Jak dlouho jste kojily?

peppapig
26. črc 2009

Ahoj maminy,
protoze se mi, zda ze se zeny neustale natahuji, kdo a jak a proc kojil. Zajimalo by me jak dlouho jste plne kojily, kdy (zda vubec) jste presly na UM a proc?

zadne hadky, jen fakta prosim 😉

malovani
10. srp 2010

19 měsíců...

maggie2
10. srp 2010

@peppapig kojila som 14 dní potom už len UM. Dôvod : zápal prsníkov, ani niekoľko antibiotík nezabralo, pretrvávajúce teploty 39-40 stupňov niekoĺko dní. Nedalo sa to vydržať.

masinka
10. srp 2010

prva - 7 mesiacov plne, s prikrmami do 23 mesiacov. Naivne som si myslela, ze jej prestane chutit ked som otehotnela (to mala cca 16 mesiacov), ale vobec jej to neprekazalo. Odstavila som ju v siedmom mesiaci tehotenstva, lebo som si potrebovala trosku odychnut . UM jej nechutilo, tak sme presli na krabicove.
druha - 6 mesiacov plne, s prikrmami do 15 mesiacov, musela som zial zo zdravotnych dovodov prestat zo dna na den... zvladla to velmi dobre, tretiu noc som to uz bolo bez placu, ale UM ani obyc. mlieko nechce doteraz, tak papame aspon jogurty a syry.
obidve boli sekciou, takze to zrejme na kojenie az taky vplyv mat nebude 😉

fender
10. srp 2010

Do ukončeného sedmého měsíce.
Od půl roku jsem postupně přecházela na příkrmy a na UM, konec byl trochu rychlejší než jsem plánovala, dostala jsem rotavirovou infekci a během 24 hodin nebylo co řešit 😔 Nebýt infekce, plánovala jsem cca do třičtvrtě roku.

evinka001
10. srp 2010

první - 15 měsíců, druhý - 12 měsíců, třetí - 12 měsíců, čtvrtá - doposud

sayast
10. srp 2010

16,5 mesice

aannggiie
10. srp 2010

ahoj
kojim pořád a malej nechce nic jinýho ani příkrmy ani vodu.Jak to bylo u vás?

cherub
10. srp 2010

první dcera 20 měsíců, druhá dcera malinko přes 5 měsíců.
U mladší kojení nešlo, místo mlíka tekla skoro čirá nevýživná břečka a Elenka byla moc nespokojená. Teď jsme přes týden na UM a je to naprosto spokojené miminko 🙂

sayast
10. srp 2010

@aannggiie ahoj, me taky nechtela, tak jsem ji nenutila a s prikrmama poradne zacali v necelych 8.-mi mesicich, do te doby jen kojili, nikdy mi stejne moc nejedla a uz vubec nepila. vse se podstatne zlepsilo po odstaveni 😉

aannggiie
10. srp 2010

@sayast asi to bude takhle i u nás.Nenutím ho,ale vůbec si nedovedu představit,že bych malýho odstavila...to by byl strašnej řev

suzik77
10. srp 2010

ahoj, ja som kojila 2,5 mesiaca a prestala som z dvoch dovodov:
1. dietatko malo reflux a z mojho riedkeho mlieka nenala, ked som jej dala UM, tak zvracala ovela menej
2. kvoli antibiotikam mi mlieko aj tak postupne "odchadzalormalne vela zvraco" a tak som postupne presla na UM

v konecnom dosledku som velmi spokojna, dieta zvracia minimalne, pekne pribera (aj to bol spociatku problem, priberala 400g za mesiac), je pokojnejsia (predtym ziapala aj 5-6 hodin denne, zrejme od palenia zahy, od bolesti alebo neviem preco, teraz je to uz trosku lepsie)...

ja osobne neodporucam kojit mamickam, ktorych dietatka maju reflux a velmi malo priberaju alebo vobec nepriberaju. UM to urcite vyriesi.

sayast
10. srp 2010

@aannggiie dcera byla mega zavislak, temer nejedla, nepila, na prsu i 30!x denne, usinala jen u prsa, v noci porad dudlala. nakonec to probehlo temer v pohode,nekojime tyden a je to obrovska uleva. lituju ze jsem nezacala driv, mohli jsme byt obe spokojene jako jsme ted 😵

suzik77
10. srp 2010

ty kokos, to co mam v bode "1", ze " nenala " ???? tam malo byt zvracala 😀 😀 😀
aj bod dva je cudny.... ved som si po sebe citala, co tu blbne ten modry kon, ci co????

aannggiie
10. srp 2010

@sayast ty bláho to je jak když popisuješ nás 😀 .Tak to si asi musím taky počkat do roka 😉

iinuska
10. srp 2010

starsi syn 7 mesiacov, mladsi este stale

bubelko
10. srp 2010

starsieho som kojla plne 1 do 4 mesiacov, potom s prikrmami do roka. v prvom mesiaci dostaval okrem MM aj UM. Po roku sme presli na kravske mlieko, ale odmietol a nepije ho v podstate dodnes. Sem tam si da kakao. 🙂
mladsieho som zacala prikrmovat od 4,5 mesiaca.

