• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak mám přestat kojit? Poraďte

13. března 2008 
prosím o radu.
26. únor 2008 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
musis nebo chces?
26. únor 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
malému bude teď jedenáct měsíců a pořád chce kojit. Přes den tak pětkrát a v noci i sedmkrát.
26. únor 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mě zajímá, taky bych už ráda přestala, hlavně kvůli neustálému nočnímu kojení. Někdy je to i 7x za noc :unamused: :confounded: , přes den si ho vyžádá teda jen 1-2x, ale ty noci mě vadí. Moje předsevzetí bylo kojit do roka, takže už přesluhuju, takže pokud máte nějaké zaručené rady sem s nima :grinning:
26. únor 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já hlavně kvůli tomu nočnímu kojení a v létě chci jet na dovolenku a nechat mimi u babičky ( tak na dva dny) a bojím se, že prostě se bude kojit do dvou.
26. únor 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar maminy,
mě pomohlo,že jsem si dala menší podprsenku doma jsem v ní měla studenou pínu a odstříkávala jen do úlevy. :wink: Mám to od babičky a ta má 9 dětí :grinning:
26. únor 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to takove obdobi ja mela rekord 14dni v kuse 13x za noc lezly ji posledni zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...pusti se sami ja bych to nehrotila do leta casu dos aby te pak nemrzelo zes mu sebrala to co mu nejvic asi chutna
26. únor 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jo, já tomu nechám volný průběh a uvidíme. :slight_smile:
26. únor 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavne klid az by mel 2roky uz bych to resila je jeste male,,,a ma vsecky zuby?uz?20?esti ne klido to muze bejt ono a taky rustovej spurt neres to a hlavne se tim nestresuj pac to jeste vic pozna a muze byt protivnej je to desne chapu te ja to znam byl to masakr ale musis vydrzet neboj to prejde casem
26. únor 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak určitě to dětem chutná ale taky se tím děti hodně uklidňují.Spánek je důležitý i pro maminku a co je spoustu jiných dobrůtek :wink:
26. únor 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no zoubky má zatím jenom tři. Já si prostě když si odpoledne schrupne, tak spím taky. :slight_smile:
26. únor 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě děcka přestaly samy jedna v roku a půl, druhá v 17 měsících, uvidíš :wink: lámat přes to nešlo :fearful:
26. únor 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to u mě nehrozí, u nás se toho dobrovolně nevzdá. Já už zkoušela UM několikrát a vždycky jsem pak rozbalenou krabici musela vyhodit, protože jakmile zjistil, že je ve flašce UM a ne čaj, začal se vzpírat a byl konec. Chtě nechtě jsem musela zase s kozama na pastvu a hned byl klid :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
26. únor 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no, mne nechce pít čajík, jenom takové ty šťáviky od Hamánka a Hami.
26. únor 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme taky nikdy neměli UM, krabice šla po roce do koše :sunglasses: Andi, já si taky myslela, že to nikdy neskončí, to přijde ze dne na den samo :slight_smile:
26. únor 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, švagrová to nevydržela, malej byl kvůli kojení až otravný (měl rok a 3/4 když definitivně skončila), ona to vždy nevydržela a dala mu zas, třeba kvůli zubům a pod., nakonec šla k doktorovi, dostala nějakou tabletu na zastavení laktace. Ale nevím, jak se to jmenovalo :unamused:
26. únor 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kri už aby to bylo, fakt bych byla na jednu stranu ráda, kdyby prso začal odmítat. Pokud by mě nechal vyspat, kojila bych i do 2 let, mě to neobtěžuje, já ráda kojím, ale to noční vstávání mě ubíji... :unamused:
26. únor 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla na zast, lakt Mysalfon, ale bylo mi po něm šíleně zle :confounded: Ale snad to přejde a začnete spávat, úplně tě chápu, já, když se Adi užužlává popadesáté, tak bych poslala prsa radši do Afriky, než zas dundat :unamused:
26. únor 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to mám někdy stejné pocity. Ještě mám problém: malej chce většinou pravé prso a levé ignoruje. To levé mám teď o něco menší. doufám, že se to srovná.
26. únor 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
chlupka:
ja mam stejny problem, maly si posledni dobou vymaha jen jedno prso...jak pises, jedno je mensi, ale stalo se mi to uz asi pred 2. mesici, zacala jsem maleho prikladat k prsu, ktere odmital a znova se to napravilo... :slight_smile: Kojim skoro rok a jsme rada, ze jeste kojim......vsak to jednou prestane....
26. únor 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja uz o tom taky docela silne uvazuju, ale mala je desna prisavka a hlavne hrozne velkej nervak a kojeni je pro ni jak neurol... Nevim, jak na to, nechci byt moc brutalni.
27. únor 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak nam doktorka rekla, ze ji nemam proste v noci dat prso. Samozrejme musi nastoupit tatinek a pomoci. Tak jsme vcera zahajili teror na nasi malou holcicku. Chci ji take kojit co nejdele, ale v noci by mela uz spat. Tak jsem ji dala naposledy ve 22:00 a pak, kdyz se v pulnoci probudila, vstal k ni tatinek, strkal ji dudlika, choval...No rev to byl strasny, vztekala se, prala se, ale do 15 min. to vzdala a usmula. pak se probudila ve 3hod a opakovalo se to. srdce mi to rvalo, ale musela jsem nechat manzela, pac ten nema prso! A deti to vedi. Pak se probudila v 5 hod a to uz jsem ji nakojila. 7hod bez kojeni se mi zda na zacatek dobry. Uvidime, jak to bude pokracovat dnes. Moje kamaradka to take takhle udelala a po treti noci uz byl klid a mala spi ted celou noc. Tak pevne nervy!
28. únor 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky premyslim ,ze ji pomalu odstavim ,zaprvi chce mliko jen v noci,max2-3 a ted co mame zuby v noci spis nez pije tak to dudla a ja je mam uplne popraskany,a dnes jsem zkousela dat v noci misto mlika caj a taky to slo,pres den mliko nevyzaduje,nesapese po me :slight_smile:
28. únor 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
kámoška zrovna minulý týden řešila podobný problém. Syn jí přes den normálně jedl příkrmy, ale jiné mlíko než MM nechtěl a v noci se budil a musela ho tak každé dvě hodiny přikládat. Zkusila všechny možné varianty, dávala mu i do flašky kaši a nic. Nakonec ho ale přemohl hlad a po několika týdnech před spaním do něj vpravila lahev Nutrilonu a teď spinká až do rána :wink: . Kamarádka zatím mlíko odstříkává, ale tvoří se stále méně už i tím, že nekojila plně.
28. únor 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Artikula tak jak pokračujete v omezování kojení? By mě to zajímalo, jestli ta vaše metoda na Sofinku stále platí :sweat_smile: . Pokud jo, vyzkoušíme to taky :wink: Jo a gratulace k 11 měsícům :dizzy_face:
11. bře 2008 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
to by me taky zajimalo,nam se stale to nocni kojeni nedari odbourat,budi se posledni mesic co 2h. :frowning2:
12. bře 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádce pomohlo natřít si bradavku zubní pastou :grinning: je to sice trošičku drastický, ale nic jinýho jí nezabíralo....
13. bře 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek