Jak dlouho jste kojily?

peppapig
26. črc 2009

Ahoj maminy,
protoze se mi, zda ze se zeny neustale natahuji, kdo a jak a proc kojil. Zajimalo by me jak dlouho jste plne kojily, kdy (zda vubec) jste presly na UM a proc?

zadne hadky, jen fakta prosim 😉

mrs.bistra
28. črc 2009

Já kojila 7 měsíců,chtěla jsem dýl,ale z jednoho prsa se mi ztratilo mléko,nechápu jak,když jsem je při kojení střídala,a moje doktorka mi doporučila malého odstavit.Bála jsem se,že to nepůjde tak hladce,ale zbytečně.Malý to zvládl na jedničku 🙂

micanek
28. črc 2009

Já kojila bez týdne do 1roku ... Mikeš se mi už začal sápat po tričku, tak byl odstaven 😀

rybecka
28. črc 2009

11 mes. odstavil sa sam 😉

jonuska
28. črc 2009

ahojte
tak prvního asi 3.m pak byl na um
druhýho syna do 20.měsícu asi 3.m jsme odstavovali otěhotněla jsem a nebylo mi dobře
a malá má ted pul roku a je plně kojená..už začneme příkrmama 😉

judit7
28. črc 2009

tyzden chybal do 1 roku - kvoli robote a stahovaniu - cca dva tyzdene som maleho videla len rano a vecer (aj to uz niekedy spal) - chodila som do roboty a poobede sme dokoncovali dom, lebo sme sa museli do isteho terminu prestahovat - nastastie maly z toho traumu nemal, prebehlo to uplne bezbolestene.
Bolo/je mi to luto, ale u nas aj to je obrovsky uspech - zaciatky boli hrozne tazke, vyzeralo to tak, ze po prichode z porodnice nebudem kojit vobec.

tilly
28. črc 2009

SR
18 mesiacov, prvých 6 -7 mesiacov naplno, príkrmy nám moc nešli, takže do roka bola väčšinová strava mm, od roka už len večer a v noci a ráno

dúfam, že teraz sa tiež podarí kojiť aspoň ten rok

radkar
28. črc 2009

Kojila jsem 1 rok, plně do 6 měsíců, pak příkrmy-neměli jsme s nima vůbec problém. Do dneška mám doma otesánka 😀, sní toho tak asi jako já, ikdyž to na ní není vidět.

astrane
28. črc 2009

1. kojila jsem 6 měsíců plně a do 16měsíců s příkrmy-odstavil se sám
2.kojila jsem 7 měsíců plně,do 16 měsíců s příkrmem-odstaven mnou,protože mě to vyčerpávalo,přechod na UM-Hami banán před spaním až do 2 let...
ČR

lujza123
28. črc 2009

Videla som v Anglicku jeden dokument o kojeni a tam kojila jedna zena 6 rocnu dceru ....no vyzeralo to dost nechutne, ona bola taka rozkysnuta, prsia pomaly po pas, ta jej dcerka tiez vypasena

sonica
28. črc 2009

ja kojila pres lahvicku, protoze mala byla lina sat plne tri mesice od tretiho ji do meho mlicka primichavam sunar a uz pomalu prechazime na cistej, protoze mlicko se straci, ale nikdy bych neverila ze to zvladnem az takhle dlouho a jsem za to rada... 😵
CR

vranka4
28. črc 2009

Ahojte 🙂 ,ja som prvú dcéru dojčila 18 mesiacov ,druhú 14 mesiacov,tretie dvojičky- 2roky,aj 2 týždne-samozrejme plne dojčení boli do 6 mes.,potom + príkrmy,od roka 3-krát denne,ráno po prebudení,naobed pred spaním a večer pred spaním,dvojičky po 18 mes.už len ráno a večer-od apríla t.r. sú úplne odstavení,najprv som vynechala dojčenie ráno,po týždni aj večer-napriek všetkému krásne obdobie v živote ženy 🙂 a pritom mat.mliečko najzdravšie,vždy sterilné a veľmi praktické 🙂

