Jak dlouho vám trvá kojení? Nám někdy i 1,5 hodiny

bocinka
6. led 2010

ahoj holky,

chci se zeptat jak dlouho kojíte?? A jestli je možné, že nám to trvá tak dloiuho - i hodinu a půl - kvůli kloboučku??? 😔

kvakulka
8. led 2010

Kalei- to znám, to dýchání- akorát našemu prckovi musít dýchat přímodo nosu 😖 Nechápu, co se mu na tom líbí...
Boci- a taky se krmí, i když z flašky, klidně....no prostě až do dalšího krmení. Je to někdy fakt děs-cuc, cuc, brk, méééé, položit, cuc, méééé, brk. zavinout, chvíli spát, probudit se, méééé, cuc, cuc, cuc, cuc, méééé, brk atd...No a v noci, když skoro ani neví, že se krmí, tak krásně vyzunkne dávku během 10 minut.
Nevíte o nějakých radách, jak dráždivému dítěti ulevit? Znám pevně zavinování podle Karpa (perfektní, jinak by snad ani nespal- budí se rozhazováním rukou), jinak netuším

bocinka
autor
9. led 2010

kale 😲 tak to je mazec.... naše zase chce klid... 🙂

kvak, faaak do nosu??? to bych umřela...

pojem dráždivé dítě slyším poprvé....

sunea
9. led 2010

pojem drazdive dite je vyborne vysvetleny v knizke Harveyho Karpa Nejstastnejsi miminko v okoli.

sayast
9. led 2010

tak ja prvni mesice prokojila 16 hod denne 😝 . a to nekecam. byla na zdroji porad 😅. jediny kdy jsem mela klid, tak kdyz byla v kocarku a v noci docela dobre spala 🙂. jinak jsem nedelala nic jinyho a nic jinyho ani nestihala ☹. uz jsem to chtela i vzdat 😔 . no,vydrzela jsem,kojime stale 🙂. uz je nasosla jak potrebuje za 5-10 min, ale zas ze me ma dudlika 😖 . takze delam celou noc zivy dudlik 😅

lucie777
9. led 2010

Holky, já sem tak ráda, že nejsem jediná, z koho si dítě udělalo dudlík.. 😅

elzik
9. led 2010

boci - malý vydrží jak kdy - někdy je klidně v lehátku a já si uklízím, ale je fakt, že musím to lehátko dávat do místnosti, kde zrovna jsem. Jakmile ho nechám chviličku samotného, začne se ozývat 😉 Jako miminko to bylo v pohodě, klidně hajal a já si mohla dělat svoje, ale příjde mi, že čím více dítko vnímá, tak chce mít maminku v blízkosti. Jen doufám, že to nebude takový mamin cicek jak jeho sestřička 😀 😀

sunea - o té knížce jsem už hodně slyšela, chtěla jsem si ji půjčit v knihovně, ale zatím bez úspěchu, nemůžu ji nikde sehnat. ☹

jankanej
9. led 2010

boci já teda smekám před kal páč to bych nezmákla ale naše barča prostě leží v lehátku když něco dělám a když začne brečet tak stačí aby mě viděla protože pak si myslí že jsem jí utekla a když vím že jí nic nechybí a stejně chce být u mě a já zrovna nemůžu tak jí nechám řvát, ono jí to neuškodí, nenechám jí zalknout to je jasný ale prostě jí dávám najevo že nebudu lítat jen okolo ní a nic neudělám. Ale je fakt že dostala od ježíška hrazdičku s dekou a krásně si vyhraje i delší dobu a nemusím být ve stejné místnosti...takže zatím dobrý. jen máme asi spurtíka a kojím téměř celý eden co hodinu max.dvě...což je děs...ale jde nám to tak jsem štastná, i že ušetřím (stejně to rozfofruju jinde za hadry na děti 😀 ) i že je to rychlý nemusím dělat mlíko

bocinka
autor
9. led 2010

janka, přesně, naše Sofi když chce jíst, tak HNED!!!! být na UM, tak se uřve 😀

holky. vy máte dobrý, že ti vaši broučci už vnímaji, my zetím jen poslocháme písnižky 🙂

jankanej
9. led 2010

boci až moc vnímá ale taky se dočkáš užívej dokud je to takový já to zapomněla u terky jak byla hodná furt jsem chtěla aby vyrostla a ted si říkám zlatá baru neodmlouvá není protivná neknourá kvůli blbině...

