Jak dlouho vaše miminko pije z prsu?

beruska1979
10. dub 2008

Ahoj maminky,

Zajimalo by mne, jak dlouho vase miminko vydrzi u prsa sat? Nemyslim dudlat, ale aktivne papat🙂
Mam 3 a pul mesice velkou holcicku a posledni dny u prsa vydrzi 5 min, pak se zacne odtrhovat a kdyz ji znovu prilozim, zacne se vztekat a plakat. Zda se mi, ze za tech 5 minutek se nemuze poradne nasytit, i kdyz jsem slysela, ze "zkusenemu miminku" staci 5-10 min. Doma nemam vahu, na kontrolu k dr jdu za 14 dni, tak uvidime, jestli pribrala.
A jeste bych chtela vedet, jestli nechavate odrihnout miminko, kdyz vam usne u prsu. Dcera ma s odrihavanim od narozeni problemy a musim ji vetsinout posadit, aby si uspesne odrihla.
Diky za odpovedi

minea
10. dub 2008

beruska1979: Myslím, že je to v pohodě, u nás to probíhalo podobně. V porodnici se kojilo třeba hodinu, během 6nedělí se to ustálilo na cca 10 minut z každého prsa a dneska už je profík a zvládne se napít i za 5. Teda vypozorovala jsem, že se to mění i podle denní doby - např. večer saje soustředěně a dlouho, ale přes den "zlobí" - pouští se a zase chytá, pozoruje všechno kolem, dělá, že jí strašně zaujal medvídek na povlaku polštáře atd...
Moje rada? Pokud normálně přibývá na váze, tak se délkou kojení netrap.
Ještě k tomu odříhávání - ne, když usne, tak chvíli počkám a přenesu ji do postýlky.

beruska1979
autor
10. dub 2008

Minea: Presne to ted mame taky. Nez jde spinkat, pije, nebo doslova hlta cca 10-15 min, ale pres den u prsa zlobi, bud rve, anebo se diva kde co lita 😉 Kdyz ji zkousim prilozit po hodince, trosicku se nekdy napije, ale pak to vyblinka. Kojim tak po 3 az 4 hod, v noci take. Posledni dobou je taky k veceru hodne uplakana, to pred tim nebyla.... Mozna to budou uz zoubky, hodne slinta, premyslela jsem taky, jestli to s tim zlobenim u prsu nemuze mit souvislost, ale spis to bude tim, ze uz je zajima taky neco jineho nez mama a koza 😀

minea
10. dub 2008

Já jsem to studovala na kojicí poradně a tam potvrzujou, že 3-4měsíční miminko je strašně zvědavý a kojení přes den je svým způsobem "zdržuje" 🙂 . Popisovali tam úplně stejný situace, tak jsem udělala závěr, že je dcéra naprosto normální 😀 . Mimochodem, dneska jsem kojila v polední špičce ve fast foodu. No byla to akce, to neustálý pouštění se a koukání na lidi kolem 😀 . Ale zachovala jsem klid.
Slintání máme taky, nejvíc to bylo právě asi před měsícem - zoubky to asi nejsou, spíš objevený ručičky...

nikka.vo
10. dub 2008

Dominikl pil max 10 minut, většinou méně ... kolem 5 minut 😉

dendisa
10. dub 2008

tohle bych neřešila nechala to jenom na dítěti. Já jí dávala kozu když si řekla a na jak dlouho chtěla. Přibírala až moc.
Zpočátku pila i hoooodně dloho, teď se mi po chvilce otočí na druhý bok a sprostě odleze pryč. Ani děkuju neřekne 😀

bublina7
10. dub 2008

No berusko nám malej taky pije kolem 5 minut od mala. Krásně prospívá, tak to neřeším 😵 😵

malovani
11. dub 2008

Eva pije 4 minuty 😀 😀 😀 ... za začátku se mi to zdálo málo, ale pořád ublinkávala, takže jsme délku pití postupně zkracovaly a zkracovaly, až jsme se dostaly na 4 minuty... každej se ptá, proč nekojíme 5 mint, že je to takový zaokrouhlený, no proč, protože to je moc 😝 , prostě 4 minuty a dost 🙂 ...

mysinka
11. dub 2008

Tak náš prcek je přes den ukázkové miminko...pije tak 15-20 minut, s 2-3 pauzami, po 2-3 hodinách. Zato večer je to horor... napije se, odříhne a za chvíli chce zase. Když nedám, tak řev. Včera jsme takhle kojili cca 3 hodiny, s dvěma půl hodinovými pauzami 🙄 Dětská doktorka z něj byla hotová, prý moc přibírá a prý máme kojit nejdřív po 3 hodinách a po odříhnutí už ani kapku. To ho mám sakra nechat řvát hlady??? Se mi to moc nezdá... a dudlíka takhle malému fakt dávat nechci. Je tu někdo s podobnou zkušeností?

