• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak dlouho nekojit, pokud sním něco špatného?

8. července 2013 
Holky potřebuji poradit, prolétla jsem diskuze a nikde jsem nenašla podobné téma...pokud sním něco špatného, jak dlouho se to drží v mléku? za jak dlouho bych mohla malého nakojit, aniž by se to k němu dostalo?? děkuji
16. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Není nikdo, kdo by věděl? :frowning2:
16. dub 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
co jako špatného? nemůžeš ho přeci omezovat v kojení, když má hlad. Pokud ses neotrávila muchomůrkou nebo jedem na krysy tak mě nenapadá nic, proč bys ho nemohla nakojit?? :fearful: Když tě chytne z vepřové žlučník, tak s kojením to nemá nic společného. to je věc jen tvého žlučníku. Nerozumím moc otázce. Ale co chceš dělat s kojencem, který má hlad??
16. dub 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
napadá mě spíš, že jestli vím, že je něco špatné -tj. vadí to miminku, tak to přeci nebudu jíst :wink:
16. dub 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mě když dali v nemocnici kortikoidy doporučili nekojit 24 hodin od podání. Mimčo dostalo normálně UM a flašku, já jsem odstříkávala a vylévala. Druhý den jsme pokračovali v kojení. Myslím že taková situace mlže nastat u každého :slight_smile:.
16. dub 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sicinka: děkuji za odpověď :slight_smile:

kubaka nevím, co jsi na mé otázce nepochopila, nic o kojenci který má hlad jsem nepsala a ani o tom, že ho chci omezovat! jen mě zajímalo , jak dlouho se to drží v mléku, moje otázka zněla podle mě jasně...
16. dub 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
k.jolanka: kazda latka se v mleku (nebo obecne v tele) muze drzet jinak dlouho, to zalezi na te konkretni latce, jak rychle je schopna se metabolizovat a vylucovat pryc... takze nejde rict obecne, ze pak 24 hod nemuzes kojit. Pokud se ta otazka tykala leku, tak by ti to mel rict doktor nebo lekarnik :wink:
Napr. moje sestrenka mela vypozorova, ze kdyz sni neco, co malou nadyma, tak se to u male projevilo tak 5 hodin po tom, co to snedla. Ja to u sveho ditete takhle nevypozorovala.
16. dub 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jolanka- vůbec nezněla jasné - viz co píše tygrous. něco jiného jsou léky, nadýmavá zelenina, kafe - která není důvod nenakojit. O lécích ti řekne doktor - nic jedovatého patrně nejíš, drogy nebereš - pokud jo, tak nekoj vůbec. Pokud ti dali kortikoidy jako sicince, tak ti i jasně řekli, co máš dělat.
Jinak ať sníš cokoliv, co ty strávíš, v mléku se to v mizivém množství objeví po pár hodinách. Ale některé potraviny metabolizují mnohem rychleji než jiné - takže to opravdu nejde říct obecně - pouze na příkladu konkrétní látky. paralen se třeba rozloží do dvou hodin, tuším.
Hlavně myslím, že tohle vůbec nemusíš řešit - nikdo to neřeší,l protot zde takové téma ani není. Pokud dítě něco nadýmá, tak to omezím. Ale ty už máš tříměsíční, v tomhle věku už koliky přestávají a je docela jedno, co sníš.Já pila kafe normálně a malý spal jako zabitý.
16. dub 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky nepochopila tvou otázku. Co konkrétně jsi špatného snědla? Jako něco zkaženého nebo nadýmavého nebo co?
16. dub 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja myslim, ze nic spatneho nesnedla, jen ji zajima jak rychle z materskeho mleka vyprcha neco co pro miminko neni zas az tak prospesne. Treba ja jsem si obcas zasla s holkami na drinka kdyz jsem kojila, muj detsky lekar mi rekl, ze jedno deci vina vyprcha z materskeho mleka asi po 3-4 hodinach, takze kdyz mi Samca uz spala celou noc tak jsem si tu sklenku vina po veceri dala a do rana to bylo pryc. Jenze zalezi taky na tom o cem je rec, jak pisou ostatni.
16. dub 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ráda bych obnovila tuto diskuzi, protože mě napadlo něco podobného z vlastní zkušenosti - pokud sním něco, po čem mi je evidentně špatně (nekvalitní maso, zkažená potravina - samozřejmě omylem, ne schválně:slight_smile:, kdy se to projeví v mléce a jak mohu co nejvíc pomoci tomu, aby miminku špatně nebylo? (já z toho poletím na záchod, tak aby mimčo nemělo stejný problém) pomůže Smecta nebo se to v mlíce projeví minimálně a nemusím to řešit nebo s tím prostě nic už neudělám a bude nám špatně oběma?
8. črc 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kittysha vše, co sníš jde do MM, většinou tak do 12 hodin, smecta neléčí jen staví, lepší jsou nějaká probiotika typu hylak a spol.
8. črc 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek