Jak dlouho kojíte při jednom krmení?

jasminy
9. led 2011

V porodnici sestry říkaly, že kojení by mělo trvat asi půl hodiny (15min z každého prsu). Malá je schopná na mně viset i hodinu... Jak je to u vás?

j.a.n.u.s.
9. led 2011

U nas to bylo tak jak si rekla mala 🙂 jednou 5 minut , podruhe 10, pak 7...proste tak jak si rekla...co si myslis ty jasminy? Co citis?

pitrska85
9. led 2011

U nás většinou tak 10-15 minut a malá je napapaná.. 😉

fiallinka
9. led 2011

Jurýsek tam taky byl klidně hodinu, ale bylo to asi tím, že pomaleji tahal, usínal u toho - byl přece jen trochu nedonošený a prso měl taky hodně rád... ale zjistila jsem časem, že díky tomu dlouhému pocucávání mne prsa bolely, mokvaly, bylo to nepříjemné - časem začal pít mnohem rychleji, stačilo pár minut.

No a malá pije hezky a rychle, za 10 minut je hotovo...

Takže já bych to neomezovala nijak striktně, ale kvůli tobě bych to asi po nějaké době "utla", ze začátku stejně pijí nejvíc, pak jen ucucávají a mazlí se 🙂

tetes1
9. led 2011

Míša byl najezený třeba i za pět minut a Kačence to trvalo déle.Ale většinou jsem slyšela,že se má kojit z jednoho prsu,aby si dítě vypilo jak přední tak zadní mlíko a bylo víc zasycené. Záleží samozřejmě na tobě,ale myslím,že hodinka už je spíš o dumlání a blízkosti než o jídle,takže to už je na tobě,co chceš do budoucna.Celkově pokud není nějaký problém,dítě slabé,nedonošené apod.,tak myslím,že za 30 minut by se mělo stačit najíst do sytosti.

veruska007
9. led 2011

Tak u nás to byla tragédie, malý byl dost slabý a málo táhnul, takže se tak 45 - 60 min. kojil a pak jsem ho převážila a zbytek ještě cucal cca 30 min. ze stříkačky... a za hodinu nanovo 🙄 . Vydrželi jsme to 11 měsíců, pak malý místo kojení utíkal, kousal a vztekal se, chtěl jen sunar... z lahve pije taky pomalu, má skoro dva roky a ráno klidně cucá 240 ml i dvě hodiny 😠 .

ja.na81
9. led 2011

Ted ve ctyrech mesicich je to tak neco mezi 5ti a 10ti min.
Na zacatku, kdyz jsem kojila z obou prsou na jedno kojeni, tak to bylo tak 10 min., pak usnul, probudila jsem ho vetsinou tim, ze jsem ho prebalila a pak 10 min. druhe prso... plus minus, jak kdy... vecer byval schopen na me "viset" hooooodne dlouho 😉

beruskanula
9. led 2011

Čím mladší dítě, tím dýl saje 🙂 . Délka sání by se měla zkracovat. Prsa by se mela stridat 🙂 , ale pro vytvoreni laktace- vporodce se radi davat z obou. Ze začátku pil malej hodinu, pak 45minut, zkratilo se to na 20. Meli jsme teda problem s pribiranim a zacli jsme dokrmovat.

zuhur
9. led 2011

U nás to bylo ze začátku 30 minut i hodinku, pak po 10 minutách, v době růstového spurtu každou hodinu a půl pil tak 30 minut a teď už mu stačí 5 - 10 minut. Pokud v noci spí a nebudí se na kojení tak se po ránu přisaje klidně i na hodinku. Prostě je to různé.

