Jak dlouho vám vydrželo kojení po zavedení příkrmů?

evao26
23. čer 2008

Ahoj, ráda bych se zeptala, jak dlouho vám vydrželo kojení nebo odsávání po zavedení příkrmu/dokrmu nebo když mimi začalo odmítat např. přes den pít. Jak rychle jste zavedly jeden příkrm, tedy rušily jedno kojení? Stačí na zrušní jednoho kojení 14 dní? Pokud budou intervaly mezi kojeními najednou 4 - 6 hodin a po zrušení druhého kojení již 7 - 9 hodin atd.
Chápu, že někomu se asi budou prsa spíše přelévat, ale já mám méně MM a obávám se, abych o něj rychle nepřišla. Na rozjetí laktace se přeci radí časté přikládání/odsávání, tak nevím, co se stane, když najednou nebudu celé odpoledne a nakonec celý den nic dělat. (Nebylo by lepší to rušit ob než za sebou..? ) Zatím jsem totiž nezrušila ani jedno kojení. Proběhlo to u vás bez problémů, nebo jste měly záněty, zatvrdliny nebo naopak bylo míň mlíčka?

1/4 roku jsem kojila normálně, pak jsem měla několikrát ucapný mlékovody a opakované menší záněty a začalo se mi dělat méně mléka. Začala jsem odsávat a po nějaké době se to dalo dohromady. Vždycky, když jsem po kojení přestala odsávat a nechala to čistě na něm, tak se mi prsa přechodně začala nalévat hodně, ale během 3 dnů to celkově naopak kleslo. On taky někdy pije a jindy má období, kdy si jen cucne.. Takže to tím odsáváním vlastně podporuju.
Teď už mi dlouho nic nebylo, mléko mám, ale jsem na to odsávání za tu dobu už tak zvyklá,
- že se bojím přestat a přitom mi to jen zabírá čas a navíc už nejsme úplný mimino.. Ale i tak se bojím, že rychle přijdu o mlíčko.
- Další důvod je ten, že se bojím opakování zánětu (to mi totiž prsa úplně splasknou a přestanou se nalévat a dohromady to lze dát jen odsavačkou..).
- A další důvod je, že malý neumí pít nic (vodu, čaj, mlíko, šťávu) z hrnku (bez ohledu na pítko) ani z láhve. Nechce, plive to. Takže i z toho důvodu furt kojím.
Ať dělám co dělám, není to po těch problémech tak bezstarostné jako dřív, kdy jsem jen kojila. Kojit, odsávat a dávát příkrm (dřív dokrmovat) je celkem náročné, už jsem z toho úplně zblblá, zabírá to čas. To se mi nelíbí. Ráda bych ale dávala MM i nadále. Příkrmy už dávám taky, ale zatím jsem nezrušila žádné kojení..

bambusko
23. čer 2008

evao, u dievcat som zavadzala prikrmy tak, ze som nahradila jedno kojenie prikrmom v priebehu mesiaca. cize po ukoncenom 6.m sme presli z mm na prikrm na obed, po 7.m na desiatu, po 8.m olovrant, po 9.m. som kojila uz len rano a vecer po kasi asi po 2hod., pred spanim. 8 mesiacov po porode by mala byt laktacia uz ustalena a postupne sa vynechavanim davok tvorba mlieka znizuje, ja som si musela po vynechani kojenia parkrat mlieko odstriekat, lebo som mala pocit napetia, potom to uz bolo ok. co poznam maminy vo svojom okoli, takto dlho odstriekavali len tie, ktorych deti nepili z prsnika - nedonosenci, co pili odstriekane mm z flase. kvoli udrzaniu laktacie a predchadzaniu zapalu to uz podla mna nie je potrebne, aj tak ti to zabera dost casu, ktory mozes venovat malemu 🙂 vsetko je individualne u kazdeho inak, vynechavaj kojenie az vtedy, ked je maly po zjedeni prikrmu syty, mne uz po case, ked zjedli asi 200ml prsnik odmietli. to pitie caju, vody ap. sa u nas rozbehlo az ked zacali baby chodit

niki2
23. čer 2008

Evao, ja jsem sice zavedla prikrmy, mame v poledne zeleninu, odpoledne ovoce a vecer kasi, ale stejne kojim stale dost. Minimalne se maly napije, protoze nic jineho na piti nema. Takze mam pocit, ze kojim skoro stejne, jen treba kratsi dobu. Nemam to uplne vychytane, abych ti psala konkretni casy, proste jak si rekne, tak dostane. Na druhou stranu vim, ze kdyz mlicko nedostane, tak hlady neumre a muze ho nakrmit babicka.
Asi jsem ti moc neporadila.

misakulicka
23. čer 2008

já jsem plně kojila 3 měsíce-přes klobouček od narození. Při jednom vážení malý přibral jen 20g za týden tak mi doporučily Nutrilon-a od té doby už spíš dávám Nutrilon a kojím jen tak občas-už si s tím jestli mám dost mlíka nebo ne hlavu nelámu. hlavně, že malý teď zase hezky přibývá a je veselej. My jsme se zaváděním Nutrilonu problém neměli-tím že pil pouze přes klobouček pak neřešil, že to je dudlík od lahve-chňapl po tom a už to nechtěl pustit. 🙂