Jak často vám kakají miminka? 2 měsíční syn 1-2x týdně

lela78
10. pro 2008

Mám 2měsíčního prcka a poslední dobou kaká 1-2x týdně. Doktorka mi řekla, že pokud kojím, tak je to naprosto normální. Nic mu nechybí, ale občas mi přijde, že ho to bříško bolí, tak cvičíme a už jsem zkoušela i teploměr do zadečku a nic. Ale když se vykajdí, tak to stojí za to 😀 Nevíte jestli jsou nějaký kapičky, nebo něco na to aby kakal častěji, nebo to nemám řešit.

holly1
10. pro 2008

ahoj, tak to neporadím, my máme 5,5 týdne a kakáme tak 8x denně, takže máme spíš opačný problém 😎

katuska85
10. pro 2008

ahol Lelo Naší Elišce je teda už 9 měsíců ale když jí byli 3 měsíce tak jsem měli stejný problém.doktorka mi taky řekla že je to narmální ale když už mi nekadila 5.den tak mi jedna zkušenšjší mamka poradila abych jí zkusila dát jednu nebo dvě lžičky švestkového příkrmu(normálně to prodávaj v lékárně) a zbytek abych snědla já že to dostane i v mlíčku.Tak jsem to zkusila,během hodinky se krásně vykadila a od tý doby máme pokoj 😉 Snad ti bude naše zkušenost k něčemu dobrá 🙂

lela78
autor
10. pro 2008

Katu: dík za radu, jdu dnes stejně nakupovat, tak švestkový příkrm koupím, už jsem to taky někde četla.

mobina
10. pro 2008

Lelo já myslím, že to je v normě. Hladovej ti nepřijde? Přibývá na váze? Na příkrm bych se vyprdla. Přijde mi na to malinkej. Cvič nožičkama, občas poškádli teploměrem, v dmku prodávají nahřívací polštářky.
Mě kadil taky tak jednou za 3 dny. Pak se interval prodloužil i na 8 dnů. U nás to byl znak toho, že jsem přicházela o mlíko. Jak jsem se rozkojila, tak bylo všechno v cajku.

lela78
autor
10. pro 2008

Já ten švestkový příkrm sežeru sama 😀 a ono se něco k němu dostane prostřednictvím mlíka. Jinak hladový není, papá přes den každé 3 hod. a večer po 5hod. a přibývá taky, tak se teda nervovat nebudu 😎

zelva
10. pro 2008

Tak náš Matyáš kajdí také tak 1x týdně a to je pak tedy ranec hovínek!!! 😀 Vůbec to neřeším, je veselý, bříško ho nebolí, papá o sto šest. Takže v poho.

muminek
10. pro 2008

Holky tak moje kamarádka má chlapečka a ten nekakal 29 dní vše co snědl to spracoval a to byli na všelijakém vyšetření po různých nemocnicích a vše bylo v pořádku. A hlavně spokojenější mimčo jsem neviděla. Ráno před tím než měl jít na výplach tak se pokakal. To prý byla nálož. 🙂

jandaj
10. pro 2008

Ahoj lela
Jestli jenom kojíš, tak je to v pořádku. Dcera, když byla takhle malá tak nekakala třeba i 8 dní a malej kakal jednou za 5 - 6 dní. Mateřské mléko je dobře stravitelné a mimča stíhají všechno zpracovat. Takže vůbec neměj obavu 🙂 😉

monik76
10. pro 2008

lela, malá když byla ještě plně kojena, tak máme rekord, kdy nekadila 14 dní. Byla naprosto v pohodě, bříško ji vůbec nebolelo, prostě všechno strávila. Jinak kadila vždycky tak po týdnu. Nic jsem ji nedávala, vždycky se vykakala sama. Ovšem pak to stálo za to, taky to byla nálož a byla všude. 😀

gedgitka.a
10. pro 2008

Ahojky holky, já tedy u malého s kakáním problém neměla, kakal i 3-4 denně do nějakých 10 týdnů, ale přitom přibíral skoro kilo za 3-4 týdny, doktorka se divila, že kaká takhle a přitom, tak prospívá, prý mám asi místo mléka smetanu či co 😀 , teď jsou mu 4 a půl měsíce a kaká, tak 1-2x za den, ale to pak stojí zato 😀 . Ale doktorka mě upozorňovala na to, abych se nelekla, že od 6 týdnů může mimčo kakat, třeba jen jednou za týden, když budu mít míň hutný mlíko nebo ho bude míň, že ho malej všechno spracuje a pak nebude delší dobu kakat, takže já bych taky příkrm neee , zkus mu přidat ještě o jedno kojení víc a uvidíš, ale určo bych se neděsila a nedávala příkrm takhle malému prťouskovi, pokud máš mléko a kojíš plně 😉

agatka77
10. pro 2008

my máme skoro deset měsíců a přijde mi,že kadí furt 😀 ,aspoň do oběda ho přebaluju furt 😝

beata.n
10. pro 2008

ahojky,já mám chlapečka a my máme rekord nekakání 3 týdny,docela mě to znérvoznovalo,ale prospívá krásně,tak to neřeším,občas ho zlobí bříško,tak dáme probiotické kapky,ty upravují střevní mikrofloru.ted jak je větší tak kaká po týdnu.já bych to u kojených dětí neřešila,pokud opravdu není vidět,že by nějak trpěl.přeju klidné kakání 😎

berunda
10. pro 2008

Ted na příkrmech kaká někdy i 3x za den
když jsme plně kojily tak bylo období že až po 14 dnech, bříško jí nebolelo, vše strávila. 🙂

lela78
autor
11. pro 2008

Moc vám všem děkuji za uklidnění 😎 Počítám, že se brzy pokajdí, protože prdí jak blázen a to je vždy předvoj pořádné nálože 😀 Hezké Vánoce všem.

