Jak malého odstavím na víkend?

tekisek
10. únor 2013

Ahoj potřebuji poradit jak malého odstavit na víkend🙂. Chceme odjet na víkend a babička bude hlídat, jenže mám docela strach jak to zvládnem. Je mu 7m a nahrazený má oběd jinak ke sváče a v noci dostává MM. A to je také problém, je naučený u prsa usínat a v noci se budí taky tak 3x-4x.Nevím kdo to zvládne hůř jestli já nebo malej☹. Také bych byla vděčná za radu co dělat aby mi třeba nezatvrdlo mlíčko nebo abych neměla bolesti prsou. Mockrát děkuji za rady

zamilovanadonej
10. únor 2013

Ahoj, tak zkus malému odstříkat na víkend do zásoby, a ty budeš muset přes víkend odstříkávat také. Tak holt babičce usne u flašky 😀

paaajuska
10. únor 2013

Teda to jsi odvážná:D Taky bych radila odsát malému mlíčko do zásoby na víkend a sama si potom odsávat.
Měla jsem 2x zánět v prsu a není to nic moc:( Pokud nemáš odsávačku, tak ručně🙂
Ať si víkend hezky užijete🙂

alma13277
10. únor 2013

Smekám, já bych neodjela 😒 Naše babička by se pro vnoučata rozdala, ale soustavně ohřívat mléko i v noci bych jí nenechala. Náš píďa večery zatím nedá, tedy já nemám to sdrce nechat ho tu křičet. Sice jsem se pokoušela, ale zoufalý manžel vždy volal, ať jedu domů. Jinak než radí holky kojení nepůjde. Držím palce, ať si víkend užijete dle představ 😉

pismenka
10. únor 2013

nikam bych nejela, v 7měs. je to dost malé miminko na to,abych ho dávala babičce. A jak píšou holky, odsaj mu do zásoby a pak budeš muset odsávat ty.

brambora20
10. únor 2013

Mám skoro stejně starého prcka- řešit, jestli bych jela nebo nejela nebudu, na to se asi neptáš 😉 Já zatím byla asi 2x pryč na noc...Byl u mamky. vždy jsem odsála asi 3x 180ml MM, k tomu byla možnost UM. Poprvé to bylo asi ve 4m, kdy měl trošku problém s flaškou...Přes noc v pohodě, vzbudil se jen 1x, k ránu taky ok, až dopol.bojkotoval flašku, tak nakon ec mamka zkoušela a zkoušela, až vzal na miklost Um.
Tedka už má taky oběd zeleninovo-masový, do toho občas pije z flašky vodu. Hodně se budí, opět jsem odstříkala 3,5kelímku Avent+ možnost Um(resp.BEba). Bylo to uplně v pohodě, akorát mamka nevěděla množství, ale do dopol.všecko to MM vypil, jelikož jsem si dala vínko, nechtěla jsem ještě kojit, po obědě dostal Um, tak uplně ok, pak ještě odpo a večer, tak taky v poho. Flaška i UM.
Já sama jsem odstříkávala v obou příp. vždy, jak jsem přišla domů, čili v noci v 1h. z obou prsou po 150ml. Ráno pak stejně, pak když bych pokaždé kojila, prostě jsem odsála.
Ted jsem si vzpomněla- u 1.syna jsem musela v 5m začítá brát ATB a zvládla jsem ho odstavit na 7dní, pil Um, já odsávala po 3hod., vylívala do umyvadla, po týdnu se v poho chytl zpět. Takže v poho!

katka_mel
10. únor 2013

Nejprve bych zkusila, jestli tu flašku vůbec bude. Naše Danka byla plně kojená do půl roku a s flaškou si poradila až tak kolem 3/4roku. Tak abys neodjela na víkend a nemusela se vracet, protože malý neví jak na to. Jinak odsát mléko, pokud neumíš, tak nějaké UM.

