Jak dlouho jste kojily při dokrmování?

mery.luu
26. srp 2008

Ahojky,
holky chtěla bych se zeptat vás, které jste musely již od novorozeneckého věku miminko dokrmovat, jak dlouho jste při doíkrmu kojily - resp. jak dlouho jste ještě měly mlíčko.

Já dokrmuji 2 týdny a mám pocit, že mám mlíčka číl dál míň i malý bývá více hladový.....Tak jsem zvědavá, jak dloho je možné při dokrmování kojit.

Děkuji moc za ohlasy

annag
28. lis 2008

amira, áno, po kríkrme deti spia dlho, z prozaického dôvodu - UM je hustejšie, dlhšie sa v brušku trávi a preto aj bábo neskôr vyhladne a dlhšie vydrží spať 😉 .

Ak chceš kojiť, dokrm musíš zrušiť a trošku laktáciu podporiť. Takže musíš kojiť častejšie, trebárs každú hodinu. Prečo ho necháš na jednom prsníku 10-15 minút? Už účinne nesaje a len cucká, alebo by aj ozaj ešte sal, len chceš dať aj z druhého prsníka? No nech je to hocijako, prsia môžeš takto v priebehu kojenia prestriedať aj viackrát, veď ak odsaješ 20 ml, mliečka je v prsníku dosť. Musíš kojiť častejšie, inak tvorbu mliečka nezvýšiš a malý bude stále hladný. Tým budeš musieť dokrmovať stále viac. Je fajn, že odsávaš, odsávaj po každom kojení aj naďalej. Zvlášť nedonosené, slabé bábetká potrebujú papať častejšie.

Napr. moja malá má teraz tri týždne a tiež málokedy vydrží dlhšie než hodinu a pol, v noci dve hodiny. Dlhšie ešte nikdy nevydržala. Pritom mliečka mám aj pre dve deti. MM je dokonalé, rýchlo sa preto v brušku strávi a bábetko musí častejšie papať. A to je veľká baba a silná baba, dobre priberá.

radka.m.
28. lis 2008

holky-jeden blbej dotaz-co je to milacik?

titkovamiriam
28. lis 2008

Pribináček 🙂

mikalove
28. lis 2008

simona55 a to si sa nebála také malé dieťa začať krmiť? kojené deti sa prikrmuju po 6 mes.a lekarka mi radila davať vyrobky z krav.mlieka až od 1 roku aby sa predišlo alergiam, moja má 7 mes.a papá len mix.polievočky a kojím stale.to ti kto poradil takto zavčasu krmiť?

luci79
28. lis 2008

Ahojte, chcem sa opytat ci ste davali miminkam aj cajicek aj ked ste kojili. A kolko asi vypije take 3tyzdenne miminko. Ja kojim a davam malemu aj feniklovy cajik, pretoze dost placka, trapi nas asi brusko.
Ale neviem kolko mu mam dat do flasky 😕.
Dakujem

annag
28. lis 2008

luci, dojčené bábo nepotrebuje žiaden čajík, Tvoje mliečko je najlepšie. A určite nie čajík z fľašky, fľaša je veľká potvora, bábetko ju môže začať preferovať a môže odmietať prsník. Okrem toho, pitím čajíku svoje bábo klameš - zaplní si bruško, ale nezasýti. Môže málo priberať. A klameš aj prsníky, nemôžu tvoriť toľko mliečka, koľko by bábo vypilo, keď mu namiesto MM dávaš bezcenný čaj. Podľa čoho vieš, že ho bolí bruško?

fifinna
28. lis 2008

luci, kojene deti nepotrebuju cajik cez zimu, ale ked mu ho davas aby ho nebolelo brusko, tak mu daj kolko
vypije, ak sa mu stym neznizi chut na mliecko, tak to podla mna nevadi. Môj maly vypil za den tak 20-30.

luci79
28. lis 2008

Dakujem FIFINA, ja vie, ze kojene babatka nepotrebuju cajicek, ale davam mu to len kvoli tomu brusku.... Je taky nervozny. Po papani si odgrgne, ale potom sa zacne tak pucit, akokeby ho bolelo brusko. A cajik troska pomaha...

mikalove
28. lis 2008

ja som tiež nedavala čajík,lenže teraz mi ho nechce,stale som len kojila,takže flašu vobec nechytí ani cumliky,tak sa jej teraz všelijako pokušam davať napiť čaju,lebo si myslím že už by mala,ved má 7 mes.ale na druhej strane možno nieje smadná,ked kojím...

annag
28. lis 2008

mikalove, kdeže, nemusí v 7 mesiacoch, ak ešte dosť pije MM, moje deti nikdy nepoznali cumeľ, fľašu ba aj čaj pozná len najstaršia dcérka - zo škôlky 😉

zatiaľ jej stačí dávať vodičku, čaj po príkrme, stačí na lyžičke alebo z pohárika - skús najskôr ten najobyčajnejší s náustkom, čo ľahko z neho tečie, resp. slamku alebo obyčajný pohár. Postupne sa naučí piť, väčšinou až okolo trištvrte roka - roka Ti vypije pohár, dovtedy to bude malé množstvo - stačí jej pár ml častejšie. Neskôr skús aj riedené šťavy doma odšťavené.

luci, aspoň ho nedávaj z fľaše 😉

mikalove
28. lis 2008

annag,ďakujem za radu 😉

radka.m.
28. lis 2008

titkovamiriam-děkuju 🙂 🙂 🙂

dory103
10. srp 2009

no tak ja sem zacala svoju holku kojit a tet nemuzuju odtrhnout a ma 2roky a 2mesice a mlika uz nemam tak moc a chtela bi sem abi ste mi nektera poradila