Jak dlouho jste kojily?

peppapig
26. črc 2009

Ahoj maminy,
protoze se mi, zda ze se zeny neustale natahuji, kdo a jak a proc kojil. Zajimalo by me jak dlouho jste plne kojily, kdy (zda vubec) jste presly na UM a proc?

zadne hadky, jen fakta prosim 😉

moniska24
29. črc 2009

ČR-já kojila měsíc(díky doktorům,kteří ve mě nechaly po zašití tampóny,já dostala zánět a šlo to do mlíka a malý ho odmítal)Dlouho sem musela odstříkávat ,mlíko se stále dělalo

marselina
30. črc 2009

budeme mít 8měsíců a zatím se kojíme pořád.prvního syna jsem kojila jen 6týdnů(hladové mléko)

beruska26
30. črc 2009

ahojky holky no já kojila skoro do třech let 😀

katka.m
30. črc 2009

Prvého som dojčila 3mesiace s kombináciou UM. A teraz dojčím ešte stále, síce nie tak úplne, pretože si od pôrodu len odsávam. V každom prípade, keď môžem porovnať, je to makačka ale lepšie ako umelé či kravské.
marselina: hladové mléko? Tak to sa vymyká všetkým názorom, ktoré tu dievčatá popísali 😀 Vraj také vôbec neexistuje.

rose86
30. črc 2009

no ja som kojila dva roky aj mesiac a kojila by som urcite dlhsie keby som neotehotnela a neodislo by mi mlieko 😉

magdal1
30. črc 2009

syna 15 mesiacov, a dcerku 10 mesiacov

beddy
30. črc 2009

dva roky, prcek by klidně bral dýl, ale jela jsem pryč a o mlíko přišla

deyna
30. črc 2009

ja som kojila 19 mesiacov a to som uz bola tehotna, zacalo to boliet aj mlieka bolo pomenej a celkom v pohode mala prestala, niezeby sama od seba, ale cast zaabudla vypytat, my sme nepripominali a tak to nejak samo prestalo

cimlik
30. črc 2009

Prvního chlapečka 13 měsíců a druhého 12 měsíců. Oba se odstavili sami v podstatě ze dne na den. UM oběma naštěstí zachutnalo 🙂 .

nanku
30. črc 2009

SR - 24 mesiacov - este stale kojim cez den tak min. 5 krat a v aj noci 2 - 3 krat

eatygrenee
31. črc 2009

docela mě překvapila diskuze. Že hodně z Vás kojilo 2 až 3 roky...to si neumím představit. Já jsem říkala, že v roce maxim a pak už bych nechtěla. V´ždyt 3leté je do školky už...

majsan
31. črc 2009

CH-rok a este stale kojime 🙂

zuzana17
31. črc 2009

Kojila som 14 mesiacov 😉

budulinek.kaja
31. črc 2009

Ahoj 16 mesicu

poupe
31. črc 2009

ja kojila do 13m,odstavila se sama,neumim si predstavit ze bych kojila dvoulety dite. 😉

petrusam
31. črc 2009

Maty se odstavil sám v 10. měsících ..

nicole_11
1. srp 2009

ČR- měli jsme na začátku s kojením dost velké problémy a nakonec jsme se rozkojili,a plně jsem kojila do 5,5m,pak jsem začala dávat na noc kaši,protože přestal tolik přibírat...no a ted má 11m a ještě kojíme, ovšem už dostává i jídlo,ale prsa se pořád nechce vzdát 🙂 klidně budu kojit i do 2 let

anettad
1. srp 2009

Prvorodeneho 19 mes.
Druheho este kojim, bude mat 15 mes.

