• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak dokrmujete kojené mimčo, když musíte z domu?

22. ledna 2008 
Ahoj,
chtěla jsem se zeptat jak to děláte s plně kojeným mimčem, pokud potřebujete jít někam bez něj, např. k lékaři atd. Myslela jsem, že bych v takovém případě nechala manžela krmit odstříkaným MM ze lžičky, ale prý je lepší stříkačka nebo kapátko. Jaké s tím máte zkušenosti, jakou přesně stříkačku a jaké kapátko mám sehnat a kde, v lékárně?
22. led 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
odstrikala sem a manza ji to daval bud v lahvicce vyjimecne nebo davkovackou z nurofenu
22. led 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejlepší je stříkačka...ale dá se i lahvička, u té ale hrozí že si na ní zvykne..i když je tam pididírka, teče to jinak než s prsu
22. led 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharii, 8 týdnů jsem byla s prckem stále, ani jedno kojení jsem nevypustila. Pak jsem se vrátila k práci, tzn. že občas je prcek doma s manželem "chůvákem", a to téměř celý den. Někdy v 7 týdnech jsem poprvé zkusila podat odstříkané MM v lahvičce (Avent, savička 1 - to aby musel pořádně "tahat"). Edík to přijal bez problémů (což nemusí být pravidlo!), okamžitě vyžahnul, co jsem mu podala. Dosud kojím, Edík nikdy nepoznal UM, kojení je v naprostý pohodě, stejně jako lahvička po dobu mé nepřítomnosti. Toto je má zkušenost, jak říkám, nemusí to platit u všech miminek stejně!
K té stříkačce - kup si normální třeba 10 ml stříkačku v lékárně (asi za bůra), kapátko by taky šlo, ale asi zešílíš, než mimi nakrmíš. V porodnici Ti ukážou, jak se tím mimčo krmí (popřípadě se zeptej) - určitě Ti vyjdou vstříc, neboj.
22. led 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
strikackou se mi poranila v pusince jak se hejbala davkovacka od nurofenu jde mnohem lepe navic snadneji vytlacis mlicko ze strikacky obcas to vysuplo cele jak to slo tuho
22. led 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkus lahvičku avent pro novorozence, žádnou stříkačku.
22. led 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem pro stříkačku. Malej tak byl krmenej už v porodnici (neměla jsem mléko), pak doma vždy nejméně 1x denně. Nikdy se mi nestalo, že by se malej jakkoliv poranil - krmí se tak, že se vloží malíček na patro děťátka a jak začne sát, pomalu se stříká mlíčko do pusinky. Kup si obyč stříkačku 10 ml.
22. led 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyz jsem potrebovala neco vyridit jednoduse jsem odstrikala a mimi se nakrmilo pres lahvicku avent a no problem...rekla bych ze maly taha krasne jak z lahvicky tak z prsu, nemeli jsme vubec zadny problem..
22. led 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek