Jak dlouho jste jen kojily?

ada80
10. bře 2009

Ahoj holky chci se zeptat jak dlouho jste vydržely kojit bez příkrmů?

shaula
10. bře 2009

Agatho: my na tom byli stejně, měla jsem pocit, že přirostu ke gauči☹ Kluci byli skoro pořád u prsu, vždycky jen trochu pocucali a pak měli zase za chvíli hlad. Ale byla jsem tak ráda, že kojíme (ze začátku jsme měli dost problémy), že jsem to neřešila... Teď už přikrmujeme a frekvence se prodloužila. Takže si vůbec nic nevyčítej a nebuď smutná, není důležité, že nekojíš plně, ale že kojíš!!!
Jen bych chtěla podotknout, že když jeden týden nepřibrali, vůbec nebyl důvod k panice a začátku příkrmů, děti přece nepřibírají lineárně, někdy nepřiberou za týden nic, pak zase více. Asi bych to začala řešit, až kdyby nepřibrali za měsíc nic.

slunicko552
10. bře 2009

Ahojte tak já jen kojila do konce 7měs.,mám alergii tak jsem to prodloužila.No asi nepomohlo,malý je věčně osypaný ☹

antilopa
10. bře 2009

do 7,5 měsíce 😉

pavlinka3
11. bře 2009

do 5měsíců a 3týdnů.....pak pomalu mrkvička....ještě teď ale víc kojím než dávám jiné jídlo....Maty ani nechce, tomu by stačilo jen kojit 😅 když chce prso, tak si prostě postaví hlavu a nic jiného mi nepozře....zatím teda vždycky "vyhrál" a dosáhl svého....dokud je, tak proč ne 🙂 ale poslední měsíc a půl (co sám chodí), tak mi přestal pít a dává si prso i na žízeň 😠 to mě štve 😠

zuzik_p
12. bře 2009

Ahoj maminky, my mame jeste chvili cas na prikrmy, nicmene jsem myslela, ze od ukonceneho 6.mesice se maji zacit davat prikrmy, i doktorka doporucila, ale ted jsem zacala cist knizku od forta "aby detem chutnalo" a tam figuruje nazor plne kojit tak dlouho, jak je to jen mozne (max.do 1 roku). Tady ctu, ze spousta z vas koncila okolo 7 mesice s plnym kojenim. Jaky na to mate nazor?
Ja take zatim jen kojim, pres den po 2,5 az 3.5 hod, v noci je to ruzne, nekdy se probudi po 4 a nekdy po 2 hod.

leonik
12. bře 2009

do ukončeného 6.měsíce. 😉 Pak jsme začali s příkrmy.
zuzik_p: myslím si že už pak těm dětem nemůže jen to mlíčko stačit, ne?

terezam22
12. bře 2009

Ahoj maminy 🙂 tak já prvního kluka kojila půl roku plně pak s příkrmama další půl rok,no a teď druhýho kluka chci plně do aspoň 8měsíců pokud mu to bude stačit,no a doktorka mi to jen schválila!!a doporučuje to..!

.No a moje kámoška má holku dvouletou a ta co 15min chce kojit a když byla nedávno nemocná byla jen na prsu a nic nejedla.A holka je pěkná,jak by řekly naše bábiny 😀

Už jsem slyšela od hodně maminek, že to kojení prodlužují bez příkrmu,tak Zuzi neboj a koj co jde,ty hodiny máš dobrý,taky tak přibližně časově kojím 😉

beponka
12. bře 2009

ahoj. já zatím teprve končím šestinedělí a chtěla bych plně kojit do půl roku. pak bych chtěla mít víc času pro sebe. malá si totiž vždy jen cucne a tak kojíme skoro pořád a já se nikam bez ní nehnu. ale přibírá krásně a to je hlavní.

romcatko
12. bře 2009

plně 6 měsíců adva týdny. dote´d (skoro 9 měsíců) s příkrmy stále cca 6x za den. 😉

shaula
12. bře 2009

My jsme začali s příkrmy na 6 měsících a 1 týdnu.
Obecně pokud je dítě plně kojené a prospívá, tak je možné plně kojit ještě tak 7. - 8. měsíc (oficiální doporučení vyčtené např. z letáčku Nutrilonu, ale objevuje se i jinde). Po této době už podle mého dítěti výlučné kojení nestačí - ani ne tak pokud jde o množství, toho může být dost a dítě může krásně přibírat, ale už nestačí co se týká minerálních látek, vitaminů apod. Ale aby mě někdo špatně nepochopil, i po zavedení příkrmů zůstává kojení VELMI DŮLEŽITOU složkou výživy dítěte, takže to neznamená, že zavedením příkrmů končíme s kojením! Jen už by podle mě nemělo být JEDINOU složkou. I když je spousta maminek, které plně kojí do roka i více. Prostě co člověk, to názor.

