Jak jste přestaly kojit?

l.u.c.i.e
23. říj 2011

Mám 16 měsičního syna a pomalu uvažuju, že přestanu kojit, jelikož je závislák na prsu. Jinak než u prsa neusne a v noci se mi několikrát budí a opět vyžaduje prso. Když mu ho odmítnu dát, šílený řev. Myslíte, že to časem přejde a sám prso odmítne nebo to bude horší a horší? Původně jsem měla v plánu kojit aspoň do 2 let, ale jak vidím začíná to být neúnosné.

dana3262
23. říj 2011

Tak jestli je zavislak, tak to nebude asi jen tak prestat, ne? Nam pomohlo na usinani a nocni kojeni (do 13.m 5x a vice-nekdy nonstop 😅 ) dat na noc UM. I kdyz jsem se hodne branila, ze UM nikdy, tak to tak dopadlo. (kvuli memu zdrav.stavu). Ale zvaz, jestli neni skoda prestat kdyz vam to tak pekne jde 🙂 do 2 let kratka doba a to pak s nim bude uz rec. Nasem mu je 20mes a rec s nim neni zadna, tak snad uz to ted pujde rychlejc 😀

luciebx
23. říj 2011

my sme prestali pomalu kolem toho roka.. spis sem se mu snazila davat pit vic caj nebo jen vodu a snazila se omezit kojeni jen pred spanim.. takze sem kojila nez sel v poledne spat.. pak v noci a k ranu.. pak uz to slo nejak samo.. spis sem mu davala kdyz me bolelo prso.. bylo obdobi ze se drasal pod tricko a chtel.. no ale casem behem mesice tak to sam nejak nechtel uz ...jakmile sme presli na rezim s jidlem ze mel veceri tak uz ani na prso nechtel.. zkusila sem parkrat nechat ho vzhuru utahat tak ze by sel spat bez prsa.. podarilo se .. a tak si nejak uvedomil ze ani na to usinani prso nepotrebuje.. a tak sme prestavali a prestavali.. az sme skoncili.. takze hodne stesticka.. ale pokud mas hodne mlicka a malej pije tak bych treba uplne neodbouravala.. dala treba jen to jednou prd spanim a zbytek se snazila nahradit treba jinym pitim.. no uvidis co vam bude vyhovovat..

elviie
23. říj 2011

My skončily s kojením v 18 měsících, bylo to vzájemné, zbylo nám kojení na večer před spaním a občas v noci, když se vzbudila, už to byl jen zvyk, moc toho nevypila...pak ze dne na den dvakrát večer nechtěla a spala zrovna celou noc - bez kojení, tak jsem jí už přestala nabízet, večer ukládám stejně jako po obědě na spinkání, večer když se občas vzbudí, tak ji potulím a ukládám zpátky do postýlky. Jsem ráda, že to tak vyplynulo samo, že se odstavila postupně sama. 🙂 Nám možná pomohlo i to, že už od 13 měsíců spinkala sama v pokojíčku, a že usínala hezky sama, spinkala čím dál víc celou noc a kojení postupně ubývalo a zůstalo jen večerní, výjimečně noční.
Kamarádka odstavovala dceru po 1,5 roce všemi možnými prostředky - nabízela v noci čaj, vodu nebo UM (to odmítala, zkoušela všechny možné značky)...přes den dávala více mléčných výrobků...trvalo jim to, byl to boj, ale povedlo se jí to. Já jsem osobně ráda, že jsem to nemusela až tak řešit.
Držím palce! Myslím, že to chce čas jako chození, mluvení, učení na nočník...

neu.sona
23. říj 2011

Jéé, zase další diskuze a otázka navíc 😖 . Sorry, ale tohle se tady řeší pořád. Stačí zadat do vyhledávače 😉