Jak jste mimi odnaučily od kojícího kloboučku?

bartas
5. kvě 2010

Ahoj holky, mohly byste mi,prosím poradit? Asi týden po narození mé holčičky(teď jí jsou 3 měsíce) mi tak rozkousala bradavku,že jsme si musela koupit klobouček. Přisála se k němu mnohem lépe než k bradavce a sála krásně. Ted jsem dostala nějakou střevní chřipku a měla jsme málo mlíčka, takže jsem byla dost zoufalá, protože jsem četla, že díky kloboučku je málo mlíčka, že děti netahají tak,jak normálně bez něho.Takže teď zkouším přikládat co hodinu,abych nějaké to mlíčko vytvořila.Vždycky se snažím ji nabídnout prso bez kloboučku,ale to spustí takový řev, že to po chvilce vzdám. Nemáte nějaké fígle,jak jste odnaučily své dítka od kloboučku vy a jestli to pak mělo blahodárný vliv na množství vyprodukovaného mlíčka?Díky moc🙂

marhulinka
6. kvě 2010

Ahojky Bartas...taky jsem měla strašlivě rozkousané bradavky,musela jsem už v porodnici kojit přes klobouček,ale mlíčka bylo málo,tedy spíš skoro žádné...Doma jsem odsávala,než se mi bradavky jakžtakž zhojili,pak jsem dávala papat přes klobouček...ale zdálo se mi,že tolik toho tím nevytáhne,tak jsem nechala pak prcka pěkně se přihlásit o papu a dala mu prso,párkrát se ošklíbl,vyplivl a brečel,ale hlad byl asi silnější...vždycky jsem trochu mlíčka odstříkla,aby cítil,že to je papu 😵

aisha16
6. kvě 2010

ahoj Bartas, ja jsem kojila malou pres kloboucky docela dlouho (minimalne 5 mesicu) a nemela jsem pocit, ze bych mela min mlicka. Me kojeni pres kloboucky nijak nevadilo, ale nebavilo me ty kloboucky po kazdem kojeni myt atd. Tak jsem sem tam zkousela kojit bez az si na to mala zvykla (to trvalo jen par dni).

sicinka
6. kvě 2010

Ahoj já kojila zcela bez problémů první 4 měsíce přes klobouček a mléka bylo dost, prcek přibýval nadstandartně.. Asi ve 4 měsících se mi při kojení začal trhat a klobouček zahazovat. Prostš zjistil, že to přes něj teče pomalu🙂 Mě to bylo skoro líto, protože nějakou dobu trvalo něž si bradavky znovu zvykly a ta jeho technika nebyla asi nejlepší a boello to jak v porodnici, Pak jsem kojila do cca 8 měsíců než se odstavil sám. Jelikož se asi nedá spoléhat, že každé dítě je tak žravé a netrpělivé jako moje, tak jsem četla že se postupně klobouček stříhá až mu zbude jen ta bradavka.

aleachim
6. kvě 2010

bartas, jestli máš kloboučků dost, tak zkus jednomu odstřihnout špičku, a když nebude protestovat, tak druhý den ostřihni další kousek a tak postupně až bude sát rovnou z bradavky. Potom můžeš klobouček zahodit. Takhle nám to radili v porodnici, ale já jsem nakonec rovnou zahodila klobouček a L sála v pohodě. Chce to ale mít v zásobě náhradní klobouček, kdyby na ten trik nechtěla skočit 🙂 😉

rimmel
6. kvě 2010

u nas to bolo nahoda, sla som von , klobucik zabudla doma a maly potreboval cece tak ze skusim a krasne sa prisal..odvtedy som to skusala coraz castejsie az sme ho v 5m ci 4 uplne vysadili.

dadka2
6. kvě 2010

U nás se malý začal u kloboučka sám vztekat a pak už to šlo bez něj, ale 3 měsíce jsme ho měli.

bocinka
6. kvě 2010

bartas... já s nimi taky kojila... jsem jim vlastně vděčná za to, že vůbec kojím... odnaučila jsem to malou v noci... když byla ospalá a taková zblblá v noci, tak se přisála i k mým plochým bradavkám... 😵 nejdřív jsem zkoušela "to lepší" prso a pak už to šlo samo... ale trvalo to asi týden... je třeba vydržet... 😉 😉 😉 😉

paulie
7. kvě 2010

ahojky, já s koboučky kojila 8m, než se dítko rozhodlo, že to chce změnu a začalo to zkoušet bez nich ... 🙂
Klobouček se dá odnaučit "šokově" okamžitým odebráním (to některá dítka nenesou úplně dobře 🙂 ... a je to lepší u čerstvějších miminek, které se kojení teprve učí) nebo postupným zastřihováním po milimetrech - to bych doporučila zkusit u vás, protože malá už má zažitou techniku kojení a v tomhle věku by nemusela spokupracovat ...
Pokud by to z jakéhokoli důvodu nevyšlo, dá se dítko přesvědčit k lepšímu sání prohazováním mezi prsy ve chvíli, kdy přestane aktivně sát ... vždy po max. deseti minutách. Navíc ti toto pomůže i ve stimulaci tvorby mléka 😉

bartas
autor
7. kvě 2010

ahoj holky , jste moc zlaté a děkuji za vaše rekace.S tím odstřihováním je super nápad, vůbec by mě to nenapadlo🙂 Jednou se taky přisála bez kloboučku,to měla opravdu hlad,ale pak to asi nějak zjistila,tak začala řvát, mrška moje malinká🙂 Zatím se mi to ovšem stále nedaří🙂Děkuju moc🙂