Jak holčičku pomalu odnaučit od kojení?

lucifukafuk
11. pro 2011

Ahoj holky, mam holcicku11mesicu byla plne kojena do8mesice pak jsme zacali s prikrmy je to divocina cajicky moc nepije porad vyzaduje mlicko ode me je to velike zavislak a chtela bych ju pomalinku odnaucit, vsechno co ji dam tak musi zacucnot🙂 zkousela jsem UM ale to ji nejede, vecer vzdycky nachystam 100UM aby si pomalinku zvykala nekdy kdyz se zadari vypije50 ale to stejne musi zapit ode me. to ju kojim treba i 7x dene ne ze by mi to vadilo je to pro ni to nejlepsi co muze byt,ale nemuzu se hnout nikam na krok a az bude starsi tak to bude horsi a horsi. pres noc spinka krasne ale probouzi se tak2x za noc aby se ode me napila rano vstava kol6 tak si ji vezmu do postele nakoji se a spokojene spinka do8. musim to pomalinku vsechno omezovat, ale nevim jak na to prosim poradte

asaka
11. pro 2011

klid 🙂 nam se podarilo jedno jidlo (obed) plne nahradit jidlem aniz bych musela dokojit az v 10m. Prvni prikrm dostal v 7m.Jinak na piti jsem mu davala akorat vodu, ale dlouho trvalo nez vypil nejake vetsi mnozstvi, porad mel mliko i na zizen.. uz jsem si rikala ze snad budu kojit do puberty 😀 (nastesti jse s vodou vytrvala a ted ji i preferuje pred cajem, stavama..).
Jestlize jsi plne kojila do 8m, nemuzes cekat ze za 2m bude jist a pit caj. Nedelal bych si nasili, za mesic, dva, to bude urcite lepsi a zvykne si na jiny stravovaci rezim, cim vic toho sni, tak nebude chtit tolik mlika. Mimochodem, syn se umelyho mlika ani nedotkl, myslela jsem treba ze kdyz uz budu kojit min, ze si ho nekdy da, ale kdepak, jk kdybych mu naservirovala v lahvicce nejvetsi hnus pod sluncem, zkousela jsem vic znacek, prichuti.. kojila jsem do 2 let. Kravsky mliko nedavam do ted, ma riziko alergii, ekzem.. ale vzdycky miloval bily jogurty a kefiry.. hezky den a kojeni zdar! 🙂

mery83
11. pro 2011

My máme ten stejný problém,plně jsem kojila téměř do 9-tého měsíce,nechtěla nic do pusenky krom prsa a teť má 11měsíců a pořád jídlo zapíjí mlíkem.čajik si vezme jen po lžičkách nebo z hrnečku.O UM jsem uvažovala,ale byly by to zbytečně vyhozené peníze.Všeci mi říkaj že mám vydržet že se to zpraví samo.Tak uvidíme.

meleri
12. pro 2011

ahoj jsem na tom stejne syn ma devet mesicu a chce jen me mliko. obcas sni trochu jogurtu a kase na vecer ale zeleninu ani ovoce nechce. caje nedavam takze to me netrapi ale uz bych byla rada kdyby jedl no.

cervena_vila
12. pro 2011

Až bude starší, nebude to horší, protože už si vystačí s jinými podněty, bude jíst více pevné stravy a mléko nebude tak chybět.
Dospělé jídlo budou jíst celý život, tak proč na ně spěchat 😉
Moje se naučila dobře pít, když byly v létě horka, prostě pořád dostávala, i ze lžičky, i z normálního hrnku, i z petky. Prostě se to ve vhodnou dobu stalo součástí jejího dne.
MM jsem pak omezila na dobu spojenou s uspáváním, aby se mi nesápala do výstřihu na ulici. Šlo to postupně a nenásilně. UM nepije, zkoušela jsem několik značek.

schnek
12. pro 2011

co zkusit nechat třeba oběd na tatínkovi? nebo nezačínat zeleninkou, ale třeba jogurtem? možná by ji bavilo tohle https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/baby-led...