Jak dlouho kojit a jak s tím přestat?

klarisa6
29. čer 2016

Ahojky, mám 28 měsíční holčičku, kterou kojím pouze na spaní (tj. po obědě, po večeři, někdy ještě v průběhu noci). Ona je hodně moc živá, taková hyperaktivní, nevydrží chvíli sedět, skáče, běhá, pořád musí něco dělat. Když je zaměstnaná, tak je z ní hodné a snaživé zlatíčko. Ale nesmí se nudit, to je jinak vzteklá až k nevydržení. Když je čas spaní, tak chce cucnout ode mě z prsa. Zkoušela jsem, že si sedneme, nebo lehneme a budeme číst pohádky s obrázky, říkanky, zpívat, povídat si... nic nezabírá, buď je furt v pohybu i v posteli, nebo se vzteká. Zkoušela jsem dát jí teplý meduňkový čaj s medem a mlékem ve flašce pro miminka s tím cucáčkem... vypije to a pak chce zase ode mě cucnout, jinak se zase vzteká, snažím se na ní mluvit v klidu, ležím a přesvědčuji jí o spaní... ale opět nic nepomáhá. Nechci být na ní v tomhle směru přísná. Jak mi radí doktorka a ostatní okolo, abych byla ráznější a řekla, že prostě mléko není a hotovo. Snažím se, aby měla podobný režim jako bude mít pak ve školce. Ale ráda bych, aby se do Vánoc naučila usínat pěkně sama v postýlce ta moje cácorka! 🙂 To by s ní pak asi ve školce nevydrželi ☹ Poraďte jak uspat v klidu takové živé dítě? Děkuji za každý nápad a radu 😉

jituska3
29. čer 2016

Ahoj, já jsem kojila první dítě do 2let a2 měsíců .Dělala jsem to tak že jsem to snižovala jen 3x deně a pak 2x a potom jen večer před spaním večer. Já neměla živé ditko jen nespavé tak že pokusy o spaní v 19hod,byli marné stejnak usnula až někdy o půlnoci . Potom jsem to nějak vzdala, místo prsa dostávala flašku kterou moc nechtěla. Ta druhá byla moooooooooooooooc nenajezená měla vždy 2 večere a ta se naučila na flašku takže před spaním vypila 3 x 250ml ,já postupně ztrácela mlíčko tak jednoho dne jsem je odstavila. Ta třetí se sama odstavila v 8 měsíci. A spánek jsme měli problém u všech holek, prostě jsem je položila do postýlky a pustila kolotoč a šla pryč sice brečeli a vztekem až usnuli, ale ta 3 holka ta se naučila utíkat y postýlky tak jsem s ní musela chodit spát pouštěla jsem jí písníčky teď jí jsou 2,6 roku a musím u ní sedět než usne . No snad ta 4 bude v pohodě se spaním . 🙂
Takže má rada je postupně snižovat a pak utnout (ať jí manžel chodí ukládat ,protože s tebe cítí mlíčko)naučit na hračku ,mít nějaký rituál před spaním , aby věděla že musí jít do hajan, držím palce a doufám, že jsem ti trochu poradila . 😉

misicka1988
29. čer 2016

@klarisa6 Já syna kojila taky hodně dlouho , 27 měsíců. Na prsu byl dost závislý , ale když byl třeba u babičky , problém nebyl. Stačilo ale aby mě uviděl , a už chtěl " prsíčko " . Pomohlo když jsem jela pracovně na 4 dny pryč , a syn byl jen s manželem. Když jsem přijela , hned jsem mu oznámila že mlíčko zůstalo tam kde jsem byla , a že už ho nemám. Večer před spaním se samozřejmě dožadoval , ale znovu jsem mu důsledně připomněla že už mlíčko přeci není. Trochu fňukal , ale informaci celkem přijal. Myslím že v tomto věku nejsou už tak malí , aby to nepochopili 🙂 Od té doby byl klid .

panickatlamicka
29. čer 2016

@jituska3 nechci delat chytrou,ale v 8 m se dite samo neodstavi,ale jedna se o bojkot kojeni. Neco mi ale rika,ze to vis,akorat se ti to nechtelo vypisovat. Samoodstav probiha cca od 2,5 let ( nekdy driv).

panickatlamicka
29. čer 2016

@klarisa6 co vim od maminek,tak ve skolce jim usinaji deti v pohode a prso na usnuti chteji pak jen doma. A do vanoc casu dost,zatim bych proste trenovala.