michaelal
1. srp 2009

ČR-také se přidávám...Malá má necelých 8 týdnů. Mlíčka se mi moc neudělalo, tak stále ještě bojuji a kojím a zbytek dokrmím Nutrilonem. malá zvládne i 150ml...V porodnici mi začala pořád hubnout a doma když jsem zkoušela dva dny jen kojit, tak šla váha znovu dolů...Takže nezbylo nic jiného než najet na UM. Ale věřte, že první asi tak 4 týdny jsem z toho byla fakt nešťastná, brečela jsem a zkoušela všechny zaručené způsoby, jak mlíčko rozjet. Když jsem odsála s úspěchem 10ml, tak mě pak prsa bolela ještě půl dne...🙂 Teď má malá 5.100g! Pěkně přibírá, Dr. je spokojený, ale ještě chce, abych kojila dál...Tak uvidím...Někdy dělá malá pěkné scény...No z láhve je to pro ní snažší...☹

malovani
2. srp 2009

19 měsíců

konja
2. srp 2009

syn: 7 1/2 měsíce, s prvním příkrmem mu kojení přestávalo chutnat 😒
dcera : je jí rok a kojíme stále, je to závislák na prsu 😀

vladkaz1
2. srp 2009

Ahoj ja som kojila 1 mesiac aj to bolo hrozne , stratila som mlieko a a po pravde som uz kojit ani nechcela ,lebo za ten mesiac kojenia nekojenia mala bola hladna a ja vycerpana skusili sme mozne aj nemozne..presla som na UM a ako keby mi kamen spadol zo srdca..ale da sa povedat ze som sa s casti na to vykaslala aj ja priznavam .
A mala este nebola chora bude mat 2R...takze neverim ze plne kojene deti maju lepsiu imunitu

selavi
2. srp 2009

prvého syna 2 týždne ☹
druhého kojím doteraz 🙂

jessiepu
2. srp 2009

SR - 10 mesiacov

csina
2. srp 2009

SR Ja som kojila až od tretieho dňa po pôrode, lebo malá stratila sací reflex, chvíľu trvalo, než sme ju to naučili. Kojila som často, každú 1-2 hodiny, mala slabú výdrž, len si cucla a zaspala. Od tretieho mesiaca som začala mať problém s mliekom, malá sa čertila, keď som ju prikladala, raz tieklo príliš silno, inokedy slabo... Od 4 mes sme preto zaradili príkrmy, klasickú mixovanú stravu, pretože všetky umelé mlieka na trhu sme vyskúšali, všetky odmietala, bolo jedno, či som sa jej snažila dať ich lyžičkou, flaškou, pohárom...proste to nechcela, ale vehementne trvala na materskom mlieku, ktorého som mala asi málo. Častokrát som preplakala v kúpeľni hodiny, že si neviem nasýtiť dieťa, že nemám mlieko a nevedela som si pomôcť. Behala som pediatričke, nech nás ratuje, ako a čím ju dokŕmiť, keď všetko odmieta. Lekárka pozrela na malú, že nemá podvíživu, je čulá a zdravá a vraj je múdre bábätko, keď vie, čo je pre ňu najlepšie.. Verte alebo nie, kojenie som si začala užívať a vychutnávať až keď mala rok, keď už som sa nestrachovala, či bude dosť mliečka na nasýtenie, vždy bolo už čím nahradiť, aby sa napapala. Vydržali sme do 3 rokov. Keď nastupovala do škôlky, ešte mala dojčenie večer, lebo pri tom zaspávala a v noci, keď sa chcela uistiť, že mama je na blízku..🙂) Teraz bude mať sedem a som tehotná, občas sa ma pýta, či aj ona bude môcť papať to mliečko, keď budeme mať bábätko.. pamätá si ako chutí 🙂) Nás tá cesta k spokojnému najedenému bábätku stála veľa síl, ale to krásne puto za to stálo...

musko
2. srp 2009

Prvého syna 23 mesiacov, druhého kojím a dúfam budem aspoň do 2 rokov 🙂

len.petra
2. srp 2009

SR prvú som kojila 8 mesiacov
druhu rok 😵

loren
3. srp 2009

rok aj tristvrte potom som otehotnela 😉

linddi
3. srp 2009

10 mesiacov

ilci
3. srp 2009

2,5 měsíce plně, pak s dokrmem UM (později příkrmy) do 8 měsíců, to už pak sám nechtěl 😀