nejím nic teplýho a pořád mám mlíka habakuk 😲 (přibývající dítě je toho důkazem-4,5měsíce a 8,5kg 😅) MM má jídlo v práci, tak jsou pak večeře občas studený...hlavní je pro mě být s malým a domácnost řeším až na druhým místě...co nestíhám, tak to asi není tak nutný 😉 nechci být za pár měsíců udřená matka, chci si to užívat, proto nic nehrotím 😉 a taky mám MM, který pomůže, když už jinak nedám 😀

muminek
13. pro 2008

Ahoj my jsme kojili podle potřeby malýho jídlo jsem někdy stihla někdy ne , ale asi je dobrý si ten oběd zaplatit když máš kde, ale dala bych si pozor aby to nebylo moc kořenění. Na mlíko je nejlepší podle mě odpočívat tak když spal malej tak já taky. 🙂 Co na to že doma je nepořádek 😀 Hlavní je mimčo 😀

jjaanca
13. pro 2008

ribko, já kojila po hodině do 6 měsíců. Pak začaly příkrmy tak už kojím málo. To jídlo si zajisti - nemůžeš se domluvit s kamarádkou nebo sousedkou že by ti něco nakoupili nebo přinesly jídlo? Nebo manžel ti nemůže večer přinést jídlo z kantýny? Mě nosila jídlo máma a bylo to mooooooc fajn.

fiallinka
13. pro 2008

ribko, malý už od narození pil co 3 - 4 hodiny (od konce kojení) a pak spal - to trvalo tak měsíc, a pak začal být mnohem víc vzhůru 🙂, takže se kojilo častěji, ale neboj, ze začátku nestíháš a pak se naučíš všechno dělat ve spacích pauzách, nebo když ti ho někdo hlídá - a mimochodem, já třeba vařím o víkendu nebo večer a pak si to ohřeju nebo dám do mražáku a jen vytahuju, nebo vařím fakt rychlá jídla, nebo jím teplé jídlo až večer, když příjde manžel... no když jsem původně myslela, že budu mít dvojčata, tak jsem měla domluvené nosení obědů ze školní jídelny, proč ne?

gedgitka.a
13. pro 2008

ribko: nám v porodnici říkali, kojte ne dřív než po 2 hodinách a ne pozděj, než po 3 hodinách, na takový řeči se vyprdni, koj tak jak si řekne Tvoje miminko, náš malej papal první měsíc přes den fakt po těch 2,5-3 hodinách, ale v noci si řekl po 3-4 hodinách, pak přišel ke konci šestinedělí první růstovej spurtík a malej papal každé 2-3 hodinky vedne i vnoci na 6 týdnech měl 6kg a 59cm 😅 a byl spokojenej, od 2 měsíce papal zhruba po 3 hodinách přes den a v noci vydržel i 4-5,5 hodin, na přelomu 3-4 měsíce přišel druhej růstovej spurtík a to si malej říkal o papání každé 2-3 hodiny, teď mu jsou 4,5 měsíce a papá po 3-5,5, ale když má žízeň řekne si mezi kojením a jen tak si cucne, takže se nestresuj dopředu, buď v klidu, až se Ti mímo narodí sladíte se spolu a bude to fajn, já si kojení užívám řeknu papů a malej se mi sápe na hrudník a má už papulku celou dokořán a dělá u toho em em em, jako by mi říkal dělej mamko mám děsnej hlad, tak nezdržuj 😀 😀

ribka
autor
13. pro 2008

Diky za radu, uz jsem vic v klidu, prinejhorsim fakt zajistim nejake ty obedy, 😀 😀
nebo si to naplanuju na tyden co budu jist a nakoupim s manzou na tyden,
kdyz bude doma tak strach nemam, uvari i on, ale kdyz je v praci tak chodi
po desate vecer. Nak to musim zvladnout 🙂 Spis to je takovej trosku strach, clovek
si az pak uvedomi ze kdyz se stara sam o sebe jaka je to pohodicka ,a ja kdyz
jsem sama doma treba o vikendu tak j sem schopna sedet pul dne v pyzamu ¨¨
na netu a pak az vsechno delat rychle vecer 😀