fiallinka
11. pro 2008

lela: všude píšou, že je to normální, prostě dobře to mlíčko spotřebovává, u nás je to naopak - kadí skoro pořád 🙂, tak si spíš užívej, že nemusíš pořád hledět na ty hovńouše 😉

krista
15. pro 2008

elkacka • 1d • 13. prosinec 2008 ve 20:54
ahojda..
muze mi nekdo poradit?
Nevim, jestli je to normalni, krapet sem se lekla - nevite nekdo. jestli se muze stat, ze miminko, kterymu je deset dnu za cely den nemelo ani jednu stolicku?
Nechci byt hystericka, jen nevim jestli je to realny.. a jestli je to ok.. predem dekuji

coriven • 1d • 13. prosinec 2008 ve 21:35
ahojky, nám se to teda ještě nepřihodilo, ale říká se, že u kojených dětí nemusí stolice přijít i několik dní... tak snad to OK bude 😉

beata.n • 1d • 13. prosinec 2008 ve 21:48
ahojky!!určitě se nestrachuj.můj drobek neměl stolici i 3 týdny a je to prý úplně normální!!pak se nám to upravilože kakal jednou za týden a ted skoro v pěti měsících kaká každý den jednou.některý děti prostě všechno mlíčko vytráví,tak proto nekakají.ale určitě se tím netrap 😉

pavla81 • 1d • 13. prosinec 2008 ve 21:59
Ahojte holky, tak já mám opačný problém, můj 4 měsíční chlapeček je od začátku na UM a v posledních dnech kaká i 3 denně řídkou stoličku. Některá stolička za den je taková slabá a dneska měl v plíně snad 5 krát.

pavla81 • 1d • 13. prosinec 2008 ve 22:07
Jejda holky já si už přečetla zkušenosti v diskuzi Jak často Vám kakají miminka?, tak to naše kakání by mělo být v pohodě, prostě to mlíčko tak nestráví. Hned jsem klidnější 🙂 .

wejuajaja
7. led 2017

Dobrý den chci se zeptat mám 2 měsíčního syna a kaka tak jednou za den ale kolikrát se mi zdá že ho bolí bříško stále kojime ale sta se mi že je to málo nevím jestli není něco špatně

mejan
7. led 2017

@wejuajaja Kojena miminka nemusi kakat i nekolik dnu, takze se nemusite bat, ze kaka "jen" 1x denne. Jeste je maly, tak to boleni briska muze souviset s "trimesicni" kolikou. Nebo zkuste upravit svuj jidelnicek. Chapu, ze mate obavy o miminko, to uz je na cely zivot strach a radosti. Ale stoji to zato

wejuajaja
7. led 2017

Tomu věřím že je to na celí život jen se mi zdá pořád že ho bolí bříško když se kroutí tak to tak vypadá a také mi připadá kolikrát že se snaží tlačit a nejde to tak proto se ptám

mejan
7. led 2017

@wejuajaja brisko ho muze bolet, nektera miminka na koliky trpi, vetsinou se to po 3. mesici zlepsi. Davate kapicky na prdiky? Memu synovi nejvic vyhovoval Baby Calm

wejuajaja
8. led 2017

Kapičky nedáváme většinou mu pomůže když nám leží na bříšku a má pokrčené kolínka aspoň Teda mu to kolikrát už pomohlo a ještě k tomu pleskani po zadečku on se uvolní a kolikrát i usnul

mejan
8. led 2017

Je fajn, kdyz neco na boleni zabira, at uz jsou to kapicky, olejicek na brisko, nahrivani, polohovani do klubicka a na brisko...i kdyt je toho dost, co muze pomoct, tak nekterym miminkam pomuze jen cas
@wejuajaja

hanyzka7
8. led 2017

Muj syn po skonceni 6-ti nedeli kakal nekolik mesicu jen jednou tydne, byl plne kojen. Doktorka rikala, ze to je normalni. Vyzkouseli jsme vsechno mozne, ale upravilo se to az v pul roce, kdyz zacal jist prikrmy. Davali jsme probiotika Bio Gaia a kapky na prdiky denne. Krome toho pomahalo masirovani briska a lezeni na brisku, coz se mu zacalo libit az kdyz drzel hlavicku. Do te doby se u toho vztekal. Mozna i ten vztek pomohl k vykakani 😉

wejuajaja
12. led 2017

Děkuji všem moc za rady ano občas když se vzteka tak

wejuajaja
12. led 2017

Tak

wejuajaja
12. led 2017

To

wejuajaja
12. led 2017

Pomůže aby se vykakal a kolikrát je až na lopatkach aspoň ho neboli bříško jsem moc ráda že aspoň něco zabírá co aby nebolelo
Omlouvám

wejuajaja
12. led 2017

Omlouvám

wejuajaja
12. led 2017

Omlouvám se za tolik příspěvků nějak mi blbě telefon