Jak dlouho jste kojily své děti a proč jste přestaly?

konik88
21. čer 2013

Zajímalo by mě, jak dlouho jste své děti kojili a jaká byla příčina konce kojení.
Svoji první dceru jsem kojila 9 měsíců - přestali jsme kvůli nedostatku mléka.
Syna jsem kojila 3 měsíce, nyní odstřikávám a dávám mléko z lahve, protože syn u kojení pláče a odmítá prso.

coxa
21. čer 2013

Oba kluky devět měsíců, první se sám odstavil, protože zjistil, že jsou lepší věci než mlíčko (příkrmy) a druhého jsem odstavila já, protože začal nesnesitelně kousat.

lucieandrlova
21. čer 2013

Dcera měla mateřské mléko 15 měsíců. Ale s kojením byl od začátku problém. Už v porodnici jsme přikrmovali Bebou a po návratu domů při kojení brečela, odtahovala se od prsa a stupňovala brekot až do vřískání. Zkoušela jsem všechno možné, i několikrát odříhnout mezi přisátím. Napila se a po půl hodině až hodině chtěla znovu. Pak jsem si všimla, že když odtáhne pusinku, má ji suchou, bez mlíčka. Začala jsem ji vážit před a po a zjistila, že pije málo. Zkusila jsem odsát a mléka moc nebylo. Proto chudák brečela. Měla hlad. Zkusila jsem tedy pravidelně odsávat a krmit z flašky a začala spát pravidelně, napapaná, 3 hod. Ale ze začátku to byla fuška. "Rozpumpovat" prsa. Odsávala jsem i 1 - 1,5 hod., aby měla dávku mléka než se zase probudí. Ale podařilo se. Po pár měsících mléko teklo, že jsem schovávala do mrazáku. A odsávání trvalo cca 20 minut. Kolem roku začalo mléko pomalu odcházet. Doplňovali jsme ze zásob z mrazáku. A v 15-ti měsících skončilo úplně, samo. Pokud měla dcera mateřské mléko, nebyla nemocná. Od té doby pořád řešíme virózy. Jako odsávačku jsem používala el. odsávačku Medela swing (přechodně vydrží i na baterie). Je dražší, ale nám se vyplatila. A při té smůle s kojením mělo odsávání nakonec i výhody. V noci jsem odsávala v delších intervalech, mléko nachystala na noční stolek, šla spát a nakrmil manžel. A přes den jsem odsála do flašky a šly jsme na vycházku. Kojení je kojení. Ale pokud to nejde, vyzkoušela jsem i tuto alternativu...

romantika
21. čer 2013

15 mesicu první, ta byla pitna silene, ale zacla brzo chodit takze pro same litani jsem porad zapominali az se to tak nejak skončilo samo. osobne jsem rada, uz to byla spis ocucavacka a idelani cas utnout. Pozdeji uz by asi byl teatr jak vidim u kamaradek. Jak naberou rozum, pousti se dost spatne.
Jinak hodne rozhodujici také bylo ze velice pekne jedla takze mlicko bylo casem opravdu pro radost a imunitu.

petrajavor
22. čer 2013

Kojila jsem malého 3,5měsíce, pak sem ze zdrav. důvodů musela skončit. Bylo mi to líto i sem to obrečela, ale nakonec nám to oběma pomohlo...

renros
22. čer 2013

Obě děti byly kojení do roka. Odstavení bylo nenásilné, postupné. Ukončila jsem to kolem roka, protože jsem nchtěla mít doma batole, které se mi bude na veřejnosti sápat kdekoliv a kdykoliv pod triko.

zuzikajdicek
22. čer 2013

Holky to po celé kojení se nosí Vložky do podprsenky? kojím přes 5 měsíců a pořád je nosím :D 😀

andulka86
22. čer 2013

ahoj , dceru jsem kojila do dvou let a to i v noci. Měla jsem strach ze scén, které by nastaly po odstavení, že nebudu mít to srdce jí nedat, i když si tím nahrazovala normální jídlo, které by pro ní bylo vhodné ( nejedla dobře a nejí stále, hlavně maso ). Přestaly jsme kojit, až když mi šlo o druhé otěhotnění, které nebylo možné přes kojení. Možná, že jsem to tak dlouho vydržela, že se mi i trochu líbilo, že jsem po čas kojení byla bez práce hodně hubená

xuxie
22. čer 2013

Prvního čtyři měsíce, dcerku pak tři. Neexistovala věc, kterou bychom neudělali a v podstatě celou dobu kojení jsme se rozkojovali 😅

nasekuratko
22. čer 2013

já jsem kojila jen necelé 3 měsíce, pak jsem kojila a dokrmovala-kombinace. A pak jsem ztratila mléko úplně, respektive jsem už odsávala úplné minimum. Bohužel od začátku jsem měla málo mléka (jen v porodnici jsem měla mega množství). Malý byl pořád hladný, budil se jedině s pláčem, každých 30 minut vyžadoval krmení. Dýl nevydržel ani zanic. Jen v noci.
U kojení se vztekal a když jsem začala odsávat, tak jsem zjistila, že odsaju max. 50ml (z obou prsou dohromady), takže jsem začala dokrmovat a odsávat zároveň a kombinovat UM a mateřské mléko. Hrozně mě to mrzelo, ale na druhou stranu když jsem přestala kojit, tak to bylo jakoby nám malého někdo vyměnil. Krásně spinkal, budil se s úsměvem, "hrál si a vykládal" a byl strašně spokojené miminko.
Na kojení jsem zkusila všechno-čaje, caro, hodně pít, olivový olej a různé babské rady, každý den vývar apod. Ale nic nepomohlo.
Teď čekám druhé miminko a moc doufám, že tentokrát se kojení podaří a chtěla bych kojit tak 9-12 měsíců.
Ale že by kojení bylo nějak zázračné, to si vůbec nemyslím. Protože Sebíkovi se při kojení rozjel drsný atopický ekzem, opravdu extrémně a zachránilo nás paradoxně až speciální UM (neocate).

jaa
22. čer 2013

Asi tu budu vyjímka..Ale tu poslední jsem kojila do 4 let.Kojení je věda a jak správně kojit,na to jsem přišla až u té čtvrté.Správná technika atd.Do dvou let byla výhradně kojená,protože bylo moc mléka a z důvodu,že jsme oba alergici.Další dva roky to byly pokusy o odstavení.Podařilo se týden před 4 rokem a důvod? Věk🙂))
Kojení bylo pro nás obě moc příjemná věc.

salomee
22. čer 2013

Tak to doporučuji zjistit si o kojení, technikách, jak co funguje, víc...protože podle toho, co píšeš, nebyl problém, mléka bylo dost, mohlo jít o špatnou techniku, nebo něco, že se malý prostě napil málo. Že nejde odsávat, nic neznamená, já neodsaju taky nic, můj rekord byl 90z obou, ale i 50 bylo dost, většinou míň...a kojila jsem od7. týdne plně a kojím do teď (13a půl měs.)..
Ekzém mohl být reakcí na něco z tvé stravy, většinou to bývá bílkovina kravského mléka..to by spravila dieta... nic ve zlém, samozřejmě...jen teda abys nebyla u příštího dítěte zklamána zbytečně ze stejného průběhu, protože píšeš, že kojit chceš.
@nasekuratko

zandanem
22. čer 2013

od 9 měsíců jsem vědomě pomalu odstavovala a v roku a týden si sama řekla že už nechce .. krásně jsme to zvládly podle mých představ ,,do roku,, pak je to docela zbytečné protože dítě má pak mít plnohodnotnou pevnou stravu... a navíc po roce si vypěstuje závislost a odnaučování bývá ve většině případů problém.. 6 měsíců je důležitých, 9 měsíců dostatečných a 1 rok tak akorát .... toť můj názor který nikomu nevnucuju.. doufám že se mi to tak podaří krásně zvládnout i s druhým potomkem...

edeltraut
22. čer 2013

Prvního syna jsem kojila 16měsíců- důvod odstavení další těhotenství. Sice jsem plánovala tandemové kojení, ale doktor byl jiného názoru a několikrát mi velmi důrazně sdělil, že mám syna odstavit 😠.
Starší dceru jsem kojila 22měsíců - důvod odstavení věk a "zlozvyk" přisát se i desetkrát za noc 🙂
Nejmladší je devět měsíců, stále kojíme a doufám, že ještě tak rok budeme 😉

lucylama
22. čer 2013

Ahoj,já jsem kojila 4 a půl měsíce.Mlíčko zlobilo s výrobou ale už během šestinedělí,po večerech už jsem krmila UM,flaštičku denně.Potom to zase docela šlo,ale asi posledních 14 dní před ukončením kojení se malej budil i v noci,protože měl málo.Potom jsme přešli plně na UM,jelikož jsem už byla zoufalá a nevěděla jsem,jak zvýšit tvorbu mléka,i když jsem vyzkoušela všechny možný metody.Doufám,že u dalšího dítka budu kojit mnohem déle.🙂 U Míši jsem si myslela,že tak do roka ho kojit budu..

konidana
22. čer 2013

Dcerku jsem kojila 15 měsíců. Postupné odstavování nám nefungovalo. V roce jsem jí zarazila noční kojení, protože jsem se chtěla trochu vyspat, ale zase se začala budit tím dřív ráno. Klidně ve 4. Pak po návratu z dovolené, když jí bylo přesně 15m jsem to na radu manžela utla úplně. Chtěla se přisávat každou chvíli a už mne to hodně vadilo, i když jsem si to tenkrát nepřipouštěla. Krom toho jsem už byla znovu těhotná. Sice jsem chtěla kojit dál, ale zpětně musím uznat, že odstavení nám prospělo všem.
Synka jsem kojila asi 13 měsíců. Opět odstaven naráz. Onemocněla jsem, nemocnice, antibiotika,... Když jsem byla těch pár dní v nemocnici, tak mu manžel sebral i dudlík na spaní a všecko bylo v pohodě.
Jinak obě děti po odstavení nejmíň rok nepily mlíko v žádné podobě (MM, sunar, kravské-prostě nic, jen jogurty, sýry,...) Někdy mezi druhým a třetím rokem postupně začly pít kravské mléko.

evulinkab
22. čer 2013

Kojila jsem syna 15 měsíců a přestala jsem proto, že malej byl velikej závislák na mně a i v noci mě stále vyžadoval(měl mě místo dudlika)...Takže já jsem nemohla bez něj nikam jít, nic si zařídit..nehledě na to, že jsem byla nevyspalá jako hrom...pořád se budil na "dundání" mého prsa po hodině, hodine a pul...
Takže jsem přestala ze dne na den kojit, udelala mu Sunar, který mu naštesti zachutnal...a bylo to.-)

helcenka
22. čer 2013

První jsem kojila 4 měsíce, pak jsem přišla skoro ze dne na den o mléko, nikdy jsem nepřišla na to, proč vlastně. Druhou prďolku jsem kojila 14 měsíců a přestala jsem proto, že noční kojení po 2 hodinách, někdy po 1,5 hodině už bylo opravdu po takové době náročné, byla jsem nevyspalá a nemohla jsem už normálně fungovat.

jamys
22. čer 2013

Rok a 4 mĕsíce. Dostala jsem antibiotika a řekla jsem si že je čas nechat organismus trochu vydechnout. Jinak mi kojení přišlo jako super efektní, levné a bio ;)a hlavně praktické. Ale šlo to hned bez vĕtších problémů, takže pohoda. Kdybych nedĕlá mlíko nebo to nešlo tak to neřeším. Uvidím jak u druhého.

violeta5
22. čer 2013

Eliáška jsem kojila 13 měsíců - přestala jsem ze dne na den kvůli 2. těhotenství (únava) a tomu, že se kvůli mlíku budil několikrát za noc, byl to už jen zlozvyk. Na mlíko si 2. den ani nevzpomněl 😉 Vilémka bych chtěla taky kojit min. rok.

ankava
23. čer 2013

do 19 měsíců, odstavila jsem, protože jsem si bláhově myslela, že když nebude mléko, začne jíst a pít také něco jiného. Bohužel. Špatné jí a pije stále.

lucyvivien
23. čer 2013

DO 24 mes. a přestala jsem proto, že už mě to přišlo z hlediska výživy tak akorát 🙂

safryy
23. čer 2013

Oba plne do konce 6m a oba do roka a nejaky ten mesic. Starsi jsem odstavila kvuli tehotenstvi a mladsiho kvuli nedostatku mlika. 🙂

ladenka
23. čer 2013

dcerku 10 měsíců, z toho 6 měsíců plně, odstavila se prakticky sama, už jsem kojila jen večer a ona u toho dělala spoustu věcí jen ne pila, prostě už neměla zájem, tak jednoho dne už nedostala a ani si nevzpomněla 😉

barbusinka
23. čer 2013

Ahoj holky, já jsem kojila cca sedm měsíců, konec jsem zvolila sama kvůli tomu, že měli velký hlad a mně přišlo zbytečné, aby si hráli s prsíčkem a pak si dali ještě velký jídlo 🙂

klaire22
23. čer 2013

Kojila jsem bez pár dní celých 9 měsíců a bylo to z mé iniciativy, neboť už malá pila jen v noci, přes den po prsu netoužila, tak to mělo takový přirozený průběh 🙂 Bez pláče, řvu, apod......

lamarika
23. čer 2013

Nejstaršího syna 15 měsíců. Do kojení jsem ho v tu dobu už nutila. Takže jsem si řekla, že je načase zkončit s tím trápením. Dceru rok. V tu dobu se budila každých 40 min a chtěla se ududlat u prsa. Bylo to neúnosné, takže jsem ji odstavila. Nejmladšího zatím kojím

saabina
23. čer 2013

Kojila jsem 8,5 měsíce, malá sama přestala chtít. Spala tenkrát už celou noc. Na začátku přestala chtít mléko přes den, pak ráno a naposledy večer. Také se mi při každém pokusu o kojení začala kroutit a brečet. Nechtěla ani na žízeň. Celé to odmítání začalo pomalu s příkrmy. Sama si to rozhodla, takže myslím, že tak to bylo i v pořádku....

brisalek
24. čer 2013

u nás to ylo v necelých 16m(od 12 m jsem kojila jen v noci a večer) , když jsem zjistila, že jsem těhu. Bez toho by mi trvalo asi déle se rozhodnout, ale dcera by nepřestala snad nikdy a měla to jako uspávadlo než jako jídlo🙂.(od 3 do 12 m cucala tak 10x za noc, od 12 do těch 15 a něco asi 3x)

lucinka_jirackova
24. čer 2013

kojila jsem jen 1 měsíc...o mléko jsem přišla...

isoldaeva
24. čer 2013

Toto téma již existuje
https://www.modrykonik.cz/diskuse/laktacni-pora...
A proto tuto diskuzi zamykám.