aannggiie
10. srp 2010

@suzik77 😀 😀

9ka
11. srp 2010

ČR - plně do 6měsíců, dále do 3 let, pak mě v dalším těhotenství začaly bolet prsa... 🙂 UM nikdy.
Trvalo mi 6 týdnů než jsem se rozkojila - málo mlíka a malá byla hodně spavá (po novor. žloutence) - jen jsem odstříkávala a krmila ji stříkačkou 😝 , pak se chytla a už se nepustila... 😀
v tvorbě mléka mi hodně pomohly homeopatika. Ricinus communis ch5.
K těm kritikám dlouhodobého kojení: Ukončit kojení se má jakmile to matce nebo dítěti přestane vyhovovat. 😔

miriam11
11. srp 2010

4 mesiace, potom som dostala silny zachvat migreny /trpim tym uz 15 rokov) a zo dna na den sa mi potom mlieko stratilo, tak mi neostalo nic ine, len zacat krmit UM. Ale ziadny problem, zvykla si, vsetko v pohode....... 🙂

misa.ottovka
11. srp 2010

Tak my kojíme stále (malé je 15 měsíců), ráno a večer, i když malá se kojení vůbec nedožaduje, spíše si jen cucne, takže pak se dožaduje ještě napít čaje. Ale UM absolutně nechce. Máte někdo obdobný problém?? Podle mně kojit už nemá význam, malá se evidentně sama ostavila.

flamenga
12. srp 2010

7 týždňov... momentálne sa zbavujem mlieka tabletkami.... malý týždeň kakal trávovo zelené, riedke, v každej plienke... vystúpili mu teploty na 39, plakal, krútil sa, nonstop sa pučil, mal zapálený, červený zadoček (čo sa nám od pôrodnice nestalo).... od včera fičíme na Nutrilone, drobec je pokojný, fungujeme bez pučenia a už dnes kakáme žltú praženicu 😵 Ja som mala popraskané bradavky, prsia ma boleli, pálili, rezali, každé kojenie bolo umučenie... kojila som cez klobúčiky, bez nich to bolo ešte väčšie peklo.... posledné dni boli klobúčiky pri každom prisatí plné krvi, a arašidko mal tváričku plnú mojich sĺz....

anjelicek26
12. srp 2010

Sasku 2,5 roka... do 1,5 roka ako potrebovala, potom uz len v noci. Vonku po roku uz nikdy... tam papala ine. Doma my to nevadilo.

vlasa
12. srp 2010

sr.skoro do troch rokov 😀 chyba mi to ☹ a este stale mam mlieko 😕

barbis
12. srp 2010

@flamenga presne tak isto aj ja 🙂 ešte že je to za mnou...

sss1
12. srp 2010

Ja som kojila dcéru rok a dva mesiace a malého doteraz .
Ale neviem ako dlho budem, mlieka mám stále dosť až veľa.
Ale ked bol menší tak sa mi zdá že spal v noci viac ako teraz.. Budil sa tak 3 krát za noc a teraz aj 7 krát a do je dosť .
Aj ked má len 4,5 mesiaca neviete mi poradiť?
🙄

severankasr
12. srp 2010

kojili sme do 4,5 mesiaca a kvoli prisernym kolikam -vecer, v noci a hlavne nad ranom sme prestali, presli na UM a vsetky bolesti sa stratili, a to som uz skoro nic nemohla jest, aj tak nepomohlo, bohuzial asi nie som ten dobry priklad, ale inak sme si nedokazali pomoct od bolesti, po prechode na UM sa mala ukludnila, zacala podstatne lepsie spavat aj priberat.

flamenga
13. srp 2010

baby, ktoré ste brali lieky na zastavenie... za ako dlho vám zmizlo mlieko z prsníkov... lebo tým, že som prestala kojjiť sa samozrejme naliali... dnes večer vezmem tretiu tabletku, ale prsia sú stále ako silikóny... a tvrdé ako skala... 😖

bertica.h
13. srp 2010

prvá dcéra 2roky(prsne) a druhá dcéra je stále kojená.
Prvá dcéra bola vlastne celé tie 2roky kojená iba z jedneho prsníka.
ss1..no mne sa anetka budí asi 5x za noc(boli časy,ked som k nej vstávala po pol hodine 😠 )
Viktroka sa mi budila celé tie 2roky čo som kojila..po tom,ako som odstavila začala spť celé noci,predtým asi tak 4x za noc bola vždy hore...

cherub
13. srp 2010

@flamenga a co máš za léky? já dostala Dostinex, byly to jen dvě tabletky, 1x týdně jedna tableta a musím říct, že účinek byl téměř okamžitý. Sice jsem ještě asi 3 dny 1x za den odstříkavala, ale už mě prsa téměř nebolela a mlíko se přestalo dělat fakt hned. Tu druhou tabletku jsem si vzala už jen tak pro sichr 😎

bertica.h
13. srp 2010

flamenga,odteká ti mliečKo?Ak ta fakt prsia boli,pár kvapiek s odstriekaj,kým nepocítiš ulavu.Mne pomohlo zviazat si prsia..za 2dni som nevedela,že som niekedy kojila.síce som malaešte aj rok po odstavení v prsníku pár kvapiek,to je normálne