vranka4
28. črc 2009

a samozrejme choroby sa nám vyhýbali vééľkým oblúkom 🙂

fidka79
28. črc 2009

irsko-este kojim ale kedze uz 2tyzdne pracujem pomalicky mliecko klesa.... ☹ tak pocitam mozno este mesiac ale aj tak som rada ze aspon polroka..a prikrmy uz od 4 a pol mesiaca mame doma taky maly srotovnik 😀

bebel
28. črc 2009

17 mesiacov, z toho 6 mesiacov plne...nikdy sme nemali UM, nechutilo mu a bol problém aj s fľaškou, malý z nej odmietal piť.....najprv sa v 13. mesiacoch naučil piť zo sosáčika čistú vodu a potom sme prešli na pohárik.
Kravské mlieko začal piť až od 2,5 roka..ako kakao...dovtedy ho odmietal.

mircka
28. črc 2009

13 měsíců, 7 plně... UM malej neměl. Přestala jsem, protože začalo mléko docházet a malej si zvykl na prso jako na dudlík (ten přitom nechtěl ani náhodou). UM jako náhradu MM odmítal - vždy vyplivl a když viděl flašku, tak dostával hysterickej záchvat. Takže tekutiny přijímal nejprve na lžičce, poté z hrníčku s pitítkem.

bibinka
28. črc 2009

starší: 8,5 mesiaca, z toho 5,5 mes.plne, potom um.
mladší: doteraz , z toho 12 mes.plne, všetky druhy mliek odmieta, tak má 4 jogurty denne.

bambusko
28. črc 2009

dievcata som kojila do roka, 6m vylucne mm, po odstaveni pili km z poharika, flasku sme nepozuivali. najmladsi pln ekojeny 8m, odstavila som ho v 14m, tiez pije km. vsetkych 3 som odstavila nenasilne, bez protestov

sirinka
28. črc 2009

klarka kojena dva roky,6m vylucne, po odstaveni pije z poharika KM klasicke a acidko + mliecne vyrobky.

lelou
28. črc 2009

ahojky 🙂
22 mes, 15mes a 13 mes 😉

lelou
28. črc 2009

plne 5 az 6 mesicu 🙂

bambusko
28. črc 2009

lelou, a preco si skracovala dlzku? ma to zaujima, lebo ja som pri 3. predlzila

avanka
29. črc 2009

maly ma 13 mesiacov a par dni a teraz sme ho odstavili, som tehotna....

shaolin
29. črc 2009

deset měsíců. pak už mi bylo hloupé ji ráno budit v půl šesté než jsem odcházela do práce. nemá potíže s hrnečkem ani s lahvičkou.

csikike
29. črc 2009

ja som kojila 14m. a potom z jedneho dna na druhy som odstavila, uz som bola tehu

damin
29. črc 2009

ČR - prvního syna jsem kojila 21m. Druhého už kojím přes 8 měsíců a stále kojím. Ono je to i tím, že dítě kojené do roka - už potom "umělé" mléko nechce, ale mléko stále potřebuje. Předpokládám, že druhého syna budu kojit stejně dlouho jako prvního.

biba12
29. črc 2009

Kojila som 17 mesiacov.

andykov
29. črc 2009

My slabý sací reflex-dodnes neudrží dudlu a musí mít speciální savičky bez námahy, takže 14dní plně odstříkané mlíčko a další měsíc s kombinací Nutrilonu a pak už to odstříkávání bylo na palici a malá mi už moc moje nechtěla, takže od šestinedělí plně na umělým 😒 Obdivuju ty, který vydrží odstříkávat hooodně dlouho 😉

marmar1
29. črc 2009

ČR,6 měsíců,UM miluje doteď 😉 ..jo a protože už prostě prso nechtěl 😒
a nemocný nebyl zatim nikdy

lucinecka
29. črc 2009

ČR - 11měsíců 🙂

ninimimi
29. črc 2009

SR-kojila som skoro 7 mesiacov no od začiatku dostávala aj UM /len občas, keď som už nemala mliečko/ od 5 mesiaca viac UM.Ale som rada že som to s klobúčikom dotiahla aspoň do 7 mesiacov. 😀