Jak jste na tom s kojením v noci? Kojím i 5x za noc

eldaal
15. črc 2014

Ahoj maminky...chtela jsem se zeptat jak jste na tom s kojenim v noci?Mam devitimesicni princeznu a porad k ni v noci vstavam i petkrat za noc...i pres to,ze na dobrou noc varime krupicnou kasicku...pote dokojuji,aby mala nemela zizen...i pres to se za dve hodiny vzbudi a dozaduje se prsu....jakmile ji chci dat jen flasku s cajem (podle me nemuze mit hlad, protoze toho sporada opravdu dost) tak ji vyplivne.... Z prsu si parkrat cucne a az potom teprve usina....Jak jste na tom vy?

zamilovanadonej
15. črc 2014

@eldaal Já kojím v noci 15ti měsíční dceru stále. Ale spíme spolu v posteli, někam vstávat bych fakt nemohla 😅

berynka
15. črc 2014

@eldaal do dvanácti jsem prostě nedala a pak to bylo tak dvakrát. I když jí rostly zuby. Teď se budí jen kolem třetí hodiny a pak ráno.

evulina77
15. črc 2014

Myslím si, že je to na tobě, ty se musíš rozhodnout a to pevně. Když mi to přerostlo nad hlavu a obtěžovalo mě to, tak jsem taky prostě do 12 nedala. Ale řešila jsem to až když jsem začala dávat pití, cca od 10. - 11. měsíce. Šla jsem k holkám, dala pití, pohladila a odešla, první dny to bylo stále, ale pak se to uklidnilo a kojila jsem pak po té 12-té a pak až kolem páté. Nenechávala jsem vyřvat, ale ani jsem nechovala. Mimčo si vzykne, že nic nebude a přestane to zkoušet, ale když někdy dáš, někdy né, tak si bude myslet, že musí řvát a to hodně a pak bude mlíčko 😀 😀 , jsou to mršky

millyh
15. črc 2014

Jooo tak první se kojil skoro furt a druhý tak jednou. Každopádně je to o tom jestli jí to prso dáš. Malý měl rok a snažím se ho uspávat bez prsa. Je to boj ale řve jen chvilku a pak to vzdá. A v noci je to to samé. Jen mu u toho vysvětluji proč a on to pochopí a usne. Maminka si potřebuje odpočinout a malý usne. Nebo mu říkám ze mu nedám protože mě kouše. Dám mu něco na dudlání on si lehne jak potřebuje a usne sám.
Hodně s ní o tom mluv. Uvidíš že to pár dní potrvá ale pak pochopí že to myslíš vážně a bude spát.
Teď jsem si četla že děti spí na etapy a pokud nepochopíme jejich rytmus a narušime ho tím že ho pokaždé když kvikne a probudí se ho zvedneme nebo mu dáme prso tak se nenaučí spát v kuse protože mu nedáváme prostor aby se to naučilo a učíme ho to co se ho pak snažíme odnaučit.
Ooo jak jsem si nadala že jsem to nevěděla a naučila si je tak hloupě.
Každopádně jde to i později. Jen to trvá déle a stojí to víc práce.
Přeji ti ať si brzy odpočineš a vyspíte se obě do růžova 😀

lenicka07
15. črc 2014

@eldaal Syn mi v 9 měsících dělal přesně to samé, zlepšil se až v roce, možná i o něco déle, teď v necelých 15 měs. se budí na kojení jednou. Přikrmy neměly na kojení v noci vliv, i když se pak rozjedl, tak se i v noci stále budil. Je pravda že s tekutinami máme stále problém, chce hlavně kojit. Každé dítě je jiné, holka mi prospala celou noc už od 3. měsíce, občas měla období kdy se trochu budila, ale nikdy takto často. Každé dítě je prostě jiné, ale snad kolem toho roku by se to zlepšit mělo.

olusenka
15. črc 2014

dcera (10měs.) se mi budí za noc většinou 1x, někdy vůbec, to se vzbudí pak třeba v šest ráno, někdy zase 2x. Žízní nebo hladem to asi bude (i když když šla dcera spát bez večeře, jen nakojená, protože jí nějak nešmakovalo, nebudila se mi v noci častěji, třeba z hladu), pokud je to ale hodněkrát, už třeba 5x, myslím, že je to spíš zvyk, který by mohl jít odbourat. Myslím ale, že se to bez pláče neobejde. Každopádně jsem někde četla, že děti ve věku od 6 měs. do 1 roku se budí častěji. A asi to bude pravda. Syn se mi v tom období taky budil častěji, i když ne tak moc. trpělivě jsem v noci nabízela vodu, přebalila, pochovala, položila zpět do postýlky. Naštěstí ale prakticky nikdy po vrácení do postýlky nebrečel. Po roce zase začal spát celou noc bez jakéhokoliv buzení pravidelně.

