Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak konečně nastartuju laktaci?

tanyya
2. kvě 2014

Ahoj, všude jsou pořád témata, jak někdo chce znovu nastartovat laktaci, ale jak to udělat, když je dítěti již tři týdny a mléka je stále hrozně málo? Už čtvrtým dnem krmím přes suplementor a dokrmuji přes prst, přikládám, odsávám a odsaji okolo 30 ml denně, během těch čtyř dnů se to ani o píď nezvýšilo to množství odsátého mléka, máte někdo tento typ zkušenosti? děkuji

loafeer
2. kvě 2014

No napadá mě ještě zvýšit pitný režim a užívat homeopatika Ricinus Komunis- to mi trochu pomohlo. Také noční odstříkávání zvedá naději na zvýšení produkci mléka....Ovšem jsou situace, kdy prostě mlíko není a nebude....:o(

emin
2. kvě 2014

@tanyya Pokud odsajete 30 ml není to nijak málo a laktace běží. Jsou ženy, které neodstají víc než 10ml a přitom jejich dítě pohodově pije a prospívá. Prso je zkrátka dělané na sání dětí a ne na podtlak odsávaček. Miminko, pokud správně saje, vysaje vždy víc, než jste schopna odsát. Při kojení rozlišujte dlouhé sání miminka se zastavením bradičky v dolní poloze (tzv pauza v bradě), hýbe se často I spánek a sanice miminka a ozve se polknutí. To je efektivní sání, kdy pije. Krátké pohyby jsou jen dudlání bez pití. Postup by měl být takovýto - vždy, když mimi chce nakojte, ideálně kůže na kůži, sledujte dlouhé sání, když už nesaje, vystřídejte prsa a takto můžete třeba I 3x-4x za jedno kojení. Pokud i poté má mimi hlad, dokrmte opět nejlépe suplementorem na prsu. Při kojení prs stlačujte volnou rukou, abyste tok mléka zintenzivnila. jak opodporu můžete užívat bylinky a homeopatika, ale hlavní je caste kojení (i v noci min po 3 hodinách). Pomáhá těsný kontakt s miminkem - nošení v šátku, společné spaní. Pokud mimi efektivně nesaje, odsávejte po 3 hodinách cca 10-15 min z každého prsa. Je to makačka, ale rozkojit se můžete až cca do 3 měsíců miminka i později. Pokud si nejste jistá technikou přikládání a sání, raději kontaktujte LP.

anets
2. kvě 2014

Moje zkušenost je taková, že jsem se rozkojila až po 6ti. týdnech. Každé 3h jsem odsávala mléko a přikládala miminko.Kojení a odsávání nám trvalo hodinu. Momentálně je nám 3 měsíce a stále plně kojíme. Ale byla to makačka 😉 Chce to pevné nervy a věřit si 🙂 Hodně štestí¨ 🙂

danka2013
3. kvě 2014

Je to makačka mám úplně stejný problém.
Piju kojící čaje, homeopatika, pití a jídlo také důležité, odsávám 3x denně (20ml), kojím 8x denně , ale stále přikrmuji umělou výživou. Jsem 3 týdny po porodu. Ale přestávám mít na to energii a trápí mě to.
Měla jsem doma i laktační poradkyni a ta mi poradila vše co píši. A říkala, že uvidím po 8.10 dnech zda to má smysl a zda ne.
Tak držím palce zkus vydržet a dát do toho všechno, abys věděla, že jsi pro to udělala maximum. 🙂
@tanyya

Sem začni psát odpověď...

Odešli