Jak dlouho se vyvarovat nadýmavých potravin při kojení?

mekyen
2. čer 2014

Malemu budou 4mesice a chtela bych vedet jak dlouho se vyvarovat nadymavym potravinam pri kojeni?A treba pomerancum a mandarinkam,cintony..??to po celou dobu kojeni to nebudu moct ???

hojda
2. čer 2014

Záleží na miminku, takže pomalu zkoušet, 4 měsíční už by nemuselo mít problém s nadýmáním, ale jisté to není....No a ty alergeny, to je kapitola samo o sobě, dřív se doporučovalo je vyloučit, teď už zase ne, takže bych opatrně zkoušela po jednom....

medrin
2. čer 2014

mi máme doma 5 měsíčního prcka a začala jsem jíst kukuřici a snáší ji. Ale okurky mu nedělají dobře, ale hodně nadýmavým se vyhýbám, protože na prdíky trpí.

frantiska85
2. čer 2014

To je u každého dítěte jiné. Jedla jsem úplně všechno a OK. Jez pestrou stravu ať jste oba zdraví.

andelka
2. čer 2014

Já jsme se hodně držela prvních 6 týdnů. Pomalinku od 3měsíce už jsem zkoušela. Prostě trošku a uvidíš. Snažial jsem se o pestrou stravu a zbytečně neriskovat. Takže třeba květák do polévky ano, ale několik květáků obalovaných k obědu ne. Jedno rajče ano, ale ne půl kila, atd.

chris_n
2. čer 2014

@medrin okurka je nadýmavá? já ji v nějakém seznamu našla jako jednu z mála povolených zelenin 😲

emin
2. čer 2014

Z pohledu LP je naprosto zbytečné držet preventivní dietu. Pokud má mimi potíže, pak se může zkoušet tzv eliminační dieta, tedy vynechávat postupně ze stravy různé potraviny a sledovat, zda se stav miminka zlepší. Ale prdíky nejsou způsobeny jen výživou matky (nebo jen z malé části) je to komplexní problem. Takže pokud mimi nemá potíže, klidně jezte cokoli.🙂

lv
2. čer 2014

Zkoušet, co miminko snese.. Já mohla vše, když bylo malé 14dni, mela jsem segedín.

eldrag
2. čer 2014

také jsem postupně jedla všechno raději k obědu aby ty prdiky prisly co nejdriv. Ale určitě nedržet nějaké dogma, že se to NEsmí 🙂 všeho s mírou a hlavně dobře uvařeno.

medrin
2. čer 2014

@chris_n nadýmavá není.. okurka a hříbky jsou prý i pro dospělého těžko stravitelné a prcci s tím mají hodně velké potíže, ještě i s mladými kopřivami, kdyby sis chtěla dát.. to se mi malý osypal

chris_n
2. čer 2014

@medrin o bych nesmela zádnou zeleninu ☹

medrin
3. čer 2014

@chris_n tak já jím papriku, mrkev, salát, ..začala jsem kukuřici, já moc na zeleninu nejsem 🙂 ale chybí mi květák, brokolice a žampiony, ale není to nutné, já si počkám.

chris_n
3. čer 2014

@medrin zampiony proc? alergen?

ninive211
3. čer 2014

@medrin To se mi nezdá...papriku jíš (přitom ta mi spíš přijde těžká do žaludku, hodně lidí ji špatně tráví, hlavně syrovou), ale okurky že jsou špatně stravitelné? Pokud myslíš salátové, tak vždyť to je skoro samá voda. S hříbkama souhlasím, ty jsou těžce stravitelné, já je nejím normálně, obrací se mi z nich žaludek, ale i kdybych je milovala, tak asi bych se jim na začátku raději vyhýbala.

prcekverunka
3. čer 2014

Moje dcera má hrozné problémy s bříškem. Dávám jí probiotika a jediné, co jí pomohlo, je Infacol. Teď sice prdí pořád hrozně, ale už nemá takové bolesti. Když jsem Infacol před pár dny zkoušela nedávat, byly jsme tam, kde před tím. Takže záleží na miminku. Ale já už si dám aspoň starší pečivo(dřív to nešlo vůbec) nebo třeba hrách v polévce už taky jím. Nedávám si tak MOC pozor, jako dřív, ale pořád se snažím se nacpat něčím, co by jí mohlo vadit...Je jí 3 a půl měsíce..

medrin
3. čer 2014

@chris_n ne.. hříbky jsou moc těžké.. jednou jsem si je dala a malý měl zácpu a šíleně plakal.. a vím, že jsem nic nesnědla jiného. Tak to teď neriskuji.
@ninive211 já syrovou nejím, po ní se osypal, ale když je "rozvařená" - měkká, tak to jde a nic mu nedělá, navíc vždy k ní přidávám kmín, aby se lépe trávila. Salátové i zavařené.. malý je prostě nemůže, ale to říkám svoji zkušenost s mými potravinami a reakcemi malého na ně. Netvrdím, aby je paní nejedla! Hříbky právě teď nejím vůbec.. těším se, až budu moci si nějaký dát.. snad se dočkám 🙂 ale chci kojit co to jde. Jinak potom sama uvidíš co tvému miminku bude sedět či nikoliv.. třeba malému už nevadí cibulka, přitom je nadýmavá. Ale za začátku mu udělala velké problémy.

chris_n
3. čer 2014

@medrin hříbky nebo žampiony? myslím, že v tom je dost rozdíl ne?

medrin
3. čer 2014

@chris_n já nejím žádné...