Jak dlouho jste kojily a proč jste s kojením přestaly?

konik88
21. čer 2013

Zajímalo by mě, jak dlouho jste své děti kojili a jaká byla příčina konce kojení.
Svoji první dceru jsem kojila 9 měsíců - přestali jsme kvůli nedostatku mléka.
Syna jsem kojila 3 měsíce, nyní odstřikávám a dávám mléko z lahve, protože syn u kojení pláče a odmítá prso.

trija
21. čer 2013

Kojila jsem do 10,5 měsíců a pak se dcera sama odstavila, měla z toho srandu a vůbec už netahala, takže si sama řekla, že dost 🙂

leikkka
21. čer 2013

starší synek - 1 rok - přestali jsme kvůli mým zdravotním problémům(léčba kortikoidy)
mladší synek - 4 měsíce - nepřibírání

beponka
21. čer 2013

první dceru jsem kojila 21 měsíců a skončili jsme proto, že jednou usnula sama bez prsa a tak jsme toho využili.
druhé dceři je 18 měsíců a o konci kojení zatím vůbec nepřemýšlím

evelp
21. čer 2013

já přestala na 8m a kousek, je to pořádný jedlík, takže už všechno vypil, mlíčka bylo málo

mistrulka
21. čer 2013

syn bude mít 1,5 a kojím ještě tak 1-2x denně,ale klidně bych už přestala 😀

elviie
21. čer 2013

Dcerku 1,5 roku, ukončení bylo pak vzájemné (za což jsem byla ráda 🙂 ), kojení postupně během dne ubývalo, zůstalo jen na večer a noc, když už si pak sama nevzpomněla, tak jsem to tak nechala... Synka kojím zatím 5 měsíců, doufám, že to vydržíme dlouho...ale jsem ráda za každý den, týden, měsíc. 😉 Zajímavé je, že jsem kojila/kojím oba, dcerka je drobek od mala a synek zase roste jako z vody. 😅

ladie
21. čer 2013

Kojila jsem do 20-ti měsíců. Už jsem nějakou dobu plánovala přestat, ale chtěla jsem, ať si to prcek rozhodne sám. Nakonec jsem vysadila antikoncepci = vlastně poprvé od otěhotnění přišla přirozeně menstruace a prcek se ze dne na den odstavil sám 🙂

akaczenkaa
21. čer 2013

Vůbec, dcerka má rozštěp měkkého patra, takže neumí sát... Prvních 14 dní jsem se snažila odstříkávat, ale pak jsem ze dne na den přišla o mlíko, takže je v podstatě od narození na Sunaru... 😉

dlabinecka
21. čer 2013

Dceru do 11měsíců, odstavila se sama, prostě přestala projevovat zájem o prso.
Syna plně asi měsíc, potom s dokrmem asi do třech měsíců, než jsem o mléko přišla. špatně přibýval, díky refluxu,.

veruska007
21. čer 2013

Oba cca v roce, odstavili se sami 🙂. Přišlo mi to akorát.

vendullka
21. čer 2013

Poprvé 15m, myslím že to tačilo, teď jsem chtěla také v 15m přestat, ale zřejmě se mi to nepodaří, tak uvidíme🙂

elischka
21. čer 2013

syna do 10 měsíců, pak jsem musela nečekaně na 10 dní do nemocnice, kde do mě naprali šílené dryáky a tak jsme nuceně skončili

maxinkaa
21. čer 2013

14 dní, pak jsem ztratila mlíko a malá se u prsa pořád vztekala, že ani sestřičkx v porodnici už si s ní nevěděly rady- Dávala sem Nutrilon a byla spokojené miminko a maminka taky 🙂

sona_sv
21. čer 2013

Do 13 měsíců, jednoho krásného rána už prostě nechtěl...ale už před tím jsem kojení omezila pouze na ráno, večer jsem ho tak nechtěla už uspávat a přes den se na mě pořád sápal, což mi docela vadilo.

petule246
21. čer 2013

ba kluky 10 měsíců - aorát jsem otěhotněla, syn už o kojení moc nestál, tak jsme to zapíchli. 2. syn byl nachlazený a kvůli ucpanému nosu nechtěl kojit, tak jsme skončili. Přiznám se, že ikdyž jsem to tak neplánovala, přišlo mi to přesně akorát 🙂

anien
21. čer 2013

Do necelých 18 měsíců. Kojila jsem jen večer a spíše ze zvyku. Malý kojení nevyžadoval. V té době měl horečky a 3 dny po sobě nechtěl (asi se mu nechtělo tahat, byl zesláblý), tak jsme kojení ukončili definitivně 🙂

lucyhavirov
22. čer 2013

Dceru jsem kojila do 16měsice-pak jsem n anoc dala sunar a už pak prso nechtěla a syna jsem kojila do 13měsicu,moc toho na noc nedal pořad se budil tak jsem dala sunar a pak už taky nechtěl.