astrane
12. bře 2009

Já kojila plně 6 měsíců,koncem 7. jsme začali s jedním příkrmem denně a postupně pomalu navyšovali.Skončila jsem v 16 měsících,protože jsem už dost hubla a začínala jsem z toho být otrávená a a malej už dělal blbiny a pořád odbíhal a tak....tak jsem to utla,myslím tak akorát pro nás oba 😉
jinak náš měl v půlroce už i nějaký zuby,takže myslím,že to je tak akorát +-kolem těch 7 měsíců jim trochu zpestřit jídelníček 🙂

minda
12. bře 2009

Plně jsem kojila asi do ukončeného 6 měsíce, postupně někdy v 7 měsíci jsem přidávala příkrm - oběd, ovoce odpoledne, nemléčná rýžová kaše - večeře. I teď ještě dost kojím.

holly1
12. bře 2009

ahoj, tak nás dr. dnes za váhu nepochválila (za měsíc jen 30 dkg), příští poradnu máme za měsíc a obávám se, že do mě bude hučet, abychom začali s příkrmy - malá bude mít v té době 5,5 měsíce. Kvůli čemu je dobré s příkrmy počkat co nejdéle? Kvůli alergiím?

angellina
12. bře 2009

Ja jsem malou plne kojila do 7 mesicu, pak jsme pomalounku zavadela prikrmy a stale dokojovala.... Kojime porad, ale pokud budu mit to stesti a budu mit dalsi ditko, ktere budu moci kojit, zavadeni prikrmu oddalovat nebudu.. Myslim si, ze pokud je maminka rozhodnuta plne kojit co nejdele, musi sama jist velmi bohatou a vyvazenou stravu, nesidit se v jidle, jist pravidelne....tak aby tim, ze svemu ditku dava to nejlepsi si sama neprivodila zdravotni obtize...Jak clovek pozna, kterych mineralu ma v tele dostatek a kterych min? Vitaminy pro kojici maminky jsou urcite vhodnym doplnkem, ale rozhodne ne samospasitelnym...

poupe
12. bře 2009

ja do 5 mesicu a pak bastila jak o zivot 🙂

holly1
12. bře 2009

poradí někdo?

petka80
12. bře 2009

holly, ano, je to kvůli případným alergiím a taky že dříve není trávící ústrojí miminek dostatečně zralé na normální stravu.
Ale neboj, vždyť klidně teď může přibrat hodně a bude to v pohodě. No a kdyby ne, dáš třeba rýžovou kašičku, mrkvičku a tak, tím se nic nezkazí, když budeš opatrná 😉

sluninka
12. bře 2009

ahojte, tak nám je 7týdnů a mám málo mlíka, takže dokrmujeme Nutrilonem, ale musíme mít HA, protože já jsem alergik, tak aby se nám malá neosypala... kojim jen v noci, občas i 1xpřes den, ale to stejně musim tak do hoďky dokrmit, protože malá má hladík 😒 dost mě to mrzí 😔

mobina
12. bře 2009

Tak my v pohodě plně do 6,5 měsíce. Pak jsem se bohužel nechala zbytečně zvyklat kamarádkou a začala s příkrmy. Klidně bych to ještě o 14 dnů protáhla. No a skončili jsme v 10,5 měsíci. Tak nějak po vzájemné dohodě 😀 Nebylo už moc mlíčka a Ondra dělal kraviny 😅

natali
12. bře 2009

Ahojky, tak já jsem plně kojila do 7.měsíce (jsem silná exematička, tak proto). Teď začínáme s kaši nan noc a mrkvičkou a bez problému. Myslím si, že dobu, kdy zavádět příkrmy nelze jenoznačně určít (důležite jsou i takové faktory- ditě by mělo sedět, měly by se už prořezávat první zoubky, dítko by mělo o potravu jevit zájem). Vůbec nechápu teorii, že dítě na Um by mělo dostat příkrm dříve než kojené, vždyť to musí neskutečně zatěžovat trávicí trakt mimča, a pak že je plno alergii a exemů. Vřele doporučuji knihu od Fořta Aby dětem chutnalo, myslím si že má v hodně věcech pravdu.

