Jak dlouho jste kojily své děti a proč jste přestaly?

konik88
21. čer 2013

Zajímalo by mě, jak dlouho jste své děti kojili a jaká byla příčina konce kojení.
Svoji první dceru jsem kojila 9 měsíců - přestali jsme kvůli nedostatku mléka.
Syna jsem kojila 3 měsíce, nyní odstřikávám a dávám mléko z lahve, protože syn u kojení pláče a odmítá prso.

maybe72
21. čer 2013

obě lentilky přesně 11 měsíců a v obou případech jsem odstavovala, protože jsem byla váhově hluboko pod hmotností před otěhotněním a náš rozumný dětský doktor mi další kojení nedoporučil. Holčičky žádnou újmou po odstavení netrpěly, zvládly jsme to všichni...

hehena
21. čer 2013

oba kluky jsem kojila půl roku - v prvním případě ale byly potíže už od začátku a jen se to stupňovalo. tentokrát jsem si libovala, jak nám to celkem jde, plně jsem kojila do 5m a pak to vzalo takovej sešup, že dnes je prckovi 6m a 3 dny a já jsem bez mlíka.
@konik88 jinak druhošek měl kolem 3m taky takový stavy, že prso nechtěl... dokonce asi 4 dny pil tak 2-3 denně, víc ne... vydržela jsem, hlídala fontanelu, teplotu... a pak se to postupně zas zlepšilo, ale stejně to dopadlo zas takhle. každopádně má dva zuby a i když jsem od jejich vyrašení stihla nakojit jen párkrát, utěšuju se aspoň tím, že bych stejně to jeho hryzání nevydržela 😅

kosac
21. čer 2013

Syna jsem kojila do 8 mesicu a pak jsem ho sama odstavila, protoze mi prislo, ze cim mene jsem ho kojila, tim vice se mu lepsil atopak a dceru jsem kojila 3 mesice, myslim, ze jsem mela mleka dost, ale ji to nestacilo, kojeni byl boj, chvilku pila, ale pak zacala hrozne brecet a odtahovat se a uz se neprisala, musela jsem ji dokrmit z lahve, tak to slo asi 14 dni, tak jsem kojeni vzdala uplne a presla na UM, ted je spokojena, krasne prospiva, u krmeni nebreci a mame klid obe 😉

dezyre
21. čer 2013

Prvního syna 5,5 měsíce, z toho 4 měsíce plně a potom jsme začínali postupně přidávat příkrmy, protože mu to přestalo stačit a v necelém půl roce už odmítal kojení úplně.
Druhého syna asi 6 týdnů. Díky nervům jsem začala přicházet o mlíčko a Honzík nepřibíral.

ajulinka123
21. čer 2013

já kojila dceru 9 měsíců 🙂 mlíčka jsem měla pořád dost, ale přestala jsem protože malá už papala všechno a přišla mě na kojení už veliká 🙂

boban
21. čer 2013

Prvního syna jsem kojila cca 5,5měsíce, pak jsem dostala zánět ledvin, antibiotika a změnila se chuť mlíčka a syn odmítal prso, tak jsme přešli na UM...

Druhého syna jsem kojila pouhých 6týdnů...bylo to 6 týdnů pláče, nervů, vzteku a probdělých nocí..bohužel jsem neměla mlíčko a rozkojit se nepodařilo 😔

nikollita
21. čer 2013

Já jsem nekojila prakticky vůbec. Nejdřív nebylo mlíko, tak se nechtěl přisávat...když mlíko dorazilo, stále se nechtěl přisávat, max. se přicucnul na 10 s. Tak jsem odstříkávala, ale vždycky se z mateřského mlíčka poblil a z UM ne, nechápu ☹ Takže jsem ukončila i odstříkávání. bohužel

olusenka
21. čer 2013

synovi je 17měsíců a aktuálně kojím 1xdenně a to ráno. Jsem v 31.týdnu těhotenství. Uvidím, jestli ho odstavím, než půjdu do porodnice, nebo těch pár dní beze mě nějak překlepe, a po návratu budu kojit děti dvě, nebo už pak nebude mít zájem.
V době, kdy jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, jsem kojila asi 6-7x denně, pak si sám zrušil kojení v noci, pak nechtěl večer, já sama jsem mu utla pak odpolední kojení, všechno postupně, a zbylo jen to ranní, o které docela jeví zájem zatím.

