Jak dlouho jste kojily?

peppapig
26. črc 2009

Ahoj maminy,
protoze se mi, zda ze se zeny neustale natahuji, kdo a jak a proc kojil. Zajimalo by me jak dlouho jste plne kojily, kdy (zda vubec) jste presly na UM a proc?

zadne hadky, jen fakta prosim 😉

flamenga
13. srp 2010

@cherub, @bertica.h mám tabletky Norprolac, tam sa dávka postupne zvyšuje, lebo sa zle znášajú... tri dni 25mg, 3 dni 50mg a potom 75mg až do úplného vymiznutia.... ja som zatiaľ zobrala 2 tabletky 25mg, dnes idem na tretiu.... Lekár mi zakázal odsávať, lebo vraj zblbnem telo... mám ich zviazané dosť na pevno, takže mlieko mi tým zviazaním aj samo trošku odteká, včera ráno som sa zobudila na to, že som mala mokré tričko, pritom mám podprsenku, v nej vložky a previazané naskladanou plienkou. Ono prsia ma ani nie že bolia (aj keď bojím sa zápalu, ale lekár mi povedal, že môžem mať aj teplotu... včera trošku bol nábeh, ale šupla som si Ibalgin a uľavilo mi), skôr ich mám strašne tvrdé - naliate, napäté a mám pocit, že to mlieko z nich sa vôbec netratí... mám ich fakt ako silikóny.... Bolia ma skôr bradavky, ale to kvôli tomu, že kojenie sme končili s mykózou 😖

kadlecova.misa
21. srp 2010

Já jsem kojila "jen" 10 měsíců..protže malá byla na JIPce,měla rotavirovou infekci a byla dehydratovaná...a bylo po mlíku. ☹ 😝

firstbaby
28. srp 2010

@sss1
mam zhruba tak isto staru dcerku a tiez sa zacina viac budievat v noci...zevraj deti prekonavaju rozne rastove spurty a teraz mozno tiez prebieha u nich nieco podobne...🙂 ja malu plne kojim a dobre prospieva....len sme raz na nu skusili,ze ked sa po 4 hodinach prebudila,manzel ju isiel len ukludnit a pohladkat a spala dalsie 3 hodiny....deti sa vraj niekedy uprostred noci zobudia a su proste vystrasene,tma,mama nikdy...ale chce to trpezlivost...🙂) skus aj plienku s tvojim odstriekanym mliekom...stara babska rada...drzim palec 😉

firstbaby
28. srp 2010

@9ka
jeeeej,krasny prispevok...nadherny svetly priklad toho,ze kojenie sa vzdy da rozbehnut,ked mama chce....je to proste o psychike...🙂

bufina
28. srp 2010

Malýmu je 8 měsíců, kojíme 2x přez den a v noci, když se malej vzbudí. To je teď vzhledem k zoubkům docela často 🙂 Malej je plně kojenej až cca od tří měsíců. Dlouho jsme s tím bojovali, je narozenej o měsíc a půl dřív, tak to byl pořád kolotoč odsávání a přikládání... Ale stálo to za to, si nedokážu představit že ho už za pár měsíců nebudu kojit ☹

jabera
28. srp 2010

ahojte. tak ja este kojim... vlastne si neviem predstavit, ze prestanem, aj ked niekedy sa tesim, ked prestanem 😉 vyhody vidim v tom, ze usetrim za mlieko, maly este nebol chory, ani odomna este nikdy nic nechytil, aj ked som chora bola.

delikates
28. srp 2010

Já kojila první dceru jen tři měsíce a pak už jsem ji dávala i Sunar a syna do dvou let a tří měsíců.

vlastovka385
28. srp 2010

Ahojte, taky ještě kojím. Malej má alergii na BKM a Nutrilon AC mi nechce pít, sní ho jenom v kaši, takže zbytek té mléčné dávky si musí vzít ode mě, žádné mléčné výrobky nesmí. Kojím před spaním, jednou až dvakrát v noci, pak ráno kolem 6,30 - 7,00 a pak před odpolením spánkem. Měla jsem takovou psychologickou hranici, že bych chtěla přestat v 18 měsících, ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet s tou jeho alergií. Ono nám to kojení taky hodně pomáhá na usínání, sice neusíná u prsa, ale krásně se u toho koja uklidní, takže potom líp usíná. A přiznám se, že jsou situace, kdy nevím, jak bych ho bez prsa uspala, když chytne nerva. Tak uvidím. Mám nějaký zdravotní problémy, který zatím nemůžu řešit, dokud kojím, tak to hraje taky roli.

vlastovka385
28. srp 2010

Ale už jsem slyšela od víc lidí, že jak se dítě odstaví, tak se přestane v noci budit, je to lákavá představa. Už jsem 15 měsíců neprospala jedinou noc celou a je to celkem znát.

johnatanka
28. srp 2010

Kojila jsem 21měs a budí se dosud, nikdy neměl tuhý spánek...asi záleží na dítěti 😉 , bála jsem se odstavu, ale bylo to překvapivě v pohodě, prostě bylo mlíčko už jen ve flašce 😀 , pochopil to hned, na něco je dobrý mít na odstav větší dítko 😅

majatob
28. srp 2010

ahoj holky, ja jsem syna kojila 15 mesicu, odstavil se sam kdyz jsem otehotnela a mu prestalo chutnat.
S dcerou jsme bojovaly uz od porodnice, spatne se prisavala a kdyz uz se povedlo, tak usnula a nic nevytahla. Musela jsem dokrmovat um. Dva a pul mesice jsem ve dne v noci co dve hodiny sedela s odsavackou na prsach. A pak se stal zazrak, mala se jednoho krasneho dne prisala a ja jsem s radosti odlozila odsavacku do skrine...
ovsem radost nevydrzela dlouho, ikdyz se snazila, mlika bylo cim dal min az jednoho dne nebylo vubec...takze jsem s vypetim vsech sil 'kojila' jen tri mesice... ale musim rict, ze na um jsme spokojeny obe, uz jsem mlela z posledniho jak jsem byla vycerpana z toho vecnyho odsavaciho kolotoce. 🙂
Tim jsem jen chtela rict, ze bohuzel ani kdyz se moc chce, tak to nemusi jit... 😔

firstbaby
28. srp 2010

@csina
oh,to je uzasne.....si super mamina,som si tym ista....🙂 aj ja by som chcela kojit co najdlhsie....je to uzasny pocit a nemam ani problem ked mala bude uz skolkarka,ako ty spominas... 😉

firstbaby
28. srp 2010

@elise
super,normalne sa pri tom usmievam,ked to citam...🙂) krasne.... 😉

sss1
28. srp 2010

@firstbaby uvidím ako to pôjde ďalej . Teraz sa 3 noci po sebe budel 6 krát za noc a nie že by bol hladný. Len pár krát potiahol a koniec. Zaspal. Ale ked je u mna v posleteli tak je dobre. Ale moc ho na to učiť nechcem.
Teraz mu ide zub a je veľmi uplakaný a mal aj zvýšenú teplotu. Dúfam že to prejde veľmi rýchlo a všetko sa vráti do starých koľají.
😀