Jak dlouho jste kojily a proč jste s kojením přestaly?

konik88
21. čer 2013

Zajímalo by mě, jak dlouho jste své děti kojili a jaká byla příčina konce kojení.
Svoji první dceru jsem kojila 9 měsíců - přestali jsme kvůli nedostatku mléka.
Syna jsem kojila 3 měsíce, nyní odstřikávám a dávám mléko z lahve, protože syn u kojení pláče a odmítá prso.

petlenina
23. čer 2013

Mému synovi je 15měsíců a ještě kojíme.Zkoušela jsme dávat mlíka,ale ty nechtěl.Tak snad nebudu kojit do 18let 😀 😀

martaska78
23. čer 2013

Syna jsem kojila 18 měsíců a přestal tak nějak sám, malou jsem kojila také 18 měsíců, ale skončili jsme proto, že se jí začali nočním kojením kazit zoubky 🙂

kureeli
15. črc 2013

Obě dcerky cca 14 dní. Při první jsem odcházela z porodnice s tím, že mi moc nejde přikládat-v leže-nic jiného nás neučili. Bradavky nemají úplně ideální tvar a velikost, malá se sice přisávala, ale po týdnu se začala po chvíli pouštět-přikládali jsme na několikrát. Pak už byla bolest tak nesnesitelná, že jsem ji nedokázala ani přiložit , tak nejak instinktivně jsem ucukávala před bolestí, tudíž špatné přisátí, další bolest-nervy, stres a slzičky - obě dvě a pak už jen poměrně rychlá ztráta mléka. Přešli jsme na Nutrilon, později Hami a byli jsme spokojené obě dvě-konečně jsme si to začali užívat 😎
S druhorozenou se historie opakovala, jen ta technika nám šla 100x lépe už z porodnice. Ale bradavky boleli už od prvního přiložení ještě na sále a pak už se to jen stupňovalo. Dopadlo to úplně stejně, dáváme nutrilon a oboustranná spokojenost. Jen jsem trochu bojovala s tím, sama sebe přesvědčit, že mé rozhodnutí dál nekojit a netýrat sebe i dítě, je správné. A to je, v době, kdy se na vás kojení valí ze všech stran, každý(á) komu řeknete, že nekojíte, se na vás dívá jako na tu poslední nejhorší, poněkud problém. ANO, V OBOU PŘÍPADECH BYLO MÉ ROZHODNUTÍ SPRÁVNÉ, UŽÍVALA JSEM SI PRVNÍ MIMINKO, UŽÍVÁM SI I TEĎ TO DRUHÉ. BEZ STRESU A BEZ ZBYTEČNÝCH SLZ. 😀 A ROZHODNĚ KVŮLI TOMU NEJSEM HORŠÍ MÁMA 😀
VŠEM, KTERÉ Z NĚJAKÉHO DŮVODU NECHTĚJÍ NEBO NEMOHOU KOJIT - HLAVU VZHŮRU, SVĚT NA TOM ROZHODNĚ NESTOJÍ 😀

zuza01
15. črc 2013

Dceru jsem kojila 14 měsíců, přestat jsem chtěla kvůli psychice, už mi přišla moc velká. Taky jsem se dostala na váhu 44 kilo. Dřív to nešlo, odmítala všechna UM. Přešla rovnou na kravské.

ivazapisovatelka
15. črc 2013

7 měsíců. Pak se dcera sama odstavila. Prostě začala odmítat prso. Ještě asi týden jsem to zkoušela, taky jsem odstříkávála, ale to bych asi nic jiného už nedělala, tak jsem to pak vzdala.

medvidek
15. črc 2013

Dceru jsem kojila 23 měsíců a syna vůbec, mlíčko se mi vůbec nevytvořilo, takže byl hned od porodnice na Nutrilonu a ten baštil taky těch 23 měsíců.

majule_j
15. črc 2013

jedničku jsem kojila přesně rok.. pak jednoho dne prostě přišla a řekla: "mámo néé" 😀

favofrenki
15. črc 2013

3měsíce, měla jsem málo mléka a už se mi nepodařilo množství zvýšit ☹

ratatooy
15. črc 2013

nekojily-důvody císař,malej odmita se přisát,a ani nebylo žadne mleko vlivem genetiky
navic nic přijemneho druhe dite kojit nechci se sunarem nam bylo dobře

patrycja
15. črc 2013

Prvního syna 15 měsíců. Jednoho dne se rozhodl, že už nechce a když jsem mu na víceméně uklidnění nabídla prs, tak už nechtěl. Druhorozenou dceru 2 roky, byla odstavena násilím:-/ byla zvyklá se prsem uspávat, já sem dva roky považovala za hranici. Třetí dítě kojím dodnes. Jsou mu dva a půl roku. Už nechci pokračovat, ale on má jiný názor, takže se odhodlávám říct dost🙂

sheima
22. črc 2013

První dceru celé tři roky a druhou dva..ta se sama od sebe ve dvou letech odstavila..... 🙂

quiquo
25. črc 2013

Dceru jsem kojila 2 roky a 4 měsíce - když jsme byli na dovolené, tak po koupání v moři nadávala, že ji slané mlíčko nechutná a přestala sama 😀