panickatlamicka
29. čer 2016

@jituska3 a promin,ale uspavalas teda desne. Misto mamy meli pusteny kolotoc a breceli...achjo.

mysicka_lb
29. čer 2016

Ahojky, já jsem teď před týdnem odstavila syna 27m. Měli jsme to nachlup stejné jaky vy, prso jako uspávadlo. Udělala jsem to tak, že jsem si postupně snižovala laktaci pomocí homeopatik, ale prso dál nechávala před spaním podudat. A když už jsem neměla prakticky žádné mléko, jednou po odpoledním spaní jsem si zalepila bradavky a vysvětlila mu, že jsem upadla, mám tam bebí a nemůžu mu dávat dudat. To pochopil naprosto dokonale, ani jednou pak už prso nechtěl a nedožadoval se ho. Horší je to s usínáním. Se spaním jsme válčili vždycky a nic se vlastně nezlepšilo (naštěstí ani nezhoršilo), usíná stále ve stejný čas (radši ho ani nebudu uvádět), budí se také stejně, v noci se tedy budí o dost méně, ale zase spí méně odpoledne. Uspávám ho teď tak, že mi leží na hrudi a poslouchá, jak mi tluče srdíčko. Takže v podstatě z bláta do louže, ale nejsem příznivcem radikálních kroků a k tomu, aby se přečetla pohádka, zhaslo světlo a spinkalo se až do rána, třeba taky jednou dospějeme.

jituska3
29. čer 2016

panickatlamicka @ Ahoj to bylo jeden z mnoha pokusu je uspat, ale nic nezabíralo. Kamarádka má dvě děti Holčičku 4letá také hyperaktivní tak tu šoupne v 19 do postele a jde spát toto praktikuje od narození a u kluka tomu jsou 1rok 3měsíce taky tak. U nás to dopadlo že chodím s nimi spát každý den sedím před postýlkou a povídáme si malá 2 letá usíná až kolem 23hod.Ne a Ne jí donutit dřív a v noci se budí to odpoledne nechodí spát to bych jí musela do postele přivázat nebo držet násilím pak usne ,ale kolem 18 hod (to 3 hod jí tam musím držet) když jsem to povídala doktorce tak ta mi řekla ať jí nechám přes den běhat ,že dřív usne .Ale ona nespavec. Ta 4 letá taky nechodila spát přes den ,ale ve školce jí to nějak naučili tam se nikdo s nimi nepáře zavelí se spát tak tam leží po měsíci už i naše malá spala.
Hm ,kuli bojkotu kojení jsem přišla o mlíčko ,naštěstí už jsme normálně jedli kaše na noc a učili jsme jí na sunar ☹ ale ten nějak ne a ne něco málo vypila tak na noc a v noci kolem 120 víc ani tuk někdy i míň (jedna dávka), to jí vydrželo do 2 let. Tak snad se to nebude opakovat s tou posledním mrňouskem 🙂

panickatlamicka
30. čer 2016

@jituska3 jojo,mne Vendy ,2 roky taky spinka od cca 23 hod. Ale ja ji nenutim driv. Neresim to. Uspavam u prsa a holt jsem smirena s tim ,ze mame sovicku.

jituska3
30. čer 2016

panickatlamicka@ to se těším vždy na léto ,kdy sedíme venku(u naších bydlí na vesnici) a dítka řadí do padnutí pak umýt a odnést do postele, nebo jezdíme po hradech a výletech, ale to usnou v autě a když dojedeme domu zase ožijí 🙂 . Jestli máš možnost tak to zkus ,třeba jí unavíš na tolik že usne sama 🙂

panickatlamicka
30. čer 2016

@jituska3 asi 2 krat usnula sama- no sama. Proste usnula kratce po nakojeni,ale ne s prsem v puse. Chvili se mrskala v postrli,pak vytuhla. Ale ja ji uspavam celkem rada...

jituska3
30. čer 2016

to chápu ,ale nebojíš se toho že budeš s ní usínat až třeba do 6 let .Moje sestra má 5apůl letou teď ma 5měsíční a manžel musí s ní spát v pokojíku to už je asi dost na pováženou asi. 😒

panickatlamicka
30. čer 2016

@jituska3 ne to se fakt nebojim 😀 mam sedmiletaka,stejny pristup,spi od 5 let ve sve postylce. Dodneska se prijde pomazlit,kdyz ma treba blby sny nebo kdyz nemuze usnout. My to fakt neresime.