katyxq
15. črc 2014

za sebe píšu - jen 5x? V tomhle věku malé bych ti to záviděla 😀 Malá se budila i co půl hodiny. Něco jsem psala jako zkušenost pod článek https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni
Prostě se nebudí hlady, ale protože potřebuje pomoct zpracovat vjemy, kontakt 😉, je to v tomhle věku naprosto přirozené a samo to odezní.

chris_n
16. črc 2014

@katyxq v 9 měsících? ve dvou bych to pochopila, ale tolikrat se nebudi ani moje dvouměsíční dcerka....

alamo
16. črc 2014

A dudlik by nepomohl?

katyxq
16. črc 2014

@chris_n jo, budila se takhle mezi 5./6. a 9. měsícem (ale hlady to nebylo), je to v tomhle věku obvyklé a vývojově normální, že se děti častěji budí jak ty první něsíce - u nás to byl až takovýhle extrém, ale ona se předtím a i potom budila co dvě hodiny a skoro celou noc prospí až posledního ani ne půl roku, fakt je to hodně o povaze a aktivitě dítěte (ta naše je hódně kontaktní a dračice k tomu 😀, k tomu chce všecko stihnout, všecko se naučit, takže její spani je už od narození divočina, ať děláme, co děláme).

eldaal
autor
16. črc 2014

No tak jsem zkousela....chtela jsem byt silna..🙂 no a vysledek? Lahev nechceme, pochovat nestaci....mluveni je celkem zbytecne, protoze pres ten obrovsky rev jsem neslysela ani sama sebe....po pul hodine nepredstavitelneho place jsem to vzdala (rvalo mi to srdce) a prso dala...☹ napila se a spinkala sladce dal....ale dnes jsme vstavali jen trikrat 🙂 tak ja nevim....asi jsem spatna matka ale kdyz place tak, ze nemuze popadnout dech...tak proste nevydrzim...hold to asi jeste chvilku vydrzim a pak se uvidi...,jinak moc dekuji za rady 😉

muribana
20. říj 2014

@eldaal ahoj, resim ted stejny problem. Zmenilo se to nejak u tebe? Maly ma 10m, casto se budi v noci. Nic jineho (flasku,dudlik) nechce a odmita to i pres den.

granda
20. říj 2014

@eldaal jsi ta nej matka na světě.. mám prso a ona jej chce... v 15 letech nebude chtít mlíko ani vidět.....ja kojila 15 měsíců a byla to pohoda.... spaly jsme spolu a našla si co chtěla...

pavlina276
21. říj 2014

@eldaal Mně se také okolo 9měs. začala pořád budit ( skoro každou hodinu), už mě to asi po měsíci nevyspání štvalo -protože to hlady nebylo. Tak jsem jí vždy vzala do rukou, chvilku kolébala, pak v klidu dala do postýlky a teď ve 14měs. se mi budí okolo 12té na kojení a spí až do rána. Chtěla bych už odbourat i toto kojení, aby v noci spala celou dobu. Takže bych radila pohladit, pochovat a hlavně nedávat napít(třeba po 4-5ti hodinách)....Přeji ti hodně štěstí🙂)) 🙂

eldaal
autor
22. říj 2014

@muribana ahoj....tak nejak se mi to vyresilo samo.....mela jsem zdravotni problem a diagnoza vyzadovala ukoncit kojeni.....bylo to kruty.....prvni noc probdela.....mala plakala a nadavala nam....plakala jsem s ni....opravdu to bylo tezke.....ale dalsi noc spala 8 a pul hodiny....a pak uz to bylo v pohode......takze ji bylo jedenact a pul mesice, kdy jsem prestala kojit....

wenduliks
22. říj 2014

@eldaal Mame stejne stare dite a stejny "problem"… 😀 Ja to neresim, maly spi s nami vposteli, tak ho nakojim a spime spokojene oba dal. Kolem 6.mesice prospal 3cele noci v kuse. ( vyjmecne 😉 ) Ale od narozeni az do ted se proste casto budi. Ano, jsem unavena,ale rikam si,ze to neni na porad! 🙂 "chytre rady" maminek,ktere maji spici deti bych moc neposlouchala. Kazde dite je jine a ja rikam,kdo takove dite nezazil,ten to nikdy nepochopi. Moje segra ma deti 2,obe byly kojene a obe se ji budily jen 1x za noc. Kazde dite je uplne jine. Preji hodne sil a co nejvic prospanych noci! 🙂