zamilovanadonej
21. čer 2013

Já kojila přesně rok...pak už jsem byla jen dudlík na usínání, tak jsem to zatípla 😕

pejullka
21. čer 2013

Vlastn e podobne jako u autorky zpravy. Prvni dceru jsem kojila do 13 mesicu, prestala jsem kvuli praci, pak zadne UM nechtela. Syna do tri a pul mesice, pak nechtel prso ani videt a brecl

janapavlik
21. čer 2013

11 měsíců, sama se odstavila 😉

marketma
21. čer 2013

Starší jsem kojila něco málo přes dva roky...... protože jsem chtěla otěhotnět, tak jsem jí odstavila. Teď je druhé 12 měsíců a stále kojím a budu 🙂)

zvalentova
21. čer 2013

Svá dvojčata jsem kojila skoro rok a skončila jsem ze dvou důvodů. Přestávalo jim to stačit, dokrmovala jsem UM a hlavně už me to fest nebavilo.

zuzik24
21. čer 2013

Dcerku jsem kojila deset měsíců, odstavila se sama od prsa i od dudlíka zároveň. Syna jsem kojila pouhý měsíc, protože se u kojení kroutil, plakal a když už něco vypil, tak to s velkou slávou během minuty zase vyhodil ☹ Tak jsme museli přejít na UM, vyhovuje mu, ale někdy na mě padne depka, že moje mlíčko nechtěl ☹

mates22
21. čer 2013

dceru 13 měsíců a pak se sama odstavila z hodiny na hodinu
syna do 2,5 let a odstavila jsem ho já z důvodu mé nemoci, takže trochu s problémama, jinak bych kojila do tří let

aideen
21. čer 2013

Dceru jsem kojila plně půl roku, pak se postupně během jednoho měsíce sama odstavila. Kojit jsem chtěla dál, ale ona prostě odmítala. Syna jsem kojila čtyři měsíce, poté jsem kvůli nemoci, kdy jsem díky vysokým dlouhotrvajícím teplotám přišla o mléko, musela přestat.

adeden
21. čer 2013

Adélku do šestnácti měsíců . Pokračovala bych ráda i dál, ale nějak mi na dovolené u moře nedošlo, že jí to slané prso chutnat nebude - když jsem vylezla z vody a malá se přisáhla, řekla bjéééééé a už se nikdy nepřisála .. 🙂
Adámka do patnácti měsíců a to jsem ho poslední měsíc hodně nutila .. Odstavil se sám .. Nebýt toho, plánovala jsem kojit do dvou let .. Kojení jsem měla moc ráda . Užívala jsem si to . Byly to moc hezké chvilky ....

iluss
21. čer 2013

Dcerku jsem kojila 13 měsíců, sama se odstavila, přestala mít o prso zájem.
Syna (16 měsíců) kojím stále. Ráda bych ho odstavila, ale on se nenechá. Je to hrozný savec.

marionetta
21. čer 2013

Syna som kojila 3 roky a 3 mesiace,odstavila som ho pretože som chcela druhé a nechcela som kojiť súčasne a myslím,že bol už dosť veľký.Dcéru som kojila 2 a pol roka,prestala som kvôli mojim zdravotným problémom.Obidvaja trochu protestovali pri odstavení,ale nebolo to až tak strašné 🙂

lv
21. čer 2013

první do 3m, přikrmovala jsem,kdybych věděla co dneska, nevzdám to a věřím, že by se zadařilo líp, druhou do 8m, do 6m plně, musela jsem skončit ze zdravotních důvodů /nutné urgentní nasazení léků na revmatoidní artritidu, i tak jsem to od 5m protáhla do 8m/, kdyby to šlo, kojím ji dál doteď a déle.