minea
11. dub 2008

mysinka: Proboha, co ti to ta doktorka radí??? Tvému synáčkovi nejsou ještě ani dva týdny, tam se o nějaké pravidelnosti nebo režimu nedá vůbec mluvit. A že moc přibírá? To snad není pravda... Správně se ti to nezdá, mimi má nárok na prso kdykoli se mu zachce, i kdyby to bylo stokrát za den. Já vím, že je to náročné, ale vydrž, ono se to během pár dnů zase změní, je to dočasné. Já jsem při růstových spurtech kojila i 6 hodin, vždycky večer. Byla jsem úplně hotová, ale ani by mě nenapadlo miminku nevyhovět.

vefa
11. dub 2008

No my to měli to samé v první týdnech úplný horor, pořád přilepený u prsa. Ale nevím jestli tobylo z hladu protože nám taky krásně přibíral, trápili ho prdíky a tím že byl přisátý ho to docela uklidňovalo.. ve třech měsících nechtěl víc než max. těch 5 minut, a dnes v 6 měsících tak 1-2 minutky, večer trochu dýl. Když mi usne tak ho dám většinou hned spát aniž by si odříhnul nebo si ho položím bříškem na bříško a lehnu si když si neodříhne, tak ho nechám spát...

beruska1979
autor
11. dub 2008

Mysinka:My jsme meli neco podobneho, cca do mesice mala pila skoro kazdou hodinu, mela koliky a tak to byl trochu zacarovany kruh. Doktorka mne rekla presne to same, co tobe. Ze jestli budeme pokracovat, bude z ni v roce sumo, ze mam kojit minimalne za 2 a pul hod. Doktorku jsem samozrejme neposlechla a miminko si za cas samo zvyklo, ted ve 3 mesicich a pul krmim vetsinou po 3 az 4 hod, nekdy ale i po dvou, zalezi, kdy si rekne, ale jakys takys rezim zavedeny ma. Kdyz jsme prisli za doktorkou na kontrolu po 2 mesicich, tak mi zase vystrasila, ze mimi moc nepribira a ze mam kojit casteji 😖 , ( za tu dobu rostla dcera spis do delky) takze vidis, nema cenu poslouchat doktorku, mimi si musi vybrat samo.

monik76
11. dub 2008

Já jsem ze začátku snad kojila pořád i po hodině. Malá málo přibírala, navíc byla první týdny kojena přes klobouček, ale ten jsme nakonec odbourali, ale stejně pila pořád, hlavně v noci. Teď má skoro 4 měsíce, pije tak cca 5-10min přes den po 2-3 hod, večer teda trochu déle, ale naposledy kojím tak kolem 22h a vydrží spát až skoro do rána.

mysinka
11. dub 2008

Takže se mi potvrzuje, že mateřské instinkty mi radí dobře 🙂 Na Mudru prdím, to jsem věděla hned, jen mě zajímalo, jestli to má někdo taky tak 🙂 Na stránkách jedné laktační poradkyně jsem se dočetla, že to večerní dlouhé kojení může být způsobené oboustrannou únavou...mimi má dost, máma má dost, takže se blbě saje a mlíko blbě teče. Jak to říkal Dušek: vyděržáj pijaněr 😀 😀 😀

marcim
11. dub 2008

Připojuji se k ostatním maminkám.A úplně s nima souhlasím.
To my jsme ze začátku pily i 45 min. a do hodinky chtěl zas.Takový,jak jsem někde četla,"nepřetržitý koj".Ale po 6-tinedělí se to ustálilo do určitého režimu.Teď si dá tak 5-10 min.Většinou na mimču je poznat,jestli je spokojený a stačí mu to,nebo otevírá pusinku jako leklá ryba 😀 a chce ještě.Na Dr bych se v tomto případě vykašlala a nechala bych mimčo,ať si řekne,jak chce jíst.
Drž se svých ninstinktů a pokud vyloženě děcko neřve hlady,ale je spokojené......tak to děláš DOBŘE!! 🙂

mysacek369
20. únor 2017

Ahoj, jachymkovi jsou temer 2 mesice a kojime asi 40 minut, nekdy mu staci pul hodinky...nejdriv jsem odsavala protoze musim kojit pres kloboucky a nemel na to silu a kdyz jsme odbourali lahvicku jedl i hodinu. Podle doktorky to bylo akorat a mela jsem ho na jídlo budit, efekt byl takovy, ze byl nervozni plactivej a nechtel sat...takze jsme budit prestaly 😉 v noci ted spi i 6 hodin v kuse, naji se a usne. Pres den hodinu kouka a tech 40 minut basti nebo spis dudla.