Jak dlouho jste kojily?

peppapig
26. črc 2009

Ahoj maminy,
protoze se mi, zda ze se zeny neustale natahuji, kdo a jak a proc kojil. Zajimalo by me jak dlouho jste plne kojily, kdy (zda vubec) jste presly na UM a proc?

zadne hadky, jen fakta prosim 😉

geegee
27. črc 2009

prveho syna som kojila presne rok, potom som z vlastnej vole prestala, on by cuckal aj do osemnastky 🙂 A druheho syna som nekojila v pravom slova zmysle - 10 mesiacov ale bol na mojom mliecku. Odsavala som, co bolo ohubu pri 2 malych detoch, ale zvladli sme to 😵

titkovamiriam
27. črc 2009

milan pol roka,michal rok a marek 18m

ronja27
27. črc 2009

Prvni - 6 mesicu plne pak s prikrmy a cajikem do 14 mesicu ale tak tak ve trech tydnech zanet..masticky, kojeni pres kloboucek (odstrikavat mi neslo) tak jsem myslela ze to nezmaknem a zmakli 😎
druhe - zatim kojime a hodlame vydrzet taky aspon ten rok

katiak
27. črc 2009

SR - prvého dva a pol roka. ale posledného min. pol roka už z mojej strany nedobrovoľne, nevedela som sa odhodlať mu to odoprieť 🙂 (každú noc každé dve hodiny...). prestali sme keď som musela brať atb. vysvetlila som mu to a bol úplne v pohode. druhé by som chcela max. rok a pol, ale keď to bude mať rád tak, ako ten prvý, neviem... je to zrejme moje posledné teho a keďže mu to neškodí... uvidíme, ako bude...

iinuska
27. črc 2009

Starsieho syna som kojila 7 mesiacov, teraz kojim a dufam, ze aspon pol roka vydrzim

meggietn
27. črc 2009

6 mesiacov

miluska.h
27. črc 2009

SR - zial len 6 tyzdnov, aj to ciastocne 😢 maly sa nevedel prisat, najskor sme kojili cez klobuciky, napriek tomu chudol, tak sme museli davat nutrilon, potom odsavanie, nakoniec uplna strata mlieka... nepomohlo nic, hoci som skusala asi vsetko....

iris
27. črc 2009

11 měsíců a 3 týdny, pak se Tomík sám odstavil, nechtěl už prso 😀

belanka
27. črc 2009

staršiu dcéru necelých 21mesiacov.dúfam,že teraz sa mi podarí maximálne rok

petja
27. črc 2009

Filípkovi je 20 měsíců a kojim pořád 🙂

janka1874
27. črc 2009

ja som malú kojila 13 mesiacov a 20 dní 😀
a druhé by som tiež rada kojila aspoň do roka no uvidíme ako sa nám bude dariť takto dopredu o tom ťažko hovoriť 🙂

ale počula som o kojení nejednu prednášku tak na imunitu je vraj najlepšie kojiť min do 6 mesiacov vtedy sa vraj uzatvára nejaký prvý ciklus imunitného systému a potom druhý okolo 1 roka dlhšie kojiť vraj už nemá žiadny vplyv na imunitu dieťaťa

no ja to slobodné rozhodnutie každej mamičky tým nechcem nikoho odcudzovať aby ma niekto zle nepochopil
ja osobne chápem ak niekto kojiť nemôže a tak podobne

petja
27. črc 2009

nemyslim si,že kojit do roka a dost.Kojim pořád a Filda nebyl od narození nemocný

berus
27. črc 2009

ČR - 3 měsíce - malej onemocněl, měl zánět ledvin, v nemocnici neměl sílu tahat, dostal flašku a už nám to zůstalo (snažila jsem se ještě chvíli odstříkávat, ale pak už to nešlo 😒 )

labell
27. črc 2009

petja: možná to vliv má, ale možná by byl zdravej i bez kojení.
Můj muž neměl nikdy mm a nikdy nezastonal, já plně 10 měsíců a su celej život min.4 krát ročně nemocná.
Já kojila 9 měsíců (plně 7) a malá teda taky není zrovna dvakrát zdravá..

