Jak dlouho vydrží odstříkané mléko bez ledničky?

aneta15
27. srp 2011

Ahoj,
za týden jdu na svatbu za svědka a mám 7-týdenní miminko, které kojím. Jelikož nevím jak to bude všechno probíhat chci si mléko předem odstříkat a dávat malému z lahve. (jen během obřadu a focení). Koupila jsem si thermo tašku ale bojím se aby se mi mléko nějak nezkazilo. Je mi jasný, že taky záleží na počasí ale tropy snad už nebudou 🙂 ?Myslíte, že můžu mít připraveny 3 dávky...(na šest hodin)?

kristynaw
27. srp 2011

bez lednicky dve hodiny. v termotasce bych to videla tak stejne, radsi bych si nachystala jen jednu davku a pak nakojila tam.pokud jde jen o obrad a foceni,tak jedna flaska staci a pak muzes kojit...

terkaz
27. srp 2011

Ja bych asi mlicko neodstrikala vubec. Nakojila bych ho, pred obradem a dala spinkat. Domluvila bych se treba s manzelem, aby ho vzal behem obradu ven na prochazku u foceni je to myslim uz jedno. Takhle male miminko spinka jeste docela dlouho. Obrad ani foceni vetsinou netrva tak dlouho. Nedelala bych si s tim hlavu, kdyz by bylo potreba odbehnout, ostatni to urcite pochopi 😉

florentina
27. srp 2011

no já když byla v porodnici /Krč/, tak jsem měla málo mléka. Pro stimulaci jsem odsávala a bylo mi opakovaně řečeno /více sestřičkami/, že si mám nechat lahvičku s odstříkaným mlékem na pokoji a postupně přidávat a pak s tím dokrmit. Zdálo se mi to divné, protože u mě to byl vždy celý den, než jsem toho nashromáždila víc a sestra mi na to řekla, že to mléko to v pohodě jeden den vydrží. Dělala jsem to tak a nic se malé nestalo. Nakonec jsem to tak dělala i doma, protože když jsem dala mléko do lednice a pak vyndala, dostříkala další a zase dala do lednice, tak se mi vždy vysráželo, takže jsem ho měla vždy venku. Sice né už celý den, už jsem odstříkala více, ale ob jedno kojení, takže cca 5 hodin. Myslím ale že spíš bude problém v tom, že bych mléko předem určo do termoobalu neohřívala /tam už to s tou kazivostí bude jinde/ a jde o to, zda ti ho pak bude mimi neohřáté pít, či zda budeš mít kde přihřát. A taky nevím, zda máš mimi na flašku zvyklé, aby ti z ní pilo. Prostě i když na to jsi se neptala, není nad kojení, kde nemusíš nic z toho řešit, toto mi celé přijde větší komplikace, než si odběhnout po obřadu nakojit.

petrakm
27. srp 2011

Ahoj,hlavně aby mimco chtělo z flašky;(pokud to teda hodláš vyzkoušet az v den D:-/a jak pise @florentina-taky teplota mlicka hraje roli..casove mliko urco musi 2-3hod v poho vydržet.. ja bych ale nakojila těsně před,to mimco vydrží;)stejne to prospi,není nad kojo;)

helcenka
27. srp 2011

Ahojky, odstříkané mléko bych bez lednice neskladovala déle než 2 hodiny, vždyť v lednici se může uchovávat 24 hodin, tak bez ní se mi 6 hodin zdá moc.
Já byla na svatbě sestře letos taky se 7-týdenním mimčem. V pohodě jsem nakojila před tím, než jsme vyrazili, na obřad jsme jeli 30km, malá usnula hned, když jsme vyjeli, spala po celou cestu, prospala i obřad, focení a kus svatebního oběda - po polévce se probudila, tak jsem se tam domluvila a v pohodě ji v soukromí přebalila a nakojila. Spala 3 hodinky.
Myslím, že 3 dávky odstříkávat je zbytečné. Možná by stačila 1 a pak ji určitě někde nakojíš. Ještě musím dodat, že malá mi z lahvičky nevezme odstříkané mléko dodnes, ať dělám co dělám. Takže být tebou, tak to určitě nejdřív vyzkouším.

slunecinecko
27. srp 2011

@aneta15 holky ja odsavala malymu mlicko od zacatku, protoze se narodil predcasne a me na jirp rikali, ze max dve hodky a prej radeji ani to ne ☹ v lednicce vydrzi 24 hodin uplne maximalne....

oranzada
27. srp 2011

ja som mala doocela mladeho doktora (tak okolo 40), takze sleduje novinky a vravel mi, ze moze mliecko aj den bez chladnicky, len to vzdy rozmiesat, bo sa usadza. Ale tiez mi ho maly z flasky uz nechce, ale mar dni po porode to papal

lukza
27. srp 2011

já odstřikávala 15měsícu a bez lednice ti to opravdu nevydrží pokud budou vedra tak za chvíli se zkazí a pokud bude třeba 20stupnu tak nanejvíš bych nechala tak hodinu ale aji tak je to dost je to tak na bolest bříška takže na to bacha ale pokud máš aspon tu chladící tašku tak tu hodku bych to možná riskla nejlíp uděláš když to doma zkusíš před svatbou a budeš mít jistotu však ochutnáš a poznáš jak mlíčko na tom je,

adelka89
27. srp 2011

nevidela bych to tak cerne tady primo pisou cituju: Poslední studie ukazují, že mateřské mléko skutečně zpomaluje růst bakterií.

http://www.rodina.cz/LLL/uchovavani.html

takze tech 6 hodin by eventualne vydrzet mohlo, ale pokud je mozne miminko nakojit, tak bych aspon tu jednu davku vynechala a pripravila si dopredu jen davky dve 😉 toho bych se uz nebala. Kazdopadne nemusis se bat, ze se ti pokazi stejne jako mleko kravske, to nehrozi 🙂

sarlotta
29. srp 2011

Anet no ono záleží taky jak kvalitní termotašku máš... MM může být v pokojové teplotě / 22-24st/ celý den - cca 12hodin, když odstříkáváš, tak ho taky nedáváš do lednice a nevytahuješ... protože se nemá míchat studené s čerstvě odstříkaným, já bych si odložila maximálně 1 lahvičku a jinak kojila... to máte obřad v kostele ? na dlouho ?... myslím, že u focení se dá taky kojit. Hlavně měj dostatek lidiček, kteří Ti miminko přechytnou a povozí.
Taky myslím, že bude problém s tím aby pilo z lahvičky, doporučuju vyzkoušet dopředu. A určitě MM neohřívej předtím než ho dáš do obalu, nejlíp kdybys odstříkala celou dávku na jednou.
Myslím že je to víc komplikací než výhod, není nad přímý konzum🙂)) kojení.