Jak dlouho trvá asi kojení? 10, 20 minút?

denousek
7. led 2008

ahoj holky podobné téma zde asi není teda možná jo ale ja ani nemam cas to vsechno poradne prolist kdyz mam ted to malí zlobidylko tak jestli tady uz je tak se nezlobte ja mam totiz jednu zasadni otazku...
jak dlouho nechat dítě u prsu??říká se že než se samo pstí jenže muj rošták se sam nepustí!nejdriv saje pekne a kouka se a po chvilce zacne zavirat ocicka,nic nepomuzu aby je nechal otevreny tak saje se zavrenyma a ted zacne usinat ...probouzim ho....neusnu uplne ale je v takovym polospanku a saje...no a tak by prave vydrzel celej den a kdyz mu chci prs vzit zase taha intenzivne ale jen chvilicku pak zase nic...tak nevim jak dlouho ho mam nechat vlastne sat aby nemel hlad ale aby nebyl přejedlej a neblinkal...poradte prosim... diky

denousek
autor
7. led 2008

😒 no tak.....poradteeee... ☹

aponchie
7. led 2008

ja jsem nechavala jak dlouho mala chtela treba i hodinu a neresila sem to 😉 klidne sem si u toho cetla kukala na tv a delala co potrebovala v ramci moznosti.jinak stara pani dr rikala proboha nekojit dele jak 20min a takove nesmysly takze neni pravda kojit se ma jak chce dite ma na to pravo a je to jeho jedinne jidlo takze koj !me to trvalo asi2mesice takhle pila spise sem jen prolezela a prso venku a ona se sama cucala porad nic nez nocni kosile a prso venku ale ja rada svemu diteti v tomto vyhovim takze u me to bylo akorat to vydrzet mala je v pohode takze to je rozhodujici 🙂

denousek
autor
7. led 2008

😅 aha...no....ale kdyz u toho usina a proste klidne u toho i usne ale jak pak od nej oddelam prso a prenesu do postylky tak je hned zase vzhuru...no....asi si chce hrat...ale nekdy se jeste proste potrebuje dojist a tak nedelam nic jinyho...

jana.1
7. led 2008

když bude pořádně sát a dudlat a jinak stimulovat, tak je to dobrej recept, jak nepřijít o mlíko 😀 to za prvý.. jinak ten režim se ustálí později.. nech ho být, jak chce.. neomezuj délku kojení ani frekvenci, ať pije po hodině nebo po 3.. má jen žízeň, chce zapít ublinknutí, protože ho pálí v krčku, chce zapít bolení bříška.. , chce víc jíst, protože prochází růstovým spurtem, což je někdy snad 10. den.. abych nekecela + - pak kolem 3. a 6. t. a kolem 3. a 6. měsíce + - podrobné info je na www.kojeni.net je tam technika kojení a suprová databáze otázek, kde odpověď jistě najdeš, ale vzhledem k času, který nemáš, tak si ráno přivstaň a tenhle dotaz zkopíruj či ještě upřesni do online poradny, která je též na těch stránkách..je omezená totiž jen na 10 dotazů denně a je brzo plná.. paní je skvělá laktační poradkyně, odpoví ještě v tentýž den, až se k tomu dostane... jinak může pít z obou prsou nebo jen z jednoho.. to se ustálí časem.. můj tomášek pil 10 - 15 minut od porodky, ale nejdřív taky byl spavý a střídala jsem obě prsa, páč u toho usínal.. budila jsem ho, že jsem ho chytala za chodidýlko nebo mačkala prstíkem pod bradičkou, jak je krčíček nebo mnula trošku ouško a přehazovala, aby se budil a taky pomáhá vybalit či sundat body.. jestli doma nemáš extra zimu.. a pěkně tělo na tělo 😵
zas se mi to smázlo.. 😠 😠 ale zkopčila jsem si to.. kůň mě nedostane 😝

denousek
autor
7. led 2008

hee me se to taky dycky smazne taky to kopcim 😝

no zatim moc dekuju ja o tom ted hovorim s kamskou tak snad na neco prijdem ...je to prece jen maly problemek ze,,,

betka1
7. led 2008

denousek, ja mam podobny "problem", ale myslim, ze nase babatka su este malicke a casom sa to samo upravi. Ja uz pozorujem mierne zlepsenie. Musela som aj 6-7 krat kojit, lebo mi vzdy po chvilke zaspala a po polozeni do postielky bola zas o par minut hore a hladna. Teraz je to tak na 2-3 krat. Doktorka mi vravela, ze ju mam posteklit na nohe, ked zaspava pri piti a tiez som pocula, ze pomaha chytenie za nos, ale nechcem ju velmi trapit.
Ked zaspi tuho a uz nepomaha ziadne steklenie ani nic, aby zacala opat sat, tak ju odtiahnem. Kym saje, alebo ju viem este nejak znovu "rozbehnut", tak ju necham pit. A tiez casto zacne sat prave ked ju odtahujem.

trixi
7. led 2008

My sme maly rovnaky problem. Maly v porodnici bol stale prisaty, chvilku papal, spinkal. Nemohla som ho zobudit. Jedine tak, ze som mu prsicko vybrala z pusinky. Vsetko sa upravilo samo. Potom som sa bala, ze malo papa, lebo bol napapany za 5 minut a len z jedneho prska, za to vsak chcel papat kazdu hodinu. Vobec som to neriesila a tiez som maleho stale kojila ako mal chut. Ved mam "dovolenku" a som tu len pre neho. 😀

jana.1
7. led 2008

v porodnici jsem ho musela furt budit, málo se napil a pak spal a jak neměl mlíko, tak byl o to spavější.. jo a taky jsem ho nechávala u prsa i spát..to už doma.. on se napil, pak si dudlal.. ani jsem nevěděla pořádně nějaký kojící intervaly.. když potřebuju, uspím si ho tam i dneska a je nám skoro 6 měsíců.. tohle není problém vůbec žádný.. naopak je to normální a běžný stav.. jen ho buď, ať saje a tobě se nehromadí mlíko a on ať se nají.. a jestli je tam 10 minut nebo 60 minut není podstatné.. on musí se hlavně správně přisávat, nežumlat jen bradavku.. časem zesílí a bude mít větší tah, ale technika bude stejná.. prostě ho buď z praktických důvodů.. když bude málo pít, bude pak víc spavý (což zatím nepoznáš v tomle věku, kdy miminka dost spí) a bude míň sát... a tak dokola.. no a tobě by se hromadilo mlíko, což by mohlo způsobit ty pravé komplikace (vím o čem mluvím). Ale to jsou katastrofické scénáře, které neřeš 😉 😀 Jen tím chci říct, že dudlání i delší sání než 20 minut je v pořádku.. Nech ho být.. I ať si tam klíďo spí.. Nemusíš být ve 2 týdnech dokonalá hospodyňka 😀 Jen ho buď, ať pije.. 😉 🙂

xsipm04
7. led 2008

denousku, souhlasím s tím, co psaly holky výše. Já taky šestinedělí prokojila 🙂 pořád jsem volala PA, jestli je to normální, že mám dítě u prsu nonstop a ona že jo. Taky nám říkala, že když nám mimi u prsa jakoby usne, ale prso mu nevypadne z pusy, tak to nespí úplně, ale jen si tak odpočívá, protože sání je fuška 😀 což je pravda, že když mi pak mimčo uslo fakt tvrdě, tak jí prso z pusy vypadlo samo 🙂

julie6
7. led 2008

my mame podobny problem, no ja po 40 min stracam trpezlivost, hlavne ak viem ze potom ho treba 30 minut uspavat, a o hodinu je zase hore a tak dookola, a hlavne to nezvladam preto ze ma strasne svrbia, stipu,bradavky
u nas sa to totiz doteraz nezmenilo, 2.5 mesiaca