katule01
9. led 2011

No, tak to je strašně různý.... od 2 minut jen na napití až po tu hodinu, jak píšeš... 🙂 Četla jsem, že zdravé mimi si v prvních 10 minutách vezme co potřebuje a pak už relaxuje... 😉 Ale já malého nechávám, ať si saje jak dlouho chce... 🙂

dlabinecka
9. led 2011

Do třech měsíců půl hodiny, třičtvrtě, někdy i tu hodinu. pak ze dne na den to stáhla na pět minut....😉

markytkaaa
9. led 2011

Já bych řekla, že je to hodně individuální a každé dítě to má jinak. Některému stačí deset minut a je hotovo do sytosti a některé si dělá přestávky, jen dumlá prs, aby nabralo zase sílu na další tahání 🙂
Obvykle se doporučuje deset minut z každého prsu. Ze začátku určitě přikládat častěji na jakkoli dlouhou dobu, aby si mimčo na prso zvyklo a naučilo se sát.

U nás to třeba začínalo na třičtvrtě hodině, střídání prsou, učení se techniky sání. Později stačilo patnáct minut včetně uspání 🙂

velrybous
9. led 2011

Tak u nás je to tak maximálně 5 minut, a ještě se u toho ke konci všelijak kroutí takže saje snad tak 2 minuty..a kojím ho tak každé dvě hodiny..myslela jsem, že jsem ve spurtu, ale vypadá to, že už jsme za..

k.jolanka
9. led 2011

Ahoj, pokud ti po pití při krknutí nic nevyzvrací tak myslím, že přejedená není a že jí prostě jen trvá déle vysát tolik mléka kolik potřebuje, ale můžeš jí zkusit od prsa dát dříve jak po hodině a uvidíš, pokud ti bude plakat tak je hladová a já bych asi dvou měsíční mimčo klidně tu hodku sosat nechala...pomatuju si, že já kojila co hodku a pro mě těch ze začátku 45minut, pak 30minut bylo odpočinkových, ale záleží na tobě, určitě podle mě jde poznat jestli malá jen dudlá nebo saje. potom, když už byl malý větší tak byl z nalitého prsa nakrmený i za 5 minut, ale podle mě to nejde takhle srovnávat jak pije druhé mimčo..každé je jiné...to máš jak u flašky, slyšela jsem, že jí někdo vypije za pár minut a někdo se s ní šmudlá i čtvr hodiny 😉 jinak jsem ze začátku střídala prsa po těch 20minutách, poté po 15ti minutách...ale já kojila po hodině, takže jsem je neměla vůbec nalitá a bylo pro nás lepší když malý pil nejdřív z jednoho těch 45minut a poté z druhého, navíc jak už tu někdo psal, je tam přední a zadní mléko a to přední je na žízeň a zadní na zasycení, tak jsem měla jistotu že dostává obě dvě 🙂

coxa
9. led 2011

Oba kluci jako maličcí pili asi 15-20 minut a jak rostli a měli větší sílu vytáhnou si rycheji tak se to zkracovalo na 5-7 minut. Během kojení jsem také dávala jen z jednoho prsa, aby se dostali i k zadnímu mléku. Na střídačku je to spíš jen v porodnici na podporu tvorby mléka ze začátku, ne? 😉

hojda
9. led 2011

My byli taky pižďuchové, takže taky klidně hodinu, ale lakteční poradkyně mi řekla, že co je nád 40 minut je už stejně neefektivní, tak jsem pak kojila max těch 40......a odstříkávala a dokrmovala...uf uf uf....to tedy bylo.....jak já záviděla kámošce, co kojila 10 minut.....

hehena
9. led 2011

Kubíno pil i 75 minut.... a to už bylo na mojí povahu děsně psychicky vyčerpávající 🙂) JENŽE mě sestra v porodnici vrzla kloboučky (prý pani máte plochý bradavky) a já tupka si to v tom stresu nechala líbit (po CS jsme se s Jakubem viděli až po 30 hodinách, takže ještě o to dýl to rozjíždění kojení trvalo)... takže ze 30 minut v porodnici se to nějak protáhlo během dvou měsíců na 75... a to už jsem se pídila. pak jsem týden od kloboučků odnaučovala a najednou z toho bylo 20 minut a pak zhruba 10-15... úúúúúúleva převeliká... čerpala jsem z kojeni.net, kde se teda píše, že kojení nad 40 minut už je opravdu neefektivní.... možná to chce jen ten čas, až ještě o něco zesílí, tak bude pak rychlejší a pokud tě to stresuje, tak to zkus po těch 40 min. párkrát přerušit, třeba jí po čase dojde, že prso není na hraní (jestli je), ale na pití.... jestli už ozkoušeno a je to spíše horší, tak to musíš jen vydržet.... držím palce! 🙂

