Jak dlouho by se mělo kojit?

kopretinka26
6. bře 2011

Jednou čtu, že maminky kojí hodinu a půl a v porodnici zase říkali, že 10 min- to se mi zdá zase málo!

babulinkab
6. bře 2011

syn byl u prsa pořád a kojil se třeba i 40 minut, dcera byla hotová za 5 minut, tak si vyber 😀

adeden
6. bře 2011

Ahoj, mám stejnou zkušenost .. Adélka baštila přes půl hodiny .. Adámek je někdy hotovej i za tři minuty a vyjde z něho maga krkanec ... 😀 a vydrží přes tři hodiny ...

milin
6. bře 2011

Já jsem kojila malou tolik kolik potřebovala ona sama. Ale popravdě jak všichni říkají že i třeba 20min a více tak to naše malá nikdy nedala. Prostě popapala třebas 5-8min a víc snad nikdy. A bohatě jí to stačilo. Prostě bych to nechala na děťátku. Ale určitě bych ji nenechala žuhlat prso místo dudlíku jak to některé děti mají ve zvyku.

lidiab
6. bře 2011

Ja si myslim ze nejaka stanovena doba neexistuje, kazde miminko se naji ruzne rychle. Novorozenci treba jeste nemaji tolik sily a u prsa usinaji, proto je casto potreba je mit u prsa dlouho. Az trochu vyrostou tak je to vetsinou rychlejsi. A take pro ne to kojeni nepredstavuje jen jidlo, uklidni se u toho, nektera maji prso za dudlik 😀 Pak maminka casto koji i hodinu a za pul hodinu muze zacit znova, jenze co s tim nadelas? 🙂 Laktacni poradkyne mi rikala ze zdravy novorozenec (cca do tech dvou mesicu) by se mel najist za 15 minut. Pak je dobre nabidnout druhe prso. Pokud je miminko slabsi, treba predcasne narozene nebo nemocne tak mu to bude trvat dyl.

andelka
6. bře 2011

Každé dítě jí jinak dlouho, jednak nejdřív se to učí a nemají tolik síly, později už jsou schopní se úplně nasytit do 10 minut (když jsou hodně akční tak i za 3 minuty). Záleží i jak rychle teče mlíčko. Já jsem měla malého u prsa i 40 minut, dělal si v pití malé přestávky. A kojila jsem podle jeho potřeby a chuti, takže většinou co 2 hodiny. Dneska kojím 5-6x za 24h a trvá mu to většinou 10-15 minut.

bufina
6. bře 2011

My jsme začínali asi na půl hodině, ale jak malej rost a měl větší sílu a výdrž, tak se délka zkracovala a ve třech měsících mu už bohatě stačilo 6-10 minut.

lucik78
6. bře 2011

STAČI 5 MINUT NANEJVÍŠ 10 🙂 NECHALA BYCH ASI 10 TO STAČI PAK SI S TEBE DĚLA MIMINKO DUDLIKA 😀 😀 😀 PRAVĚ SE ODNAUČUJEM KOJIT DOCELA TO JDE ALE TY SMUTNY OČIČKA RVE MI TO SRDCE 😢

nady
6. bře 2011

ze začátku můžeš mít dítě u prsu klidně víc jak půl hodiny ,jak je větší ,a umí lépe sát ,zvládne za kratší dobu ,taky záleží na technice kojení ,jestli s prsem musí nějak bojovat trvá mu to déle ,taky záleží na spouštěcím reflexu -jak dobře mléko teče ,taky záleží na tom kterém miminku ,takže se nedá říct kojte 5,10 minut! Kojím tak dlouho dokud vidím že má mimi zájem a že opravdu pije,že se mu pohybují svaly ,že polyká.Taky jsou děti co potřebují chvilku přestávku ,nebo i odbrknout ,zvlášt když mléko teče hodně rychle ,a pak klidně chtějí zase.Je to strašně individuální ,ale platí tak jak si dítě řekne ,je to na něm jak si to řídí.. 🙂 A taky kojíme tak dlouho proto ,aby se dítko dostalo k zadnímu tučnému mléku ,po pěti minutách může pít jen slabé mléko ,vodnatější a to tolik nezasytí ,proto se některým mamkám hlásí mimi po krátičké době na kojení znovu..

mihaulka
6. bře 2011

Určitá délka kojení určitě není, dítě se nají kolik potřebuje, někdy to trvá dýl, někdy méně, ale z vlastní zkušenosti vím, že déle než 15 minut je zbytečné, páč malá si už pak jenom dydá a vydržela by i hodinu, ale to už není o hladu 🙂 Tak ji vždycky strčím dudel a je 3 hodiny klid :D

weri1
6. bře 2011

když byl malinkej tak cca25 minut, teĎ mu stačí 5 minut, už má větší sílu, tak to dřív vytáhne 😀

mpavlinka
6. bře 2011

My kojili na začátku deset minut a přibližně od čtvrtýho měsíce pět minut 🙂

hojda
6. bře 2011

Záleží na dítěti, nědo má stěstí a kojí max 10 minut a někdo si to musí holt užívat delší dobu, jako třeba já☹, kojila jsem třeba i hodinu, ale lakteční poradkyně mi říkala, že mám kojit max 40 minut pak už je to neefektivní.....postupně se čas zkracoval, ale trvalo to opravdu hodně dlouho 3 až 4 měsíce☹. Já po každné kojení poctivě vážila, a za 10 minut neměl vypito skoro nic, takže to opravdu nejde říct paušálně, že víc jak 10 minut je moc, toho bych se rozhodně nedržela.

jaa
6. bře 2011

Záleží,jak se mimčo umí chytit a jak umí sát..Větší mimča pijí lépe,než ta pod 3kg..Mě za 10 min vytáhla hned první den 90ml a pak kolem 200ml.
Hlavní je správná technika kojení a přiložení.Tak,aby nesálo jen bradavku,ale celý dvorec.Správně zakloněná hlavička,jako když pijete vy ze skleničky...atd..Malá byla jen kojená do 7600g a uměla si i 4x natáhnout zadní mléko.