elise
27. črc 2009

ja kojím stále a to už malému tiahne na 3 roky 😉 zatial to vyhovuje obom mám aj mlieka mám dosť a to ešte chodím do práce 😉

bystricanka
27. črc 2009

ja som kojila presne 1 rok 🙂

akejka
27. črc 2009

1. dcéru som kojila výlučne 6 týždňov, do 3 mesiacov kojenie + UM (malé váhové prírastky, slabá tvorba mlieka, nespokojné krútiace sa bábätko)

2. dcéru som výlučne kojila 6 mesiacov (od ukončeného 5 mesiaca aj príkrmy ovocie, zelenina, kaša).
Od 7. mesiaca UM (dôvod - 4 dňový pobyt v Paríži bez malej, odstavila som ju radikálne, lebo som nemala mlieko na odstriekanie...)
Asi ma tu za to niektoré mamičky skritizujú, že som malú náhle odstavila v 7 mesiacoch kvôli Parížu, ale Paríž mi za to stál !!! A neľutujem to, možno by som sa tam nikdy v živote nedostatala 😉

nicolkarin
27. črc 2009

SR - takze starsiu som kojila presne do jej 2rokov a potom som ju s tazkostami odstavila - nechcela sa toho vzdat, presli sme hned na kravske a druhu kojim stale , uz ma cez 2 roky a tiez sa nechce a nechce pustit, ale uz by som rada skoncila, len uz nemam toklo sil to ukoncit.

lea79
27. črc 2009

nekojila som vôbec, mali sa nevedel prisať...aj som mala málo mlieka

sisi.v
27. črc 2009

ČR/IT plně 5 měsíců, do 6 MM+UM, částečně do 9ti měsíců.

gabka30
27. črc 2009

3 měsíce

janulkavalova
27. črc 2009

dcerku 8 měsíců

dene
27. črc 2009

SR - prvorodený pred 15 rokmi sa ma držal 3 roky, medzitým s 15 mesačným rozdielom sa narodila dcérka - ju som kojila 2,5 roka, takže som kojila aj dve deti naraz a aj počas tehotenstva... obe sa odstavili sami, násilím sa ani nedalo
Teraz som odhodlaná tiež kojiť, kým bude dopyt, len dúfam, že bude všetko ok, predsa už nemám 20 🙂

janula2008
27. črc 2009

Souhlasím s labell 😉 bez mlíka už jsme celkem dlouho a za celých 15měs. jen jedno stonání v zimě asi týden (průdušky), jinak neznáme ani rýmu, ani teploty, extrémně zdravý dítě... snad to nezakřiknu 😀 od kámošky dlouho kojenej chlapeček je na hromadě pořád, podle mě to vliv nemá 😒

janula2008
27. črc 2009

Ale o tom to tu není, že jo 😝 😅

bertica.h
27. črc 2009

plne som kojila pol roka,umelé mlieko Viki nikdy nemala
kojila som ju potom s príkrmmi ešte 2roky.

Anetku by som chcela tiež minimálne 2roky kojiť.ked nám bude vyhovvať,kludne aj 2,5roka. 😉

boobinka
27. črc 2009

plne do 3 mesicu, mela jsem zanet prsu, pak se mi z niceho nic ztratilo mlicko 😠

kacka.va
27. črc 2009

plně do půl roku a částečně do roka

andy80
27. črc 2009

ČR - Jiříka bohužel vůbec, patřím mezi 5% žen, kterým se neudělalo vůbec mlíčko, ani kapka, ani mlezivo nic a Anežku částečně do 6ti týdnů, přes veškeré snahy se mi tvořilo málo mlíčka a v 6ti týdnech došlo úplně

majatob
27. črc 2009

ja jsem kojila 14 mesicu, pak jsem otehotnela a prdouskovi prestalo mlicko ze dne na den chutnat... 😉 takze odstaveni probehlo naprosto hladce a v klidu, akorat ja to obrecela 😀