andelka
21. čer 2013

Staršího 13 měsíců a mladšího 15 měsíců a skončila jsem protože jsem se tak rozhodla (z mnoha víceméně ale subjektivních důvodů) a v době, kdy jsem věděla, že nebudou velké protesty (nebyly v podstatě žádné, odstavování probíhalo velmi postupně, vlastně už od 6-7měsíců, s přikrmováním), končila jsem vždy v době kdy jsem kojila jen 1x denně.

lupinek82
21. čer 2013

Plně 6 měsíců, celkově 13, se zavádění příkrmů dost přestávala mít o mléko zájem, na konci už nám zbylo jen ranní kojení před snídaní. S kojením jsem skončila pozvolna, takže nebyl problém u mě ani u dcerky, pak jsme přešly pozvolna na plnotučné kravské.

Doufám, že u druhé dcerky si to užijem stejně 😉

pivonka2
21. čer 2013

Přesně 9 měsíců (plně 6m) a přišlo mi, že je nejvyšší čas skončit. Malá chtěla prso a ně příkrmy, málo přibírala na váze. Upřímně, nepatřím mezi ty, které chtějí kojit do 3 let atd. Už mě to i dost vyčerpávalo. Ale přestala jsem postupně, obešlo se to bez protestů a malá je spokojené miminko.

betysek
21. čer 2013

Obě dcery plně 6 měsíců. Starší do 21 měsíců.pak už neměla o kojení zájem. Mladší je 1 rok a kojím stále...🙂

jaskrob
21. čer 2013

Ahoj, kojila jsem 2 měsíce a 2 dny. 5x zánět v prsu - potom jsem v něm neměla žádné mléko a na druhém prsu mi doslova odpadla bradavka. Šílená nepopsatelná bolest.

karotky
21. čer 2013

Prvního syna jsem kojila jen 5 týdnů a to díky tomu,že jsem podlehla naléhání své matky,která trvala na tom,že mi přijede na 10 dní pomoct.Nerada bych se vracela k tomu,co tu těch pár dní vyváděla a dodnes lutuji toho,že jsem brala ohledy na ně(mé rodiče a spol.),místo na sebe a své dítě.Syn začal marodit po 1.setkání s kolektivem a v jeho 3.letech to končilo vyjmutím nosní mandle.Měl velké štěstí,že se mi podařilo znovu otěhotnět a MD navázat,protože kdybych se musela vrátit po 3.letech MD do práce,při nejlepším by to u něj skončilo odejmutím krčních mandlí. 😔 Když se mi narodil 2.syn,matka už nenaléhala a i přesto jsem jí požádala o to,aby nás nechali celé šestinedělí v klidu a kdyby se synek v 9.měsících sám neodstavil,kojila bych ho ještě déle.Není tolik nemocný,jako jeho starší bráška a jsem ráda,že jsem si to 2.kojení nenechal ničím a nikým překazit 😎

salikova
21. čer 2013

staršího do 1 roku - pak už nějak nechtěl a dal přednost flašce a mladšího 15 měsíců, ale tak příšerně kousal, že jsem ho odstavila...

monyliny
21. čer 2013

Dceru jsem kojila do jejích 14 měsíců a přestala jsem,protože se dcera sama postupně odstavila a teď mám syna-18 měsíců a stále ještě kojím -přes noc i dvakrát a přes den 4-5 krát...Záleží na zdravotním stavu a na počasí(nemoc a vedra počet přisátí zvyšují) 🙂

nnora
21. čer 2013

Klučina rok a 14 dnů
Holčina prozatím stále - vize do září ........... aby bylo do plavek co dát 🙂))) (bude to asi rok a 2m)

nadja73
21. čer 2013

prvni iote 14 mesicu, skoncila jsem, protoze jsem byla tehotna a dcera se i defacto sama odstavila.
druhou dceru kojim do ted a vypada to, ze i vic ( je zavislacka 🙂 )