petulka25
22. čer 2013

První dcera sama od sebe přestala chtít prso měla 22 měsíců! druhá dcera -tenhle týden si ráno nevzpoměla na prso má 21 měsíců.....

andrissek
22. čer 2013

První dceru asi tak do 22m,staršího syna 18m a mladšímu je 19m a stále ještě kojíme.Konec kojení byl tak nějak přirozený a v pravý čas jsme to cítili.

poletuszka
22. čer 2013

Syn se mi odstavil sam ze dne na den v cca 8 mes. a ja odstrikavala jak zbesila 🙂)
Dcera sla ve slepejich sveho bratra a taky se odstavila sama ze dne na den ale až v 11m. a 3 t. a ja zas odstrikavala jak zbesila 🙂)

pavca87
22. čer 2013

Presne jeden mesic,pak jsem bohuzel prisla o mliko :( pak jsme davali sunar

johnatanka
22. čer 2013

Syna 21měs a dceru 24měs, oba jsem odstavila ze své vlastní vůle, poté v noci lépe spali oba a já konečně měla zase své tělo jen pro sebe 😵 😵 😵 😵 😵

zvirka
22. čer 2013

Skoro přesně rok, malý se odstavil sám, prostě už ode mě nechtěl. Chtěla jsem kojit déle, ale jsem ráda i za ten rok.

superkousky
22. čer 2013

První dílko jsem kojila 3týdny >> přestala jsem,protože to byl pěknej "vopruz".
Druhé dítko jsem kojila 4měsíce (malej jedl naštěstí tak 3-4denně,jinak bych s tím sekla dřív) >> přestala jsem,protože jsem naštěstí přišla o mlíko.
Třetí dítko jsem kojila 7dní >> přestala jsem,protože jsem zjistila ,že je to úplně stejná "votrava" jak před 10ti lety ).

Mléka jsem měla tolik,že bych mohla zásobovat BMM.

pejtho
22. čer 2013

První dcerku jsem 12 měsíců. Přestala jsem, protože jsem byla již v 6tém měsíci druhého těhotenství, z prsou už mi teklo mlezivo a malá to prostě už odmítala. Už jsem kojila jen ráno a večer a jednoho ráno už prostě nechtěla a úplně bez problému. Tvorba mléka se okamžitě zastavila.
Druhé dceři je teď 8 měsíců. Zatím kojím, ale pomalu ubírám dávky. Malá mě strašně kouše a někdy už mám bradavky úplně do krve a je to pro mě spíše trápení, zvlášť, když na kojení nemám díky starší dcerce ani moc klidu. Takže je to někdy pro mě trápení :-/ Ráda bych vydržela zase do toho roka. Problém s tvorbou mléka nemám a kojím ráda, tak uvidíme 🙂

acimedaca
22. čer 2013

Dcera se sama odstavila v 8m, byla příliš zvědavá a už nechtěla být u prsa, pořád potřebovala koukat okolo.

renlu
22. čer 2013

Syn se odstavil sám v 10 měsících ale já bych kojila klidně déle.Tak uvidím jak to bude teď u druhého :🙂

lotysek
22. čer 2013

Dcerku jsem kojila do roka a půl. Asi bych kojila dál, ale byla jsem podruhé těhotná. Malého jsem kojila do 15 měsíců. Odstavil se sám.

baris
22. čer 2013

první dceru 14 dnů - při narození měla míry 53cm/3150g, a ve 2 týdnech měla míry 54cm/3200g. Byl to boj, hodinu jsem se snažila kojit (párkrát cucla), 30min řev kvůli prdíkům, pak vše vyblila, pak řev, že má hlad. Mám jen jedny nervy, dcera málem průsvitná, koupili jsme sunar a za týden přibrala 400g 😀 😀

Druhá dcera - týden. opět boj, starší 17-ti měsíční dcera hysteráky, že mi mladší dcera ubližuje ... tentokrát to vyhrála Beba. A pije jí ráno a večer doteďka (má skoro 3,5roků).

Já v klidu, dcery najezené. 😎

weri
22. čer 2013

Prvního syna 21 měsíců. Odstavil se sám, protože se mi narodil druhý syn a první oznámil, že "mlíčko je pro mimi" 😉 . Druhý byl děsná přícucka, takže toho 25 měsíců. Důvod už ani nevím, asi mi to už přišlo dostatečně dlouho. Pak je dcera a tu jsem kojila rok a týden. Opět jsem přestala dobrovolně a to proto, že jsem prostě sobecky nechtěla. Bylo mi to čím dál víc nepřijemný, prostě takovej zvláštní nepříjemnej pocit v prsu jsem při kojení měla... těžko se to popisuje... A poslednímu dítěti, synovi, bude za pár dní rok, zatím kojím a zatím je vše v pohodě a nechystám se končit 😉.