Jak dlouho vám trvá kojení? Nám někdy i 1,5 hodiny

bocinka
6. led 2010

ahoj holky,

chci se zeptat jak dlouho kojíte?? A jestli je možné, že nám to trvá tak dloiuho - i hodinu a půl - kvůli kloboučku??? 😔

akvy
7. led 2010

Ahoj holky, v porodnici mi sestry říkaly, že budu kojit určitě jenom s kloboučkama a taky jsem si je nechala koupit. Mám prý ploché bradavky. Zkoušela jsem to tak i tak, ten klobouček malá moc nechtěla a naučila se krásně pít bez něj. Takže kojím normálně. Kojím z jednoho prsa 20 min., někdy ale i 45 min. a neodtrhávám jí, ona mezitím má přestávkú a jen tak žužlá a pak zase začne sát. Pak jí dám odříhnout a když neusne, tak jí dám druhé. A papá krásně. Já jí prostě ten prs nechám, dokud jí buď sám nevypadne z pusinky nebo když vidím, že už opravdu nesaje a usne. Já nejsem moc pro to 20 min. a dost.... 😉 🙂

bocinka
autor
7. led 2010

Akvy, tak to jsem taky zkoušela jí prso nebrat dokud neusne a přes den pila(žužlala) tři hodiny a v noci dvě a půl... 😒 Tak to bych stále jen kojila a kojila... 😅

evanek77
7. led 2010

Ahoj,
my kojíme cca 20-30min teď v osmi týdnech, zezačátku sál i hodinu. A chce co 2h, což je úspěch, byla období, kdy si bral i 17x za den, to jsem fakt jen kojila. Ale přibírá hezky, za poslední 2 týdny 800g 😀

elzik
7. led 2010

bocinka - myslím, že mlíko je o.k. Přes den bez problémů, takže si spíše začínám myslet, že si chce v noci jen žužlíkovat. Uklidňuje ho to a navíc, kdykoliv se trošku probere - natáhne si trošku mlíčka. Možná je chyba v tom, že kojím vleže potmě, takže se Šimi ani pořádně neprobere. Dříve jsem kojila při malé lampičce a v sedě a budíval se co tři hodiny. Takže dneska to zkusím postaremu a uvidím, jak na tom budeme. Dám vědět. 🙂

Veruska007 - tak to by mě kleplo, to přece nemůžeš nic jiného stíhat. Než nakojíš, abys za chviličku začala znovu.

lucie777 - nic si z toho nedělej, s tím nočním žužláním jsme na tom podobně 😒

bocinka
autor
7. led 2010

evanek - to jste na tom jako my, taky pěkní otesánci... 😀

elzik, taky jsem kojila v leže, pak jsme zaspaly obě dvě a malá nebyla napapaná a já vyspaná... 😔 ted ji pokaždé ještě před kojením jdu přebalit, což ji probere a kojím v sedě....

lucie777
7. led 2010

Sem ráda, že v tom nejsem sama.. A že ještě někdo nekojí po 3 hodinách, ale častěji.. My někdy vydržíme i dýl než 3, ale jindy mi zas začne už po hodině řvát a když jí dám kozu, tak fakt pije.. Fakt netuším, jak bych jí měla naučit na delší intervaly, když řve a řve a nic jí neutiší? 😕

bocinka
autor
7. led 2010

Luci, my to tak máme přes den - to chce i co dvě hodiny, ale v noci naštěstí vydrží... 😵 nebýt těch protivných prdů, tak spinkáme krásně...

kaleilah
7. led 2010

boci koukám že prdíky zlobí i u vás. mě malá jí přes den po 41-5 hodicháj a kojim tak 10 minut, ale večer tak kolem tý osmý začne řev až do jedný, to kojim pořád, protože jí uklidní jen prso, kroutí se, prdíkuje, jak je přejezená tak blinká, pak je hladová protože všechno vyblinkala a takhle se to opakuje několik hodin každej večer 😝

bocinka
autor
7. led 2010

kale a máte nějaké kapky, nebo pozžíváš rourku??? nám pomáhá nahřívací polštářek s pohankou a ležení na bříšku - tlačíme sice pořád, ale už nepláčeme... 😵 ťuky ťuk

kaleilah
7. led 2010

boci už nerourkujeme, dávám jak probio kapky tak i sab simplex, nahřívám bříško třešňovýma peckama, ale nepomáhá nic... 😠

elzik
7. led 2010

holky, tak nám na prdíky 100% zabraly probiotické kapky Biogaja. První měsíc to byl mazec - malý plakal, kroutil se, ale jakmile měl měsíc nasadili jsme tyto kapičky a je po problému - krásně se vykadí a prdí o 106 - nadám na ně dopustit 😉

bocinka
autor
7. led 2010

kale, u nás když je faaakt velkej problém, tak jí tou rourkou, nebo teploměrem, pomůžu - je mi jí líto... 😔

elzik, kupuješ je u nás??? nebo třeba na Slovenskuu?? tam jsou prý o tři stovky levnější...

