Jak dlouho jste kojily?

peppapig
26. črc 2009

Ahoj maminy,
protoze se mi, zda ze se zeny neustale natahuji, kdo a jak a proc kojil. Zajimalo by me jak dlouho jste plne kojily, kdy (zda vubec) jste presly na UM a proc?

zadne hadky, jen fakta prosim 😉

angua27
3. srp 2009

SR- spolu som kojila 13 mesiacov. prvých 6,5 plne a potom už striedanie s príkrmami. UM dostával od 13 mesiacov, cca. 3 mesiace. potom sme prešli na klasické kravské mlieko, ktoré pije 2-3x denne doteraz. 😉

sasiki
3. srp 2009

dcérku 11mesiacov
synčeka 9mesiacov

mamagaga
9. srp 2009

SR, vylucne 6 mesiacov, potom s prikrmami a inou stravou do 20 mesiaca, kedy som otehotnela, vtedy sme aj presli na UM, ktore pije doteraz - dcera ma 28 mesiacov... do varenej stravy davam plnotucne kravske...

len.z
9. srp 2009

Syna 4 týdny ☹
dceru 3 týdny ☹

zuzula25
9. srp 2009

SR-este stale sa kojim a tak skoro sa nevzdame(hlavne maly-cicickovy zavislak)

leonik
9. srp 2009

dceru plně do 6.m, částečně do 14.měsíců
syna plně do 5.měs., poté už jen 1-2 za noc

gtver
9. srp 2009

do současnosti (18 měsíců) a pokračuju 🙂

barborenka
9. srp 2009

tak nase sa uz kojenim nazvat neda skor len takym ceckanim a to ma mala pomaly uz 3roky,co s nu ked je zavislacka....

cernovlaska
10. srp 2009

ČR - 7,5 měsíce,pak se odstavil sám,už mu moje kozenka nejela 😉 ale do 6.měsíce plně 😵

monik76
10. srp 2009

ČR syna asi tak tyden mlíko bylo ale nezvladla jsem techniku kojeni prsa do krve tak jsem to vzdala
dceru plně skoro 9 mesicu pak s prikrmy do 15 mesice

sofik
10. srp 2009

SR - plne som kojila 6 mesiacov a s príkrmami do 14 mesiaca 😉

kulimka
10. srp 2009

čr. Já kojila do 6. měsíce plně, teď kojím v noci asi 3x a přes den taky asi 3x-4x. Malý nechce žádné jiné tekutiny, nevím co s tím. Zkoušela jsem už i umělé mléko, že přestanu kojit, ale nechce ho řve...

susan256
10. srp 2009

30 mesiacov 🙂 , 12 mesiacov takmer uplne, dcerka odmietala vsetky prikrmy, potom az do 24 mesiacov v noci na poziadanie, cez den pred spanim a po zobudeni no a od 24 mesiacov do 30 mesiacov pred spanim a po spani, v noci nie

zuzana76
10. srp 2009

SR- 21 mesiacov, 6 mesiacov iba dojcenie, potom uz aj zeleninove, masove, ovocne - prikrmy

cert..ova
10. srp 2009

čr, já 6 měsíců plně, jinak 14 měsíců, mohla jsem i dál, jenomže malej se budil snad po půl hoďkách a to už bylo na mě moooc, takže jsem zkončila 😒

mirjanka
10. srp 2009

prvního syna - plně do 2 měsíců s UM do 4. měsíce, pak už bohužel nechtěl, nezvládla jsem to z nedostatku zkušeností a špatnými informacemi o kojení
druhého syna - do dvou a půl roku - násilně musel být odstaven, špatně přijímal příkrmy a chtěl kojit co chvilku
dcerku kojím teď na půl roce, krásně přijímá ovocné i zeleninové příkrmy

peroli
10. srp 2009

Filípka 😵 ještě pořád 😵 😵 a plně a Lindu 7, z toho 4 plně 😉

majenka
10. srp 2009

Kojím stále a UM nemám v úmyslu vůbec dávat. Předpokládám, že do 2 let budu kojit určitě 😉 , protože to považuji za úžasné a malá to také zbožňuje 😵

