Jak dlouho nekojit, pokud sním něco špatného?

k.jolanka
16. dub 2010

Holky potřebuji poradit, prolétla jsem diskuze a nikde jsem nenašla podobné téma...pokud sním něco špatného, jak dlouho se to drží v mléku? za jak dlouho bych mohla malého nakojit, aniž by se to k němu dostalo?? děkuji

k.jolanka
autor
16. dub 2010

Není nikdo, kdo by věděl? ☹

kubaka
16. dub 2010

co jako špatného? nemůžeš ho přeci omezovat v kojení, když má hlad. Pokud ses neotrávila muchomůrkou nebo jedem na krysy tak mě nenapadá nic, proč bys ho nemohla nakojit?? 😨 Když tě chytne z vepřové žlučník, tak s kojením to nemá nic společného. to je věc jen tvého žlučníku. Nerozumím moc otázce. Ale co chceš dělat s kojencem, který má hlad??

jijitka
16. dub 2010

napadá mě spíš, že jestli vím, že je něco špatné -tj. vadí to miminku, tak to přeci nebudu jíst 😉

sicinka
16. dub 2010

Ahoj, mě když dali v nemocnici kortikoidy doporučili nekojit 24 hodin od podání. Mimčo dostalo normálně UM a flašku, já jsem odstříkávala a vylévala. Druhý den jsme pokračovali v kojení. Myslím že taková situace mlže nastat u každého 🙂.

k.jolanka
autor
16. dub 2010

sicinka: děkuji za odpověď 🙂

kubaka nevím, co jsi na mé otázce nepochopila, nic o kojenci který má hlad jsem nepsala a ani o tom, že ho chci omezovat! jen mě zajímalo , jak dlouho se to drží v mléku, moje otázka zněla podle mě jasně...

tygrous
16. dub 2010

k.jolanka: kazda latka se v mleku (nebo obecne v tele) muze drzet jinak dlouho, to zalezi na te konkretni latce, jak rychle je schopna se metabolizovat a vylucovat pryc... takze nejde rict obecne, ze pak 24 hod nemuzes kojit. Pokud se ta otazka tykala leku, tak by ti to mel rict doktor nebo lekarnik 😉
Napr. moje sestrenka mela vypozorova, ze kdyz sni neco, co malou nadyma, tak se to u male projevilo tak 5 hodin po tom, co to snedla. Ja to u sveho ditete takhle nevypozorovala.

kubaka
16. dub 2010

jolanka- vůbec nezněla jasné - viz co píše tygrous. něco jiného jsou léky, nadýmavá zelenina, kafe - která není důvod nenakojit. O lécích ti řekne doktor - nic jedovatého patrně nejíš, drogy nebereš - pokud jo, tak nekoj vůbec. Pokud ti dali kortikoidy jako sicince, tak ti i jasně řekli, co máš dělat.
Jinak ať sníš cokoliv, co ty strávíš, v mléku se to v mizivém množství objeví po pár hodinách. Ale některé potraviny metabolizují mnohem rychleji než jiné - takže to opravdu nejde říct obecně - pouze na příkladu konkrétní látky. paralen se třeba rozloží do dvou hodin, tuším.
Hlavně myslím, že tohle vůbec nemusíš řešit - nikdo to neřeší,l protot zde takové téma ani není. Pokud dítě něco nadýmá, tak to omezím. Ale ty už máš tříměsíční, v tomhle věku už koliky přestávají a je docela jedno, co sníš.Já pila kafe normálně a malý spal jako zabitý.

aurecon
16. dub 2010

Já jsem taky nepochopila tvou otázku. Co konkrétně jsi špatného snědla? Jako něco zkaženého nebo nadýmavého nebo co?

skaredka
16. dub 2010

holky ja myslim, ze nic spatneho nesnedla, jen ji zajima jak rychle z materskeho mleka vyprcha neco co pro miminko neni zas az tak prospesne. Treba ja jsem si obcas zasla s holkami na drinka kdyz jsem kojila, muj detsky lekar mi rekl, ze jedno deci vina vyprcha z materskeho mleka asi po 3-4 hodinach, takze kdyz mi Samca uz spala celou noc tak jsem si tu sklenku vina po veceri dala a do rana to bylo pryc. Jenze zalezi taky na tom o cem je rec, jak pisou ostatni.

kittysha
8. črc 2013

ráda bych obnovila tuto diskuzi, protože mě napadlo něco podobného z vlastní zkušenosti - pokud sním něco, po čem mi je evidentně špatně (nekvalitní maso, zkažená potravina - samozřejmě omylem, ne schválně🙂, kdy se to projeví v mléce a jak mohu co nejvíc pomoci tomu, aby miminku špatně nebylo? (já z toho poletím na záchod, tak aby mimčo nemělo stejný problém) pomůže Smecta nebo se to v mlíce projeví minimálně a nemusím to řešit nebo s tím prostě nic už neudělám a bude nám špatně oběma?

lukava
8. črc 2013

@kittysha vše, co sníš jde do MM, většinou tak do 12 hodin, smecta neléčí jen staví, lepší jsou nějaká probiotika typu hylak a spol.