Jak dlouho jste jen kojily?

ada80
10. bře 2009

Ahoj holky chci se zeptat jak dlouho jste vydržely kojit bez příkrmů?

marselina
15. dub 2009

do ukončeného čtvrtého měsíce,pak jsem jednou denně dala bud hami kašičku na noc a nebo kolem čtvrté hodky hami příkrm.

roana
15. dub 2009

Plně jsem kojila do 7,5 měsíce, pak jsme opatrně začali s mrkví a po týdnu přidávám další složku - malá má AE a alergie snad na všechno.

Dokonce znám jednu maminku, která plně kojila do roka, plešatá a bezzubá není, je to kus baby a ten její klučina taky, na roce měl 17kg, normální stravu začal jíst po roce bez problémů.
Podle jedný studie, která srovnává lidoopy a nás, by měli lidé (tda matky 😀 ) kojit po dobu mléčných zubů, což je do 6 nebo 7 let, to bysme měli hlavy jak Kojak!!!! 😕

zuzik_p
15. dub 2009

Roano, tak moje mala alergie nema zadne, ale proste jsem se rozhodla, ze chci kojit dele, pokud to pujde. Take mam "plan" nepouzivat zadne z komercnich vyrobku typu kasicky a presnidavky, max v nouzi.

shaula
15. dub 2009

Zuzik: přeji ti, aby ti to nadšení pro vaření vlastních kašiček a přesnídávek vydrželo🙂 Potažmo aby ti to malá baštila, naši kluci odmítají ovoce v jakékoli jiné formě než koupené přesnídávky, a na vaření kaší zase nemám nervy já. Tak hodně štěstí.

eppik.m
16. dub 2009

do ukončeného 7 m. 😉

anke
16. dub 2009

tez do ukonceneho 7M 🙂 ... ale stale mame asi 4 kojeni pres den a v noci to ani nepocitam :D

zuzik_p
16. dub 2009

Shaula, proto jsem dala plan do uvozovek 🙂

bertica.h
16. dub 2009

ja som kojila 2roky.

bertica.h
16. dub 2009

hups..bez príkrmov..to bolo 6mesiacov.. 🙂

roana
16. dub 2009

to zuzik_p - to je dobrý rozhodnutí, schvaluju to.
Taky jsem měla plán nepoužívat komerční produkty, děda má totiž obrovský zemědělství, takže máme všeho BIO dostatek, ale.... Naše malá jí jedině hipp jídýlka a přsnídávky, kaši nestlé jedině s vanilínem, takže jsem utřela a plán šel do kelu.... 😢
Přesně jak píše shaula....

cecil
17. dub 2009

Plně jsem kojila 7 měsíců a 3 týdny 😉

kaciska
17. dub 2009

do 4 měsíce... 🙂

evicka7
17. dub 2009

bez týdne 6 měsíců, pak holčička dostala příšernej průjem, tak paní doktorka řekla, že začneme nestandardně banánem 🙂

jola2
20. dub 2009

Moji první holčičku jsem kojila do 8. měs pak ubývalo a začala se stekat že nic neteče 😒 . tak jsem začala s kašičkama a moji druhou princeznu ještě kojím ale té je teprv necelé tři měs. Znala jsem paní která kojila šestiletou holčinu a když porodila druhé dítko tak radějí dávala nakojit té šestileté a té malinkaté dávala příkrmy no prostě logika jako .........

ivusakos
20. dub 2009

Ahoj, my kojilï plně do 1 roku! Malej nechtěl nic jiného jíst a já zas neměla to srdce ho trápit, když byl chudák takovej závisláček🙂) No a taky jsem mohla jíst, co jsem chtěla a hubla jsem:--))) Hm, zato teď???☹(( Po roce začal normálně jíst vlastně násilím, a kojila jsem do 14 měs. a teď baští jako nezavřenej🙂

makak21
20. dub 2009

Já jsem na tom jako inusakos...malýho stále jen kojím, protože prostě nic nechce. Jí jen jogurty a přesnídávky, ty mu chutnají, ale nikdy to nesní celé a i pak vyžaduje mlíko. Nijak mi to nevadí...kojení mě baví a doufám, že nějakou dobu to ještě vydrží. 🙂

barusha
8. kvě 2009

Ahoj holky,chtěla bych se poradit... 😉 Ráda bych pomalu končila s kojením, přes den nekojím vůbec, někdy 1x. Za to v noci! Dřív to bylo 2x za noc, teď už je to i 4x,5x. Myslím si, že to není hladem, spíš pocitem,že mě má u sebe. Ráda bych odbourala noční kojení, tak jak s tím? Budu vděčná za vaše rady!!! 😅

miskastehlikova
8. kvě 2009

malou jsem jen kojila skoro 4 měsíce.Těsně před 4 měsícem jsem začla přikrmovat sunarem,protže mi nepřibírala,naopak mi zhubnula...Už skoro týden nekojím,protože mje mlíčko nechtěla

holly1
8. kvě 2009

tak já "klasicky", do ukončeného šestého měsíce. Zkoušíme zeleninku, ale domácí nám nejede 😝

jasminka.25
8. kvě 2009

Ahojky, taky bych ráda kojila co nejdéle, zatím i krásně přibýváme (4,5 měsíce), ale náš dr. tvrdí, že od 6. měsíce má tělo dítěte zvýšené nároky na vitamíny a minerální látky, které se mu v mléce v dostatečné míře nedostanou. Proto je prý nutné právě od půl roku zavádět příkrmy. Tak jestli ale máte jinou informaci a naše mlíčko stačí, sem s ní 🙂

momin
9. kvě 2009

Holky to sem moc nepatri ale chci se zeptat jak prestat kjit? Co se deje s tim mlikemn kdyz ho maly nevypije? Prece si nereknu ted prestanu kojit-a prestane se mi delat mliko... 😀 Vazne nevim jak to funguje....

shaula
9. kvě 2009

Jasminka - v zásadě má doktor pravdu, ale podle některých doporučení se dá plně kojit ještě i sedmý a osmý měsíc, pokud máš dostatek mléka. Někdo plně kojí do roka, ale to už podle mě opravdu dítěti nestačí - množství možná ano, ale obsah minerálů a dalších látek (hlavně železa) ne. Nicméně osobně si myslím, že po těch šesti měsících je ideální doba na začátek příkrmů - jednoduše proto, že máš čas dítě pomaličku zvykat, není kam spěchat atd. Kdybys začala až někdy v roce, a pak ti třeba dítě nechtělo papat, jak se řeší tady v jiných diskuzích, tak je to už na pováženou.

bajunka
9. kvě 2009

Plně kojila do ukončeného 7 měsíce, bo vše jiné totálně odmítala, v tom osmým se slitovala a konečně začla sem tam lžičku něčeho jinýho, no zatím žádnej velkej jedlík nění,ale tu malou skleničku od hippu zbouchá, nejradši má špenát a brambory a kukuřici s bramborem a krůtím masem,a stalé baští moje mlíčko, v noci tak 2-3x a přes den tak 4x davám ji kdy má chuť hlavně kvuli žízni láhve totálně bojkotuje a s hrníčku si srkne vždycka jen trochu.

marketa47
11. kvě 2009

Já jsem vydržela do 6-ti měsíců. Malá málo přibývala na váze, byla stále na spodní hranici, ale doktorka mi říkala, že je to stále ještě v normě, kdyby jí váha klesla ještě níž, tak už bych musela přikrmovat. Ale vydržela jsem a plně kojila do těch 6-ti měsíců. V 6-ti měsících měla malá 6 kg a 66 cm.

smajlik
11. kvě 2009

čtyři měsíce, pak se ukázalo že malá přibrala jen 60 g za měsíc a začaly jsme přikrmovat

pistula
19. kvě 2009

ahojky...tak my plne kojily do 6,5 mesice, pak jsme zacli prikrmovat...jenze kiki pres den nechce nic a na noc jen kasi, takze vlastne jeste porad skoro plne kojime🙂