gedgitka.a
13. pro 2008

se mnou byl manžel 10 dní po porodu doma, páč porod jsem měla fakt těžkej ☹ malej byl velkej, já mám prý úzkou pánev, prostě záhul, ale vše dopadlo ok, hodně mi pomáhal, vařit neumí, takže to bylo na mě, ale o zbytek se postaral a já tak měla čas jen na malého a sebe, taky byl den, kdy jsem neměla teplé jídlo, ale to bylo spíš vyjímečně, většinou manžel mazlil mrňouska mezi kojení a já uvařila třeba 2 jídla a měli jsm na 3-4 dny vystaráno, pak se hold jeden den nevařilo a nebo jsem si udělala něco rychlího, páč malej trpěl hodně na prdíky a tak se hodně budil, nejhorších je prvních 6-8 týdnů, než se dáš po porodu dokupy a uděláš si trošinku s mrňouskem režim, i když budou i chvíle kdy budeš nevyspalá, malý bude neustále plakat a Tebe bude vytáčet každá blbost, ale to se srovná, pak už budeš jen pozorovat, jak prcek víc a víc reaguje, začíná se opravdově smát a vnímat, neznám krásnější chvilky 😅 😉

ribka
autor
13. pro 2008

už se moc těším 😉

terezam22
13. pro 2008

ribko žádný strachy 😉 já prvního syna kojila po 4-5h no a nyní si užívám druhé mateřství s diblíkem který chtěl kojit co každou hoďku,ale už se to upravilo na 2,5h +- vařím vždy na celý víkend a v týdnu dělám jídlo jen pro sebe-rybu brambory atd.zkrátka rychlovky.Manžel a druhý syn mají jídlo v práci a ve škole.Peru v noci po nakojení naplním pračku,ale vůbec neřeš,že něco přes den nestihneš vše dělej po troškách a po porodu odpočívej já co šlo jsem po kojení přes den lehla aspoň na hoďku,večery má naše mimi řvavý a to bych padla bez té chvilky odpočinku 😝 takže zatím užívej pohody s pupíkem se dá dělat spousta věcí a kam koli se dostaneš 😉

zuzik03
14. pro 2008

ribko, kazde mimino je individualni, me treba sestinedeli prislo uplne nejvic v pohode, protoze to jeste dite docela spi, jak to skonci, tak je mazec 😉 ja kojila zpocatku po 3 hodkach, ale casem se to ustalilo na hodine a pul, obcas hodine, ale zas to netrvalo vic jak 5 minut. nakoupit jsem jezdila, kdyz mala o vikendu usla, stihla jsem to do hodiny a pul a v nejhorsim manzelovi chvili rvala. denne teda potrebuju teple jidlo, jinak jsem nerudna, takze bud varim rychlovky (testoviny apod.), nebo si o vikendu, kdy je MM doma, uvarim na cely tyden a taky kotle polivky, ta je fakt vyzivna. babicky mame taky daleko a po porodu MM se mnou doma ani nebyl, ale 3 dny tam byla tchyne a je fakt, ze ta vyvarovala jak o dusi 😉
to zvladnes, zadne strachy 🙂

meleri
14. pro 2008

no ten nas ji fakt co 3 hodky neky 2.5 nekdy 3.5 mezi tim muzu varit nebo poklidit a kdyz je muz doma tak nakoupit jen nevim jak dlouho to takhle vydrzi. 🙂
asi zalezi na kazdem miminku nekdo ji rad casto asi a nekdo si zas radsi pospi dele... 😅
je dobre si odsat mleko do dudliku a nechat to manzelovi my to tak delame asi 1 x za tyden a malemu to nevadi, a ja muzu aspon na chvili nakoupit nebo se prospat.