ava
12. srp 2009

csina - moc hezky pribeh

romankav
12. srp 2009

plně 7 měsíců, s příkrmy asi 17 měsíců, syn už potom nechtěl, stačilo mu se přitulit 🙂

lila794
14. srp 2009

Plne 8 mesiacov, potom 14, museli sme skoncit, strasne hryzol ☹

terry2
14. srp 2009

ČR-12 měsícu-pak jsme přemlaskly na sunar 😎

csina
14. srp 2009

Ava...ďakujem... 🙂 Držím všetkým palce, tým, čo dojčia, aby im to vydržalo, aj tým, ktorý už z nejkého dôvodu nekoja...nevešajte hlavu, lebo niekedy cez všemožné úsilie nevieme vyhrať nad vlastným telom. Ale láska k našim pokladom, je aj nad ten dar. 🙂

stvura
14. srp 2009

ako majenka, planujem kojit do dvoch rokov...maly je zavislak na prse 😉

michaelak.
14. srp 2009

SR-20mes.

pemar
15. srp 2009

SR - plne 6 mesiacov a s príkrmami skoro do 15 mesiaca

danfal
15. srp 2009

Já jsem plně kojila do čtvrtého měsíce, potom jsem dávala jednou denně příkrm, protože malému to ode mne asi nestačilo. Od šestého měsíce jsem kojila s příkrmem a v 11 měsících si malý usmyslel, že kojení nechce. Úplně sám, pamatuju si dodnes, jak mi to tehdy bylo líto. ☹

eviska83
15. srp 2009

UK(sev.irsko) - Andrej - 8 mes. prvych 6 mes. iba kojeny
Adam ,Eva- 2 mes.- s velkou pomocou od Annag(pouzivanim supplementora-prikladanim a2hod.den ,noc)po mesiaci som si myslela ze uz sme vyhrali- mylila som sa ☹ - planovala som ovela dlhsie ,ale akosi sme to nezvladali- takze teraz UM ☹ ale som rada ze aspon tych prvych par mesiacou to slo.

teodorka
16. srp 2009

obidvoch rok a pol ...prvy pol roka len materske mlieko ,potom s prikrmovanim a od roka len vecer ...

soanpe
18. srp 2009

ani den,prostě se nezadařilo. v porodce jsme byly 9dní a ani kapka 😅
Sofí mi do dneška ani nezakašlala,rýmu neznáme, koliku bych mohla hledat ve slovníku cizích slov a probio.kapky jsem viděla jen na obrázku 😀
dokonce když byly Sofí 4týdny, můj chlap měl silnou chřipku a nechytla ji. já měla před měsícem zánět průdušek a taky to nechytla 😎
takže bud máme hrozně velký štěstí a narodilo se nám dítě se silnou imunitou nebo kojení se přeceňuje 😉
ne fakt , jsem ráda, že mrňavka je zdravá i na UM.prostě jí sedlo a já mohla v klidu spát a netrápila jsem se zoufalými pokusy o kojení.
a kdybych kojila? tak bych se snažila plně do 6m,ale s příkrmy bych to asi omezovala. totál odstavení mi přijde jako optimální kolem roku. přes dva roky mi to nějak mozek nebere, ale nikomu to neodpírám, prostě ve 3 letech jde dítě do školky a mělo by být samostatné a fixace na prsu ho neosamostatní.pojízdnou mlíkarnou bych se stát nechtěla 😀 😉 a asi by mi to vadilo i na veřejnosti 😅 v roce a půl si dítě může dát jogurt, jabko a já nevím ,co...a hlady neumře, zatímco 3měs.mimčo je čistě závislé na mlíce
doufám, že jsem se nikoho nedotkla, ale prostě to tak cítím.
uf jsem se nějak rozepsala 😕

a zdůraznuju: JE TO MŮJ POCIT, takže doufám, že jsou tu všechny natolik rozumné a prostě to vezmou jako další pohled na kojení atd 😉