ilonka82
10. led 2011

Holky, do kdy jste dávaly při jednom kojení obě prsa?? Já mám pocit, že malá mi dobře tahá jen když jí mlíčko teče skoro samo a pak se jí už moc tahat nehce a jen dundá. A když ji oddělám, tak brečí a chce ještě. Tak ji dám znovu k tomu samému prsu a zase sejí nechce tahat. A když ji zkusím dát k druhému prsu tak tahá a pije jak kdyby z prvního vůbec nejedla 😒 Nevíte co s tím? Díky

lena27
10. led 2011

obě prsa na střídačku jsem dávala jen v porodnici, než se udělalo pořádně mlíčko. ono je nejvíc zasytí to zadní mlíčko.
první syn pil 30-45minut.hodně u toho usínal a musela jsem ho budit. porodní asistentka říkala, pokud to trvá do hodiny tak je to v pořádku.ve 3 měsících mu najednou stačilo 5 minut a já byla v šoku. druhý syn od začátku pil do 10 minut. prostě je každé dítě jiné

kauculacek
10. led 2011

V porodnici 30 minut, pak po třech dnech mu stačilo 5 minut. Doma jsme kojili cca 40 minut a teď mu stačí 8 - mění se to "věkem" 🙂 😉

weri1
10. led 2011

já dávám obě prsa snad od dvou měsíců. JInak ze začátku kolem 30 minut, teď tak 5-10max.

luciebx
10. led 2011

ja ze zacatku davala tak na 20 min.. dr mi rekla ze v prumery 15-20 min je kojeni v poradku.. pak sem zadala davat z obou prs pac mi vadilo mit jedno prso nalite a druhe prazdne.. takze sem delala 7 min z kazdeho.. ted je maly za 7-10 min hotovy.. vetsinou se od prsa odtahne a jdeme na druhe..

olzden
11. led 2011

Podľa najnovších odporúčaní WHO a EU - dieťa má byť dojčené podľa je ho prirodzenej potreby, bez obmedzovania DĹŽKY a FREKVENCIE, nie podľa pevne stanoveného harmonogramu. Píše o tom v odborných publikáciách napr. Sedlářová Petra Záklaní ošetřovatelská péče v pediatrii ,GREGORA, M., PAULOVÁ, M. 2005. Výživa kojencu. Maminčina kuchařka.2. přepracované a doplněné vydání , Grada Publishing, a.s., Vydání 2, 2005. 148 s. ISBN 80-247-1291-1. NEWMAN, J. : Občianske združenie MAMILA. Prednáška, Aby dojčenie bolo úspešné. Bratislava, 10-11júna 2006, s. 25, s. 62. a mnoho ďalších autorov. Ak máš záujem, napíš mi do IP a pošlem ešte konkrétné materiály a články. Pozri si stránky o dojčení" www.mamila.sk pozri na fóre aj Laktačné poradenstvo...

kasa
11. led 2011

Ahojki tak já jsem malého kojila úplně stejně dlouho asi tu třičtvrtě hodinu až hodinu snad do 4 měsíce pak jsem ho začala krmit max 20 min,a zbytek dostal z flašky příkrmem,ale mám od začátku mlíčka málo,takže jsem museli dokrmovat.Kojila jsem do půl roku pak začal syn prso odmítat tak mu ho ted odstřikávám a dávám z flasky.