Jak dlouho jste kojily?

peppapig
26. črc 2009

Ahoj maminy,
protoze se mi, zda ze se zeny neustale natahuji, kdo a jak a proc kojil. Zajimalo by me jak dlouho jste plne kojily, kdy (zda vubec) jste presly na UM a proc?

zadne hadky, jen fakta prosim 😉

janulka04
19. srp 2009

Ja som plne kojila obe dievcata do 4.mesiaca, potom som bola hospitalizovana kvoli streptokokovi a Linduska sa uz nechcela "prisat", Laurinku som kojila do 3 rokov a mozno by som aj dlhsie, ale kvoli antibiotikam na alergiu som ju musela odstavit. Plne kojena bola do 8. mesiaca, postupne prikrmy, skor ako pred 8.mesiacom nechcela....a nelutujem...budu mat v oktobri 5, no Laura este nebola vaznejsie chora a ak si aj donesu nejaku sarapatu zo skolky, Linde trva aj dva tyzdne, kym je z toho vonku, zatial co Laura maxiaml 5 dni...vidim to sama, mozem to porovnat, kedze su dvojicky, su rovnako stare....a samozrejme, ako babatko Laurinka ovela lepsie prospievala, mala o 2 az tri kila viac, i ked bola mensia..a s Lindou? S tou mam "problem" pita z flasky doteraz....aspon pred spanim musi mat 😀 😀 😀 . Nemenila by som nic a ked sa nam podari, budem aj dalsie babatko kojit co najdhsie....nejde uz sice tolko o vyzivu, ale ten pocit blizkosti.....nenahradi nic

janulka04
19. srp 2009

Zabudla som dodat, ze som mala aj mastitidu,popraskane a zapalene bradavky, ale dalo sa to prekonat....a bolo to na Slovensku a velmi mi pomahala pediatricka.....

etinka
20. srp 2009

Plně jsem kojila dceru 3,5měsíce, pak s dokrmem Sunarem do 5měsíců - málo přibývala na váze, pak se odstavila sama a z lahvičky to teklo lépe.Syna jsem kojila plně jen 6týdnů, nedostatečně přibýval, pak s dokrmem do 4měsíců a pak se odstavil sám. První antibiotika měla dcera až v 5,5letech a syn ve 3letech. Dodnes je měla dcera 3x a syn jen 1x 🙂 😉 Dceři je 7let a synovi 4,5roku

vlastovka
20. srp 2009

Tak já plně kojila 6 měsíců a pak ještě do roku a čtvrt, kdy jsem přestala kvůli dalšímu těhotenství. Bylo to velmi pohodlné (zvlášť těch prvních 6 měsíců, nemusela jsem myslet na žádné jídlo pro malou 🙂 )

virgin15
20. srp 2009

Maly bude mat 4mes.a zatial ho kojim,chcela by som aspon do roka.Prveho synceka som kojila velmi kratko.bol na UM,ale nestazovala som sa i ked teraz je to pohodlnejsie.Nemusim v noci chodit do kuchyne.Mliecko mame hned po ruke.Prvy mal 3roky a mozem povedat zato ze nebol kojeny nebol ani velmi chory,len bezne prechladnutie a kasel,ale mozno tak 2krat do roka,a trva to len par dni.Tak som rada.
😉

mucilienka
20. srp 2009

27 mesiacov, potom som zistila, ze som tehotna a krvacala som..

alififi
20. srp 2009

18 mesiacov, z toho plne 6. po 18m sa sama odstavila. teraz pije UM

schatzilein
20. srp 2009

Dojcila som sest tyzdnov, potom sme nahodou zistili, ze maly na UM po veceroch neplace, tak som upustila od MM. Rodila som v Nemecku.

Soanpe: :kukla som sa na oficialnu stranku WHO, preco odporucaju vyhradne dojcit do 6. mesiaca a domnievam sa, ze je to na minimalizovanie rizika, ze dieta zomrie na hnackovite ochorenia, kedze nie vsade v rozvojovych krajinach nie je pitna voda samozrejmostou...

samik2008
20. srp 2009

1) plně 3 měsíce,pak ještě s dokrmem 2 měsíce
2) plně 2 měsíce,s dokrmem 1 měsíc
nebylo mlíčko

soanpe
21. srp 2009

schatzilein
he 😅 nějak nechápu, proč konkrétně mně cituješ odkaz z WHO 😅
a už vůbec nerozumím, proč srovnáváš rozvojové země s vyspělými státy, kde pitná voda a hygiena jsou samozřejmostí 😕
hlavně v rozvojových zemích jim ani nic jiného, než kojení nezbývá 😉 pro mimina je to jediný zdroj obživy i za cenu nekvalitního MM

atrami
21. srp 2009

Najstarší 6 týždňov
Prostredný 2 roky
Najmladší má 10 mesiacov- kojený doteraz.

ladunka
25. srp 2009

Před měsícem jsem psala, že ještě kojím, nyní mám už konečná data 🙂 - kojila jsem 2 roky a 9 měsíců. Dcerka, od narození veliká milovnice MM, se před pár dny odstavila. Bylo to celé super, kojení a ten nenásilný konec, prima.