anetka1701
10. únor 2013

Já bych se tolik nebála o to, co bude malej pít (odsříkaný+UM a dá to v pohodě :o) jako o to, aby jsi o mlíčko nepřišla... Takže odstříkávat i o víkendu jak o život (sežeň/půjč si někde odsávačku)... No a malej holt usne u babičky přitulenej s flaškou... Ale rozhodně by to chtělo zkusit předem - třeba mu dát flašku s mm v noci ještě u vás :o) Jsou mimča co z flašky nepijou ani omylem a to by byl opravdu problém...

pett21
11. únor 2013

vsechny tady pisete ze je dost malinky na to nechat ho u babicky .Na to se preci tazatelka vubec neptala !
Ale jen pro info : Ziju ve spanelsku a tady jsou maminky s mimci dle zakona pouze 4 mesice doma . Pak musi do prace nebo byt doma bez penizku , takze 2 dny ....

evly
11. únor 2013

Kamarádka malou zvykala na babičku už od 4. měsíce ji tam měli skoro každou sobotu na noc, odsávala mlíko s sebou malé a samozřejmě i ona místo kojení a žádný problém, navíc se právě po půl roční mateřské vrací do práce na půl úvazku při rodičáku a malou ráno hlídá babička, odsávačka funguje a všichni jsou spokojení. Takže se toho neboj.

monad
11. únor 2013

taky bych asi nejela, nebo odstříkala teda MM..

terkaz
11. únor 2013

Tak male ditko bych z ruky nedala 😉

lck79
11. únor 2013

Odsát co nejvíc babičce do zásoby a o víkendu odsávat z prsu, aby mlíko nezatvrdlo a nevznikl třeba zánět. Užijte si víkend, malej to zvládne určitě s přehledem 😉

pejtho
13. únor 2013

Já byla na noc poprvé pryč v 10ti měsících a to až potom, co jsme ukončili noční kojení. Kojila jsem dál ráno a večer, ale v těch 10ti měsících jsme ukončili noční, protože u prsa usínala a pak se pořád budila. A až teprve potom co se nebudila na kojení, tak jsem jela pryč přes noc.
Ale bylo to dané i tím, že malá odmítala flašku a i kdybych odstříkala, bylo by mi to k prdu 🙂
Pokud je babička ochotná vstávat i v noci, ohřívat MM a pokud malý vezme v pohodě flašku, tak jak píšou holky. Odstříkat do zásoby, zamrazit a po celý víkend odstříkávat. Ale možná bych ještě pro jistotu koupila Nutrilon, kdyby náhodou odstříkané nestačilo, tak aby babička neměla starosti.

andelka
13. únor 2013

nejela bych dokud by nebylo dítě už nějakou dobu odstavěné..jinak si to neužije nikdo, ani ty, protože budeš myslet pořád na malého. A přes víkend co? Odstříkávat? Malej v tom bude mít hokej. A odstavit ho "jen tak" v 7m mi přijde na hlavu a zbytečné.
Pokud by byl na UM, neříkám, ale když velkou část jeho stravy tvoří MM, i v noci a ještě usíná u prsa, tak na to bych neměla ani nervy ho to odnaučovat a na víkend mu vzít co je jeho, po právu.
Já vím že je to náročné, taky využívám babičky kdy to jen jde, ale prnvího půl roku jsem vždycky smířená s tím, že jsem pořád s mimčem (moje byly nevyzpytatelné, mohly spát 3h nebo taky 15minut a dožadovat se jídla, a flašku nechápaly). Hlídat jsem je nechala vždycky až měly nahrazenou svačinu, takže dopo nebo odpo tak 2-3hodiny už to šlo. Ono to rychle uteče...se starším synem jsme byla poprvé večer venku až když byl odstavený (ve 13m), s manželem na jednodenním výletě v 15m, hlídala ho celý dne babička, dala ho i spát. Vyloženě na celý víkend se chystáme až příští rok. Je to náročné, ale malej je ještě malej, snad to 3měsíce ještě vydržíte ne? Lepší víkend odsunout a pak si ho užít než to takhel řešit.

dolda
13. únor 2013

Ptal se Vás tu někdo na to jestli by jste jeli nebo ne 🙄 , otázka snad zněla jinak.......