Jak dlouho jste kojily? A jak nenásilně přestat?

kristyan
30. zář 2008

Tak já jsem kojila Kristýnku 3 měsíce pak přišla angína a horečky stratila jsem mlíčko a přešli jsme na Nutrilon později BEBA.
A Karolínku stále kojím 4 krát přes den a v noci dle potřeby asi 6 kát .Jak jste na tom vy?

A má někdo radu jak přestat opatrně?

janula2008
2. dub 2009

Jeudi, však se s tím už dopředu nestresuj, půjde půjde, nepůjde jsou horší věci 😉 Já vím, že sem píšu blbě, ale nedá mi to nereagovat na názor mil a to naprostej souhlas, já jsem malou kojila cca 6 a půl měsíce, v pohodě jsme přešly pak plně na flašku, Simča krásně baští, má (zaklepu) úžasnou imunitu, za skoro 14měsíců jsme byly jen jednou s nemocí u dr. a to zánět průdušek, kdy asi v zimě trochu prochladla, neznáme žádné rýmy, kašle, narozdíl od chlapečka známé, která ještě kojí, ale malej je na hromadě nonstop...Já jsem nebyla kojená vůbec, stejně jako má drahá polovička, nemáme alergie,ekzemy,...Kojení je fajn a praktický,ale osobně na takový ty studie, že kojený děti jsou míň nemocný, alergický, chytřejší apod.fakt nevěřím 😀

marcicek84
25. lis 2013

@janula2008 - osobně si myslím, že je to každého věc, všeho moc škodí a osobně si nedokážu představit kojit své dítě 2 roky, rok max. ideál tak půl roku. Nevím proč, ale kdysi mě mamka kojila 2 měsíce a taky to stačilo, tak nevím, proč teď se to přeceňuje a propaguje se dvouleté kojení...podle mě to dlouhé kojení je pro ženu vysilující...neříkám nekojit vůbec, to ne, ale když chce ženská přestat nebo kojit nemůže, tak prostě přestane a nekojí...
Mimochodem moje kamarádka kojila 2 roky a má obě holky silné exematičky, jedná atopický exem, druhá alergické záchvaty - no možná to tady bylo tím kojením, protože ona se sama je alergička a v tom mléce to dětem předala...