Jak dlouho vám trvá kojení? Nám někdy i 1,5 hodiny

bocinka
6. led 2010

ahoj holky,

chci se zeptat jak dlouho kojíte?? A jestli je možné, že nám to trvá tak dloiuho - i hodinu a půl - kvůli kloboučku??? 😔

amallie
6. led 2010

boci, já kojím taky s kloboučky, ale malá se pustí po deseti minutách, někdy vydrží i dalšich deset minut na druhým prsu, ale stejně nic moc nevypije a radši dokrmujeme

rimmel
6. led 2010

bocinka ja som kojila tak ako ty aj hodinu a pol a tiez som do 4m pouzivala klobucik no nemyslim si ze v mojom pripade to bolo tym klobucikom pretoze maly sa narodil predcasne a bol dost ospaly, na prsniku mi zaspaval a cuckal pomalicky ale to je normalne, neboj sa zmocnie a bude to o par mesiacov uplne ine 😉

bocinka
autor
6. led 2010

amalie, Sofi pije dobře, já mám mlíka pro tři děti... 😀 ale pije hrozně dlouho, v noci i přes neustálé buzení i dvě hodiny...

rimm a po 4 měsících jsi kojila už bez, nebo dokrmovala??? 🙂

rimmel
6. led 2010

bocika ano, potom som uz kojila bez a nedokrmovala a kojim az dodnes 😉

verusinek
6. led 2010

Náš malej pije maximálně 15minut a pije přes den cca po 4hodinách.

rimmel
6. led 2010

bocinka a on pije stale? treba pocuvat ci ozaj prehlta, lebo moj zvykol aj cumlikovat do toho 😀

achalteke
6. led 2010

cca 5 minut z jednoho prsa co 2,5 až 3 hodiny

makak21
6. led 2010

Já kojila max 5minut co 1,5-2hodiny 🙂

dagmarkaaa
6. led 2010

cau boci 🙂
tak tohle me taky zajima
my kojime vetsinou kolem 20 az 40 minut, v noci treba i 50 minut a to celou dobu aktivne saje, kdyz uz je to takhle dlouho tak ji to prso holt musim vzit, pac uz na to nemam nerv 😅 a vcera mi pediatricka rekla ze mam kojit max 15 minut, prso ji vzit a nabidnout druhe, taky na max 15 minut, aby si nas ty mimiska moc neochocili a my pak nebyli jejich otroci... ale v praxi tezko aplikovatelne zejo 😅

bocinka
autor
6. led 2010

Verusinek, tak to závidím, já mám fakt dost mlíčka a zaráží mě to... 😒

rimmel, mno pije určitě tři čtvrtiny z toho času...

maka, acha - 5 minut??? 😲 tak to by mě asi umlátila tou svou mini pěstičkou... 😀

dag, zeptám se na to naší sestřičky u MUDr je to laktační poradkyně... 🙂 ale když čteš na netu, nebo v knížkách, tak by se zase prsa neměly střídat - něco kvůli přednímu a zadnímu mléku a prdíkách... 😖 jsem z toho fakt jelen, ale zkusím teda zkracovat čas... 😅

achalteke
6. led 2010

Boci jo a evidentně mu to stačí, přibírá od narození cca 18 dkg týdně 😉 ....neboj až bude starší taky už si svou dávku vytáhne rychleji 😉

bocinka
autor
6. led 2010

acha, my jsme přibrali 30 dkg za týden... 😀 😀 😀 možná to bude tím... 😀

achalteke
6. led 2010

uf tak to je sakra žroutka 😀 😀 😀 😀 😀

elzik
6. led 2010

bocinka - když se Šimi narodil také jsem měla pocit, že nedělám nic jiného než kojím, malý pil i hodinu a po chvilce chtěl znovu. Čím byl ale starší, tak se délka kojení zkracovala. Teď kojíme tak 10 - 20 minut vždy jen z jednoho prsa, když má dost, pustí se. Co se týká frekvence, je to jak kdy. Někdy vydrží 3 hodiny, 4 hodiny, ale třeba dnes se hlásil co 2 hodinky a jak jsem psala - v noci kojíme co hodinu ☹

bocinka
autor
6. led 2010

elzik, jaktože v noci chce tak častooo??? 😕 to my - když nemáme prdíky - vydržíme v noci i pět šest hodin... ale púřes den chce co dvě, ale to je asi tím, že ve dne vůbec nespí, vždy jen tak deset minut a pak dvě tři hodky vzhůru, takže asi pije z nudy, nebo co... 😀

aaabbbc
6. led 2010

takpodle přibrání ji kojíš zbytečně dlouho....

bocinka
autor
6. led 2010

acha, narodila se a měla 4 kg přesně, ale v porodce zhubla téměř půl kila ☹ nechtěla pít... takže si to teďka asi vynahrazuje... 😝

evena
6. led 2010

po 10ti hodinovém spánko kojíme tak 10 min, přes den tak 5 min co dvě hodiny a poslední kojení večer tak 20 min. z obou prsů to asi aby si udělala zásoby zas na dlouho noc bez jídla ... a přibíráme kilčo měsíčně, takže malej otesánek 🙂

jankanej
6. led 2010

Boci každý mímo je jiný naše Barča v porodce nepila skoro nic páč jak měla žloutenku tak furt chcípala a doma taky, ale ty malý prcci ještě nemaj režim a musej přijít na to jak všechno funguje, pak už mi vytáhla svou dávku za 5 minut a tedka si země dělá dudlík a kojíme půl hodiny - ale zkus odbourat kloboučky pude to líp já to udělala a jsem happy a je to snažší 🙂 😉

dont_speak
6. led 2010

eveno, to máš doma úplný poklad, když ti takhle parádně přibírá a nechá v noci vyspat 🙂 😉