kaleilah
9. led 2010

janka tak to ti závidim že si vyhraje, adrísa vůbec, maximálně si povídá, ale to muzsim bát nad ní, ani s hračkama si nehraje- jako myslím hrazdičku nebo co máme plyšáky lamazáky. je fakt šíleně protivná a uknouraná ☹

bocinka
autor
10. led 2010

janka, já jen chci aby viděla, vnímala, ale jinak chci aby zůstala pořád miminko... 😵 😵 😵

kale, a to je tím, že je to dráždivé dítě??? 😒

jankanej
11. led 2010

kal je fakt zlatíčko fakt si užívám dokud je hodná protože pak už být nemusí teri byla taky a ted bych ji zastřelila někdy...
boci ještě chvilku vydrž a už se na tebe bude smát, barunka se směje asi už od měsíce a jednoho týdně, tak nějak...je to úžasný 🙂

bocinka
autor
11. led 2010

janka, už se moc těším...

dneska jsme byly u doktora, máme zkracovat kojení, tak mě to neva, uvidíme co na to Sofi... 😅

jankanej
14. led 2010

boci my zas u mudry na prohlídce neuspěli že malá málo přibyla (200g/14dní) a že mám za týden přijít a že bych měla dávat příkrm.to jsem z toho byla tak rozhozená že jsem začla plašit že chci prostě kojit a nedávat jí sunar a nakonec jsem v noci volala laktační poradkyni ktrá mě uklidnila a vypočítala mi graf růstovýškovej a zjistila že malá extrémně vytáhla do výšky tudíž emůžeme přibírat do šířky 😀 že máme spurtík a je to normální. tak jsem byla nar... na doktorku je je naprd když mě v podstatě hned odrazovala od kojení a to jí přitom ani neměřila jak je velká. Vytáhla 10cm a jen jí vážila.tak už jsem klidná a zase spokojeně kojíme 😎 a kašlu na rady všech okolo protože mi říkaj kraviny, dokonce známá mi řekla že už je velká táhne jí na třetí měsíc at začnu dávat polívky-no absolutně ne, prostě budu kojit kojit kojit... 😉

kaleilah
14. led 2010

janka, tak super že jsi volala tý laktačce, naše mudra taky ne nějakej spurt vůbec nekouká, štve mě to... ale taky si jedu podle sebe, ale vyrostli jste teda pořádně 😉 😵

jankanej
14. led 2010

kal to jo ale bude asi vysoká po manželovi, no hlavně že je v pořádku, stejně ti mudra nemůže přeci nařídit že musíš přikrmovat ne?je to tvý dítě tak si můžeš dělst co uznáš za vhodný...nebo aspon si to myslím...manža prý taky byl drobek hubenour tak to už neřeším prostě pofotrovatěla komplet 😀 😀 😀 😀 😀 😀

84ivuska84
11. srp 2017

Holky, malou jsem kojila tak 30 minut i hodinu. Teď si cucne 10, 15, max 20 minut. Myslíte že ji to staci? Začala jsem brát homeopatika na podporu laktace. Beru je týden, prý to staci. Myslíte že že to na to má vliv? Dneska jsem s ní šla radši na prevazeni. Za 8 dní pribrala 280g. Je jí 2,5 měsíce a má 5250g. Trochu mě to stve že už tak dlouho nepije a rozčiluje se u toho. Jestli to hodně teče nevím. Kojím tak 2,5- 4hod.

barchen
11. srp 2017

@84ivuska84
Myslim,ze pribira moc pekne,neni se ceho bat. Po narozeni se mala kojila tak 15 min z obou i sestram v porodnici se to nelibilo. Od 3 mesice tak 4-5 min jedno prso a 4-5 min druhe. Ja neverila,ze se najedla. Ale ano,najedla a trvalo to mesice nez jsem si zvykla a vazila jsem ji pravidelne az do prvnich prikrmu. Ona je proste rychlik,s jidlem se nepare,kdyz ma hlad ji,kdyz ne,tak neji. Ma 13 mesicu a porad kojim tak 4x denne,v noci pekne spi. A nikdy se mi nepodarilo mleko odsavat,jsem ten typ,u ktere to nejde i kdyz koji 😊

baluci
11. srp 2017

U nas take v porodnici 15 min leve a pak prave. Dnes pres den kojim tak 5 minut a staci mu to. V noci je napojeny na prsu i hodinu ale to jen proto,ze tak usina. Ma 6 mesicu a vazi 7,5 kila.

84ivuska84
11. srp 2017

@barchen ano, včera jsem zkusila odsat. Jestli mám mléko. Nešlo to. Ale když to zmacknu rukou úplně to strika😲