kaleilah
7. led 2010

elzi biogaju davám taky, hned první den super, večer bez křiku, už je dávám 4 týdny a hned od druhýho dne to začalo na novo. dávám k tomu i sabík a pořád děs běs

elzik
8. led 2010

bocinka - kapky kupujeme v Polsku - u nás stojí přes 600Kč a tam koupíme za 500Kč dvoje, takže jezdíme tam - mají je v každé lékárně

kaleilah - u nás fakticky zabraly - dávám každý večer před kojením 5 kapek, je sice fakt, že se snažím nejíst nic, co by malému mohlo dělat neplechu a také chodíme od 7 týdnů plavat do vaniček a co můžu ještě doporučit - tak 2x denně mažeme a masírujeme bříško olejíčkem od Saloosu - dětský uvolňující olej (koupili jsme do v DM drogerii) - super, malý hned po něm nádherně prdí. Tak snad to brzy přijde - ty prdíky jsou fakticky hnusné 😖

jankanej
8. led 2010

Boci ona taky chvíli řvala ale nakonec se přisává už dobře spíš ted jen blbne páč jí všechno zajímá kolem - stačí když proběhne Terezka a pustí se. Já mám taky plochý bradavky a za dva měsíce se mi nevytáhly vůbec, ale vždycky jí to tam nacpu jako hadr 😀 😀 a je to dobrý taky se s ní občas peru ale řekla jsem si že se nebudu stresovat že se to určo povede...sice občas i za 10minut ale povede 😉
kal pořád bojujete?nám to hrozně pomohlo a od tý doby klid, občas má trošku bolení ale oproti tomu co to bylo je to prd...

akvy
8. led 2010

Boci...tak to je mazec 😕

Já mám sab simplex a laktobacílky baby. Ráno dám sab a odpo rozmíchávám kapsli laktobacílků do mlíčka na lžičce. Dneska spinkala od 22.30-07.30 hod., napapala se a zase spinká. Ty laktobacílky dávám teprve 3. den, tak nevím, ale prý je to stejné jako ty probio kapky, jsou levnější, 30 tbl. stojí 130,-Kč a má to být stejné a ještě posílují imunitu.

bocinka
autor
8. led 2010

janka, dneska ráno pila asi 15 minut s kloboučkem a pak už bez (pravá bradavka se mi po chvíli vytáhne)... ale já myslela, že umřu... tekly mi bolestí slzy, ale naštěstí měla za 10 minut dost... 😒 klobouček nám asi zůstane... 😔

jankanej
8. led 2010

boci rozkousala ti malá bradavky?no je fakt že tohle znám kvůli tomu jsem pak nekojila Terču ale tedka dobrý jen nedávno jsem z ničeho nic dostala horečku za začlo mě bolet pravý prso a bolelo dva dny už jsem chtěla jít k mudře jestli třeba nemám zánět ale naštěstí dobrý a už je to pryč ale taky to hrzoně bolelo...

bocinka
autor
8. led 2010

janka, nerozkousala, vždyt to ani přes klobouček nejde, pravé prso mě bolí už od porodnice a u každého kojení, jen to s tím kloboučkem je snesitelnější... ☹ nebolí mě bradavka, ale celé prso až k ramení... 🤐

jankanej
8. led 2010

ty jsi říkala že máš hodně mlíka vid?to bude asi tím že se ti zadržuje mlíko pak to bolí a je to dost hnusný...ale laktace se ti ještě upraváí podle potřeb sofinky neboj 😉

bocinka
autor
8. led 2010

janka, ale prsa už se mi tak nenalívají... 😒

kaleilah
8. led 2010

holky to kojení je stejně věda, co? já neumim kojit z pravýho, teda jo ale je mi to nepříjemný, z toho kojim jen večer v leže,, v sedě mi to bolí a malá se nepřisaje tak hezky

janiu nás peklo pořád, nezabralo vůbec, včera jsem zkusila dát večer nutrilon místo jednoho kojení, změna žádná, skusim i dneska a uvidim, třeba jí to pomůže, že bych to jedno kojo nahradilu UM, ona totiž jí přes den suprově, ale večer po tý půlhodině kojim, vždycky jí vyruší nějakej prdík, pak nechce, za chvilku je hladová, a takhle se to opakuje celej večer a navíc je přejezená už a blinká 😝

bocinka
autor
8. led 2010

kale, a pak že každá máma umí kojit, že...??? některým to ani nejde... 😅 mě taky pravý bolí... 🙄

kaleilah
8. led 2010

boci ale jinak to kojení jde oproti prvnímu úplně v klidu, z levýho umim kojit i za pochodu, třeba jí mám u prsa a vysávám u toho a tak..ale to pravý prostě nejde, jen v leže...

bocinka
autor
8. led 2010

kale, vysáváš??? 😲 😀 tak to bych nedala, teda já možná jo, ale malá saje jen když má klídek...

kaleilah
8. led 2010

boci tak malá je v tomhle v pohodě, saje hezky hned od porodu, takže jsem se naučial dělat všechnos ní u prsa, vařit, uklízet a tak 😉

elzik
8. led 2010

kale - tak to smekám. Já celou domácnost také musím stíhat s malým v náručí, ale mám na pomoc babyvak, ve kterém malý hajá a já pracuji. Nedokážu si představit, že bych měla při uklízení, vaření kojit - to bych asi nezvládla ani já, ani malý - on vyžaduje na kojení klídek. Stačí když ho vyruší ta naše cácorka a on už se pouští a vzteká se - je to nerváček po taťkovi 🙂 🙂

bocinka
autor
8. led 2010

elzik, u nás to má asi po mě... 😀

holky a to ty Vaše ratolesti bez Vás nevydrží??? Malá zatím i když nespinká, tak si kouká v cestovce, myslíte, že mě to taky čeká, jak bude starší??? koukám, že máte dva a tři měsíce... 🙄

kualalik
8. led 2010

akvy, ahojda, prosím tě, co to je za ty kapsličky laktobacilky? 😅 😵

kaleilah
8. led 2010

boci, adrianka je klasický dráždivý dítě. celý den je jen na ruce, babyvak mám, ale nevyhovuje mi. spí jen na ruce, nechce lehátko ani postýlku. v noci spí s náma a jsme přitulený u sebe a musim jí funět na čelo 😎 😝