elzik
7. led 2010

evena - to máš super, u nás byl rekord 6 hodin spánku v kuse a to snad jenom dvakrát. Jinak jak, píšu - poslední týden se malý budí co hodinu, jsem vyčerpaná a unavená 🙂
bocinka - nevím, čím to je. Nikdy v noci nespal nijak zvlášť dlouho - průměr byly ty 3 hodinky, ale poslední týden je to na opavu. Je to vyčerpávající kojit tak často a navíc, když už si řeknu, že mu nedám, že musí být napapaný, začne křičet a uklidní ho až to prso. ☹

miska73
7. led 2010

můj malej pije po 2-3 hodinách přes den tak 15-20 minut, posledních 5 minut ale spíš cumlá a nepije. Dávám ho spát v 8 večer a vydrží do 3 do rána. Budíme se pak na sedmou. A přibírá pěkně- por.váha 4,40 a teď na 7 týdnech téměř 6 kg. Prsa při jednom kojení nestřídám, nemělo by se to, na zadní mlíčko se musí mimi víc snažit tahat...pak zleniví a nebo se u kojení vzteká že neteče. 😉

florule
7. led 2010

Ahoj, Kubík pil tak do tří měsíců taky i hodinku, spinkal u toho a když jsem mu vzala prso dříve, tak plakal hlady. Teď už pije tak deset minut. Já bych to neřešila, dle mě se ta doba kojení upraví, jak bude růst

betelgeuzz
7. led 2010

Tak moje malá taky doteď pila i hodinu a za hodinu či dvě chtěla znovu. V podstatě jsem nedělala nic jinýho, než kojila. Nechápala jsem, jak někdo stíhá chodit na procházku dopoledne i odpoledne a ještě navařit. Teď se ta doba kojení zkrátila, někdy stačí i 10 minut. Zato večer to je zase ta hodina. Snad se to ještě časem upraví.
Bocinko, není pravda, že se nemůžou prsa u jednoho kojení střídat. Jsou možné oba způsoby. Zkus se podívat na stránky www.kojeni.net, píše je jedna laktační poradkyně, spoustě holek pomohla, aby kojily. Kopíruji ti jednu odpověď:

dotaz: chtěla bych se tě zeptat jako odbornice - mám šestitýdenního chlapečka a už od porodnice kojím (při jednom kojení) z obou prsou. Myslíš, že je to problém? Všechny holky prsa střídají (jedno kojení - levé prso, další kojení - pravé prso), tak nevím, jestli to dělám úplně špatně. Jinak malý přibírá pěkně, porodní váha 3,4 kg, nyní (v šesti týdnech) 4,5 kg. Mně to takto vyhovuje, protože když jsem zkusila prsa střídat, příliš se mi nalévala a nebylo to moc příjemné.

odpověď: Co se týče toho kojení z obou prsou - pokud vám to takto vyhovuje a chlapeček přibírá pěkně (tzn. že se dostane i k zadnímu - tučnému mléku), tak se tím vůbec nemusíš zabývat a koj tak, jak se vám to líbí. Můžeš zkusit kojit co nejdéle z jednoho prsu a poté jen dokojit z toho druhého a při dalším kojení začít kojit zase z toho, u kterého jsi končila při předchozím kojení.
Ale skutečně - u vás je vše v pořádku, takže není důvod nic měnit. Přeji ti, ať se vám kojení i nadále takto daří.

evena
7. led 2010

ona už od porodnice vydržela spát třeba 5 h a stále se jí to prodlužuje, je prostě ochrapa po mě, za to přes den mě dávala (teď už je to lepší ťuk ťuk) pořádně zabrat kdy sem třeba kojila co hodinu a dr. mi poradila úžasnou věc "to musíte vydržet" 😀

bocinka
autor
7. led 2010

Janka a jak jsi ty kloboučky odbourala??? malá se pořád rozčiluje, když ho nedám.. ☹ mám ty bradavky holt moc malý mno.... 😔

evena - to znám... "NA TO MÁTE MATEŘSKOU DOVOLENOU, ABYSTE DALA MIMINKU CO POTŘEBUJE, TZN. I JÍST KDY CHCE A JAK DLOUHO CHCE...".... 😀 😀 😀

elzik a máš dobrý mlíčko???

malovani
7. led 2010

Já jsem kojila 4 minuty, cca po třech hodinách... Evi sála dobře, jak pila dýl, ublinkávala...

veruska007
7. led 2010

Tak maly ma skoro 10 mesicu a stale mu kojeni trva 1 - 1,5h. 😠

lucie777
7. led 2010

Boci, já mám taky hodně malý bradavky, v porodnici mi taky nutili kloboučky, ale zkusila sem to s nima jen jednou a pak jí prostě cpala jen bradavku a naučila se to krásně, nejdřív fakt neuměla ani sát, za to teď kozu nechce ani pustit! 😅 Zkoušej to bez kloboučku, jestli nemáš vpáčený bradavky či tak něco, určitě vám to půjde! 😉

Jinak my kojíme klidně celou noc, spíš si tu bradavku teda žužlá, sem takovej dudlík no.. 😅 Ale snažím se jí aspoň trochu vychovat! 😀

bocinka
autor
7. led 2010

veruska, tak to je mazec... snad mě to nepotká... 😅

Luci, ahoooj... 🙂 vpáčený nemám, ale úplně plochý, ani po hodině sání přes klobouček mi moc nevylezou... 😖 malá je nervák po mamince a jak jí to nejde hned, tak už pak jen pláče a nechce už ani klobouček, tak to zatím nechávám tak... mě to neobtěžuje, jen to prostě doouho trvá.... 😠