denousek
autor
7. led 2008

dekuji moc holky 😎

vilkakatka
7. led 2008

Ahojte,

Tak mne Adelka tiez pekne pri dojceni zaspava a kojime aj hodinku a pol. Tiez ju stimulujem na chodidlach a dlaniach, a porodna asistentka mi poradila,ze ju mam pri kojeni zobliect do plienok, aby sa necitila taka spokojna a nebude tolko zaspavat. Ale to som este nevyskusala, len ju zobleciem do kosielky(triska). K tomu este nemame dost mliecka, tak ju musime dokrmovat. Ale dnes vecer sme ju zatial nemuseli, aj ked si v kosiku trosku mrnka. A dokonca sa nam prvy-krat aj pogrckala, tak si myslim, ze to je znak, ze mala dost 😉

bielanevesta
7. led 2008

tak u nás to bolo presne tak. ešte v 3 mesiacoch pila skoro hodinu a vždy pri tom pospávala...ale beda ak som jej prso chcela vybrať, to bola hore okamžite 😀 Ale vždy som pri tom čítala, kukala TV tak...až raz, to už neviem koľko mala sa odtiahla po 10 minútach. Bol to šok a čakala som plač ale nič také sa nekonalo 🙂 Proste jej dlhšiu dobu trvalo kým sa naučila účinnejšie ťahať 😀 Teraz ak aj zaspinká u prsa tak to je ozaj únava a bude sa spať aj v postieľke 🙂

helen
7. led 2008

Ahojte,
aj my sme riesili ten problem. Vsade sa pisalo, ze nie ako 20 minut, aj som to chcela dodrzat, ale nemala som to srdce. 🙂 ALe upravilo sa to same, dnes vie Borka krasne sama zaspat a nedudle prsnik nejako extra dlho. A ani ziadnu "zavislost" na sebe nepozorujem. Ale kazde dieta moze byt ine.

bramburka
8. led 2008

no nevím, nám v orodnici říkali, že spát dlouho u toho prsa mimi nemá a říkala nám to Mydlilová, šéfka všech laktačních poradkyň. Poku spí délr než cca pul minuty, zkus vzbudit sací reflex pod bradičkou a když spí dál, déle než 40 minut bych ho tam nenechávala. Však za hodku muzeš znova, to se nedá nic dělat. režim bude mít později. hlavně abys měla pohodlí u kojení, nějak si najdi dobou polohu, zkus v sedě, v leže se mimi moc uspává. !

seki
8. led 2008

ahojte. 🙂 kazde babo sa dobre citi pricucnute u mamy. ak vam to vsak vyhovuje kludne ho nechajte. ja som mala hned problem s bradavkami. rozuzlane a boohuzial aj krv-teda som to o musela riesit radikalnejsie po aktivnom sati cca5min ho zobrat. a potom sa ukludnil hned ako som ho akoze prilozila a dala mu cumlik. ked bol hladny sa zobudil skor ako mu bolo treba aj tak babo zje 90%svojej davky za prve 3- 5min. potom ide iba o dojedacky a mojkanie mamy. a takto sa naucil velmi rychlo najest sa za par minut a aj teraz sa po jedle vzdy este pritulime aby mal dobry pocit ze je pri mame trosinku si oddychne a mozme sa spolu hrat 🙂 🙂 🙂

lumah
8. led 2008

denosusek ja som kojila dceru, pokial sala silno, ked už prestávala alebo nebodaj zaspávala, prestala som-nie je dobré ked si dieta pocuckáva. Zbytočne si zaťažuje žalúdok.

betka1
8. led 2008

denousek, dnes som sa na to pytala doktorky a povedala to, co tu niekto uz pisal. Nase 2-tyzdnove babatka su este moc male a je to pre ne velka namaha sat, preto vzdy zaspia. Ked budu vacsie, tak budu sat silnejsie a bude im to trvat kratsie.
Uvidime, co ukaze prax. 🙂

micinka22
8. led 2008

Tak ja prvnich 14 dni bylo taky jen kojeni a kojeni...taky usinala ..probouzela sem pod bradickou..
pak uz pila po 3 hodinach ,ted v 6 tydnech vydrzi bez jidla i 6 hodin ale o uz mi praska prso a mala je pak jak pod sprchou .))

susik77
8. led 2008

ahojte, ja som malu kojila prve mesiace aj hodinu v kuse-totiz zaspavala mi pri kojeni.ja som prave zmatena teraz-ona uz saje len nej.5 minut a otoci sa odo mna.myslite, ze za 5 minut uz moze byt najedena?