eps
25. srp 2009

Plně skoro 7 měsíců,
Kojím stále 1x ráno - zatím 25 měsíců

r123
25. srp 2009

tak kluka jenom dva měsíce-pak už nechtěl ač jsem měla mlíka jak pro dvojčata-ani odstříkaný(dostla jsem ještě v šestinedělý menstruaci a dr mi říkal,že to mohlo být tím-prý to mlíčko může změnit chut)a holku devět měsíců-pak mě začala kousat a nechtěla se přisávat 😀

dumbice
26. srp 2009

1 rok a najeli jsme rovnou na jogurty UM nechutná

marecek4
26. srp 2009

první jen pět týdnů-byla líná a nechutnalo jí,ani pak tomu moc nedala,v roce neměla skoro ani dvojnásobek porodní váhy,dnes je jí16 a neřekli by jste to do ní a nemoci neznáme antibiotika měla naposledy ve 4 letech,druhý půl roku než jsem dostala střevní chřipku,po týdnu jsem to nevydržela a vzala si jeden endiaron-konec,mlíčko jsem měla ale než jsem porodila třetí-ta ho baštila taky do půl roku,pak jí nestačilo no a teď jsme se "krásně" zbláznili a jak dlouho to vydrží se uvidí 😉 😉 problémy snad přejdou a vydržíme snad aspoň zas ten půlrok,radši ještě dýl.mimochodem,s těma dvěma jsme zvládali i zuby,měli je od tří měsíců,pořád plaču že chci malý bezbranný miminko a mám takový velký mamlasy-ale šikovný a neměnila bych,jen v šesti týdnech vypadali všichni na tři měsíce.

jadviga
26. srp 2009

ahojky, já jsme říkala, že budu ráda, když to vydržíme do půl roku, a malé je za měsíc rok a kojím ráno i večer. Asi budu kojit dál dokud bude chtít 😀 😀 😀

laskonka1
26. srp 2009

7,5 mesiaca, ochutnal papanie a prestal papat mliecko

fodorka33
27. srp 2009

mi mame pol roka a este sa kojime chcem aspom do roka a pol

eviku78
29. srp 2009

ahoj, 13 mesiacov. do 6. mesiaca plne kojena. odstavila sa tak pol na pol sama. boli sme obe prechladnute a uz sa jej asi nechcelo taha s plnym nostekom. 😉 a potom som uz neponukala, kedze si nepytala. ak budem mat druhe babo, budem dojcit urcite co najdlhsie. je to najuzasnejsi pocit medzi maminou a miminkom. 😵

misicka85
29. srp 2009

ČR - plné kojení do půl roku, teď s příkrmy to postupně omezuju, takže momentálně kojím 3x denně (ráno po probuzení malé, po obědě, a večer před spaním). Přestat s kojením bych chtěla tak +- kolem toho ročku, ale záleží na malé 😉

Kamarádka kojila do 3 let, přes den teda už moc ne, hlavně v noci... To už mi příjde trošku jako extrém ale když jim oběma to vyhovovalo tak proč ne 😉

duracelko
29. srp 2009

ja ešte stále kojím moju dcérku. a mala už 15 mesiacov. je to už o zvyku, chcem ju už odvykať - a v septembri s tým skončiť. ale bude to tažké, ona je závisláčka. je lahšie odstaviť menšie bábetko

duracelko
29. srp 2009

moja malá neznášala piť ani s flaše s cumlíkom, cumlíky ona vo bec nechcela nikdy ho nemala. UM sme nikdy nemali, teraz som kupila sunar s vanilkovou príchutou hlavne koli vitamínom. celkom jej chut. ale ona kludne vypije aj pohárik plnotučného horského mlieka, ktorý jej dám občas

allen1
29. srp 2009

13měsíců 😵

beruthiel
1. zář 2009

14 měsícu, teď kombinuji um a mateřské.

bobikyveta
9. zář 2009

Já jsem první kojila 2 roky a 6 měsíců a přestala jsem jenom proto že jsem byla měsíc těhotná jinak bych a si kojila dodnes 😀 a druhou už kojím skoro 4 měsíce tak uvidíme jak dlouho jí to vydrží 😉

tunylyk
9. zář 2009

stále kojím,no tlačia na mňa,že mám prestať,kvôli druhému mimču,no nejak sa nedarí,mám závisláčika 😉

bobikyveta
10. zář 2009

tunylyk zkus to prvnímu vysvětlit jako já prostě že je potřeba nechat mlíčko pro miminko. Naše malá byla sice starší ale taky to brala špatně. 😉

joa.n
10. srp 2010

plne 6 mesicu, pote prikrmy - to uz jsem kojila jen vecer a rano. Uplne jsem odstavila v 9,5 mesicich - chytla jsem anginu a nemuzu penicilin, takze jsem dostala antibiotika na ktera se nesmelo kojit. Odstaveni nasteti bylo v pohode, mala vzala flasku uplne v pohode a moje telo to zvladlo taky krasne.. zadne obklady nebo zeli.. prsa se trosku nalila, ale do par dni bylo po vsem.. Takze nelituju, ze "jen" 9,5 mesice nebot ten konec byl uplne krasny a hlavne nenasilny 😉

neumisa
10. srp 2010

staršího plně 6 měsíců, s příkrmy do roka - pak prso vyplivl a přešel rovnou na hrnek
mladšího plně 5 měsíců, s příkrmy do roka - a situace se opakovala