petrusam
18. bře 2009

do 6. měsíce plně, do 7.měsíce s příkrmy i přes den i v noci, do 8. měsíce jen v noci a teď už jen ráno 😉

gedgitka.a
18. bře 2009

do 7 měsíce plně malej má exém a je na homeopatikách, takže jsem ač dr řekla v půlce 6 měsíce začít s příkrmy páč malej je obřík začla, až na konci 7 měsíce a teď má malej na oběd zeleninovej příkrm s masíkem a večer kaši a k tomu kojím, ještě tak 5x denně 😉

markytkaaa
18. bře 2009

Plně jsem kojila šest týdnů ... kvůli blinkání jsme museli přejít na huštěné UM. První příkrmy ve 4. měsících ... 🙂

zuzik_p
13. dub 2009

Ahoj mamky, uz jsem zde pripspivala s tim, ze nevim, jak dlouho budu vyhradne kojit, ted jsem vsak rozhodunta, ze min do konce 8 mesice. Byla jsem trochu "nacata" ruznymi priruckami a radami typu - miminko je pripravene na norm.stravu v 6.mesici, mlicko nestaci atd. Ted jsem trochu procetla "Aby detem chutnalo" od Petra Forta (maximalne doporucuji). Podporuje co nejdelsi vyhradne kojeni. Dale trochu mimo tema, ale velmi zajimava informace - doporucuje ,aby se detem nepodavalo maso, vejce a klasicke melcne vyrobky az do ukonceneho 1.roku (podlozene dalsimi odborniky).

dnada
13. dub 2009

aahojky - já plně kojila téměř do 8mého měsíce,malej příkrmy prostě odmítal. V 7mém měsíci přibral jen 150g ,ale v 8mém už to bylo půl kila.Kojím pořád cca 5x denně(malému je 9měsíců)

zuzik - výzkum nevýzkum,dávám na svůj rozum a cit a na malého 😉 Před 60ti lety byli taky nějaké výzkumy a dnes je to úplně jinak a za 60let budou jiné výzkumy a zase bude všechno jinak 😉 To samé je z lepkem,kdy zavádět lepek,obšírné téma s miliony názory 😉 Dělej tak jak myslíš ,že je to správně😉 Třeba podle mě není moc správné,když jedna moje kamarádka cpe půlročnímu dítěti čokoládový pribiňák a jiné tvarohové dobrůtky,ale je to její věc,ať si to dělá jak chce😉 Já to nedělám a dělat nebudu.Mám prostě jiný názor

natali - tak malej jevil zájem o jídlo už ve 4měsících(ale pak příkrmy vůbec nechtěl),sám nesedí a neposadí se do těď a zoubky se mu začli klubat v 8mém měsíci,to jo 😎

jinak se omlouvám,je to trochu mimo téma,ale mmusela sem

zuzik_p
13. dub 2009

Dnada, tak to co dela tva kamaradka je opravdu zle. Sousedka me kamaradky ma take 6 mesicni mimi a dava mu pribinacky a podobne. Kdyby aspon jednala v dobre vire, ale ona to zatajuje doktorce, tz. ze vi, ze je to spatne.

dnada
13. dub 2009

zuzik - nejlepší na tom je,že když sme o tom dali řeč,tak mi argumentovala tím,že její 8mi letá dcera to jedla v synovo věku taky a je zdravá☹ Sem zvědavá,jestli bude zdravá i za 20-30let. No a s tím zatajováním to je to samý,Dr to neřekne,ani to,že malej jí jejich jídla i kořeněný a solený... 😔 😅

timbouctou
14. dub 2009

zuzik_p - kojit můžeš jak dlouho chceš, ale příkrmy se dávají po šestém měsíci proto, aby začal vznikat návyk na normální stravu. Už jsi viděla roční dítě, které by bylo jen kojené? Vždyť by mělo málo železa a vápníku v té době, a ty bys asi byla plešatá a bezzubá 😅

dnada - je fakt, že my jedli taky krupicovou kaši už někdy po půlroce, ale zas je pravda, že naše generace je dost tlustá...
Náš malý začal jevit zájem o normální jídlo ve chvíli, kdy pochopil, že to co strkáme do pusy je jídlo, a v pěti měsícíh nám DR dovolila rýžovou inst kaši, protože večer nechtěl spát, pořád by byl u prsa. No, a kojím doteď.

shaula
15. dub 2009

timboctou: už jsem četla příspěvky maminek, které své roční dítě ještě plně kojí. Ale já souhlasím s tebou, že v té době už podle mého názoru plné kojení nepostačuje a taky se pak možná bude těžko dítě už učit jíst příkrmy. No každý si to udělá, jak chce. My jsme začli přikrmovat týden po šestém měsíci, ale ze začátku se tomu ani přikrmování říkat nedalo, snědli s bídou dvě lžičky🙂

raady
15. dub 2009

ahoj, já plně kojila 6,5 měsíce. Potom jsem začala s příkrmy.