danielala
8. led 2008

Denousek a skusila si mu dat miesto prsa dudlik, aby pokracoval v spanku a nebudil sa? Inak proti tomu zaspavaniu pri sani nam tiez zo zaciatku nic nezaberalo, ale neskor som zistila, co u nas zabera spolahlivo: ked jej roztvorim dlan a hladim ju po nej a po prstikoch, to ju vzdy preberie (nema to rada) a zacne sat. Tak vyskusaj...

andy75
8. led 2008

susik77: podla mna ano, v akych intervaloch kojis? Mne tak kratko papa,ked nie je velmi hladna

susik77
8. led 2008

andy:asi 2.5 hodiny

tanja61
8. led 2008

ja si myslim ze tvoj prsnik ma namiesto dudliku,moj drobcek tak tiez zaspava ale potom mu podstrcim dudu a spinka dalej tak vyskusaj to.... 😉

bielanevesta
9. led 2008

Susi podľa mňa to určite stačí 😉 🙂 Tvoja malá sa naučila účinnejšie sať tak jej na to postačí kratšia doba 😉

seki
9. led 2008

susik ani my nepapame dlhsie ak 5-7min a staci nam to cez den si robi intervaly sam podla seba 1.5-4hodinky.
a hlavny znak je ze veronika dobre prospieva.

kattyn
9. led 2008

tak já taky pořád jen kojím a kojím,ale dudlík mi dali už v porodnici..
protože samotné sestřičky viděli,že má bradavku místo dudlíku ... jinak malej chce jíst z obou prsů,nají se z jednoho ,... odbrkne a chce znova jíst,ale když mu dám to stejné šklebí se , tak jsem zkusila dát druhé a sál jak o život znovu🙂
snad je to tak dobře ...
většinou jsem četla, že je lepší pít z jednoho kvůli zadnímu mliku

aponchie
9. led 2008

bramburka:neda se rict ze max 40min a konec to je nesmysl a to zase me rikala nase laktacni poradkyne Vrablova 😉 ma se prej brat v potaz to ze kazde dite je jine a jina osobnost nektere proste potrebuje byt u mamy,nektere krici a proto jsou u prsu tak casto a to ze u toho usnou?to nevadi v pripade pokud ma davku mleka vypitou budi se deti ktere nepiji dostatecne nebo usnou hned v pocatku tzv spava miminka ,pokud se koji treba 30min tak je jasne ze v mezicase si odpocine nevydrzi sat30min nonstop proste nektere deti jsou takove a taky zalezi na mamince jestli ji to vadi zdrzuje atd nam to nevadilo absolutne nikam sem nespechala nic neresila a kdyz jsem vedela ze nam obema to neuskodi a navic udela dobre tak jsem to delala a musim rict ze pila pac jsem to citila v prsu tect a taky sem ji po kojeni vazila na vaze proste nekdo pije jak duha nekdo ne nekdo si s tim prsikem rad hraje nedko se pusti to je tezko kazdpopadne je to jedinna strava novorozence a jeho jedinny uklidnujici prostrdek a ma na nej narok kdykoliv sam uzna a povinnosti matky je mu ho dat 😀 treba s tim nebudes souhlasit ,ale je to muj nazor:kazde dite se jednou pusti toho prsu do skolky s nim asi uz nepude takze proc jim zkracovat detstvi

lenkakr
9. led 2008

mě bylo řečeno, že když pije do hodiny tak je to v pohodě. Pavlík pil 30 - 40minut když mu byli 3měsíce tak jako když mávne kouzelným proutkem a teď pije 3 - 7 minut podle toho jaký má hlad

terkajesterka
9. led 2008

tak já jsem úplně ze začátku kojila asi hodinu, ale úplně mi rozkousal bradavky a měla jsem na nich krvavé strupy. Musela jsem je zaléčit, takže jsem kojila vždycky jen z jednoho prsu, za 2 dny to bylo o.k. Doktor mi ale řekl, že 20 min stačí, jestli nechci mít ty strupy znovu.

No a od té doby (pár dní) kojím opravdu max. půl hodiny a stačí to.