Jak konečně nastartuju laktaci?

tanyya
2. kvě 2014

Ahoj, všude jsou pořád témata, jak někdo chce znovu nastartovat laktaci, ale jak to udělat, když je dítěti již tři týdny a mléka je stále hrozně málo? Už čtvrtým dnem krmím přes suplementor a dokrmuji přes prst, přikládám, odsávám a odsaji okolo 30 ml denně, během těch čtyř dnů se to ani o píď nezvýšilo to množství odsátého mléka, máte někdo tento typ zkušenosti? děkuji

loafeer
2. kvě 2014

No napadá mě ještě zvýšit pitný režim a užívat homeopatika Ricinus Komunis- to mi trochu pomohlo. Také noční odstříkávání zvedá naději na zvýšení produkci mléka....Ovšem jsou situace, kdy prostě mlíko není a nebude....:o(

emin
2. kvě 2014

@tanyya Pokud odsajete 30 ml není to nijak málo a laktace běží. Jsou ženy, které neodstají víc než 10ml a přitom jejich dítě pohodově pije a prospívá. Prso je zkrátka dělané na sání dětí a ne na podtlak odsávaček. Miminko, pokud správně saje, vysaje vždy víc, než jste schopna odsát. Při kojení rozlišujte dlouhé sání miminka se zastavením bradičky v dolní poloze (tzv pauza v bradě), hýbe se často I spánek a sanice miminka a ozve se polknutí. To je efektivní sání, kdy pije. Krátké pohyby jsou jen dudlání bez pití. Postup by měl být takovýto - vždy, když mimi chce nakojte, ideálně kůže na kůži, sledujte dlouhé sání, když už nesaje, vystřídejte prsa a takto můžete třeba I 3x-4x za jedno kojení. Pokud i poté má mimi hlad, dokrmte opět nejlépe suplementorem na prsu. Při kojení prs stlačujte volnou rukou, abyste tok mléka zintenzivnila. jak opodporu můžete užívat bylinky a homeopatika, ale hlavní je caste kojení (i v noci min po 3 hodinách). Pomáhá těsný kontakt s miminkem - nošení v šátku, společné spaní. Pokud mimi efektivně nesaje, odsávejte po 3 hodinách cca 10-15 min z každého prsa. Je to makačka, ale rozkojit se můžete až cca do 3 měsíců miminka i později. Pokud si nejste jistá technikou přikládání a sání, raději kontaktujte LP.

anets
2. kvě 2014

Moje zkušenost je taková, že jsem se rozkojila až po 6ti. týdnech. Každé 3h jsem odsávala mléko a přikládala miminko.Kojení a odsávání nám trvalo hodinu. Momentálně je nám 3 měsíce a stále plně kojíme. Ale byla to makačka 😉 Chce to pevné nervy a věřit si 🙂 Hodně štestí¨ 🙂

danka2013
3. kvě 2014

Je to makačka mám úplně stejný problém.
Piju kojící čaje, homeopatika, pití a jídlo také důležité, odsávám 3x denně (20ml), kojím 8x denně , ale stále přikrmuji umělou výživou. Jsem 3 týdny po porodu. Ale přestávám mít na to energii a trápí mě to.
Měla jsem doma i laktační poradkyni a ta mi poradila vše co píši. A říkala, že uvidím po 8.10 dnech zda to má smysl a zda ne.
Tak držím palce zkus vydržet a dát do toho všechno, abys věděla, že jsi pro to udělala maximum. 🙂
@tanyya