Jak mám přestat kojit? Poraďte

chlupka
26. únor 2008

prosím o radu.

aponchie
26. únor 2008

musis nebo chces?

chlupka
autor
26. únor 2008

malému bude teď jedenáct měsíců a pořád chce kojit. Přes den tak pětkrát a v noci i sedmkrát.

andrea73
26. únor 2008

tak to mě zajímá, taky bych už ráda přestala, hlavně kvůli neustálému nočnímu kojení. Někdy je to i 7x za noc 😒 😖 , přes den si ho vyžádá teda jen 1-2x, ale ty noci mě vadí. Moje předsevzetí bylo kojit do roka, takže už přesluhuju, takže pokud máte nějaké zaručené rady sem s nima 😀

chlupka
autor
26. únor 2008

no já hlavně kvůli tomu nočnímu kojení a v létě chci jet na dovolenku a nechat mimi u babičky ( tak na dva dny) a bojím se, že prostě se bude kojit do dvou.

abinka
26. únor 2008

nazdar maminy,
mě pomohlo,že jsem si dala menší podprsenku doma jsem v ní měla studenou pínu a odstříkávala jen do úlevy. 😉 Mám to od babičky a ta má 9 dětí 😀

aponchie
26. únor 2008

je to takove obdobi ja mela rekord 14dni v kuse 13x za noc lezly ji posledni zuby 😝 ...pusti se sami ja bych to nehrotila do leta casu dos aby te pak nemrzelo zes mu sebrala to co mu nejvic asi chutna

chlupka
autor
26. únor 2008

tak jo, já tomu nechám volný průběh a uvidíme. 🙂

aponchie
26. únor 2008

hlavne klid az by mel 2roky uz bych to resila je jeste male,,,a ma vsecky zuby?uz?20?esti ne klido to muze bejt ono a taky rustovej spurt neres to a hlavne se tim nestresuj pac to jeste vic pozna a muze byt protivnej je to desne chapu te ja to znam byl to masakr ale musis vydrzet neboj to prejde casem

abinka
26. únor 2008

Tak určitě to dětem chutná ale taky se tím děti hodně uklidňují.Spánek je důležitý i pro maminku a co je spoustu jiných dobrůtek 😉

chlupka
autor
26. únor 2008

no zoubky má zatím jenom tři. Já si prostě když si odpoledne schrupne, tak spím taky. 🙂

krikri27
26. únor 2008

Mě děcka přestaly samy jedna v roku a půl, druhá v 17 měsících, uvidíš 😉 lámat přes to nešlo 😨

andrea73
26. únor 2008

tak to u mě nehrozí, u nás se toho dobrovolně nevzdá. Já už zkoušela UM několikrát a vždycky jsem pak rozbalenou krabici musela vyhodit, protože jakmile zjistil, že je ve flašce UM a ne čaj, začal se vzpírat a byl konec. Chtě nechtě jsem musela zase s kozama na pastvu a hned byl klid 😅 😝 .

chlupka
autor
26. únor 2008

no, mne nechce pít čajík, jenom takové ty šťáviky od Hamánka a Hami.

krikri27
26. únor 2008

My jsme taky nikdy neměli UM, krabice šla po roce do koše 😎 Andi, já si taky myslela, že to nikdy neskončí, to přijde ze dne na den samo 🙂

eps
26. únor 2008

No, švagrová to nevydržela, malej byl kvůli kojení až otravný (měl rok a 3/4 když definitivně skončila), ona to vždy nevydržela a dala mu zas, třeba kvůli zubům a pod., nakonec šla k doktorovi, dostala nějakou tabletu na zastavení laktace. Ale nevím, jak se to jmenovalo 😒

andrea73
26. únor 2008

Kri už aby to bylo, fakt bych byla na jednu stranu ráda, kdyby prso začal odmítat. Pokud by mě nechal vyspat, kojila bych i do 2 let, mě to neobtěžuje, já ráda kojím, ale to noční vstávání mě ubíji... 😒

krikri27
26. únor 2008

Já měla na zast, lakt Mysalfon, ale bylo mi po něm šíleně zle 😖 Ale snad to přejde a začnete spávat, úplně tě chápu, já, když se Adi užužlává popadesáté, tak bych poslala prsa radši do Afriky, než zas dundat 😒

chlupka
autor
26. únor 2008

tak to mám někdy stejné pocity. Ještě mám problém: malej chce většinou pravé prso a levé ignoruje. To levé mám teď o něco menší. doufám, že se to srovná.

kocurek
26. únor 2008

chlupka:
ja mam stejny problem, maly si posledni dobou vymaha jen jedno prso...jak pises, jedno je mensi, ale stalo se mi to uz asi pred 2. mesici, zacala jsem maleho prikladat k prsu, ktere odmital a znova se to napravilo... 🙂 Kojim skoro rok a jsme rada, ze jeste kojim......vsak to jednou prestane....

anatanka
27. únor 2008

Ja uz o tom taky docela silne uvazuju, ale mala je desna prisavka a hlavne hrozne velkej nervak a kojeni je pro ni jak neurol... Nevim, jak na to, nechci byt moc brutalni.

artikula
28. únor 2008

Ahoj,tak nam doktorka rekla, ze ji nemam proste v noci dat prso. Samozrejme musi nastoupit tatinek a pomoci. Tak jsme vcera zahajili teror na nasi malou holcicku. Chci ji take kojit co nejdele, ale v noci by mela uz spat. Tak jsem ji dala naposledy ve 22:00 a pak, kdyz se v pulnoci probudila, vstal k ni tatinek, strkal ji dudlika, choval...No rev to byl strasny, vztekala se, prala se, ale do 15 min. to vzdala a usmula. pak se probudila ve 3hod a opakovalo se to. srdce mi to rvalo, ale musela jsem nechat manzela, pac ten nema prso! A deti to vedi. Pak se probudila v 5 hod a to uz jsem ji nakojila. 7hod bez kojeni se mi zda na zacatek dobry. Uvidime, jak to bude pokracovat dnes. Moje kamaradka to take takhle udelala a po treti noci uz byl klid a mala spi ted celou noc. Tak pevne nervy!

poupe
28. únor 2008

ja taky premyslim ,ze ji pomalu odstavim ,zaprvi chce mliko jen v noci,max2-3 a ted co mame zuby v noci spis nez pije tak to dudla a ja je mam uplne popraskany,a dnes jsem zkousela dat v noci misto mlika caj a taky to slo,pres den mliko nevyzaduje,nesapese po me 🙂

berynka
28. únor 2008

Ahoj,
kámoška zrovna minulý týden řešila podobný problém. Syn jí přes den normálně jedl příkrmy, ale jiné mlíko než MM nechtěl a v noci se budil a musela ho tak každé dvě hodiny přikládat. Zkusila všechny možné varianty, dávala mu i do flašky kaši a nic. Nakonec ho ale přemohl hlad a po několika týdnech před spaním do něj vpravila lahev Nutrilonu a teď spinká až do rána 😉 . Kamarádka zatím mlíko odstříkává, ale tvoří se stále méně už i tím, že nekojila plně.

andrea73
11. bře 2008

Artikula tak jak pokračujete v omezování kojení? By mě to zajímalo, jestli ta vaše metoda na Sofinku stále platí 😅 . Pokud jo, vyzkoušíme to taky 😉 Jo a gratulace k 11 měsícům 😵

poupe
12. bře 2008

to by me taky zajimalo,nam se stale to nocni kojeni nedari odbourat,budi se posledni mesic co 2h. ☹

megee
13. bře 2008

kamarádce pomohlo natřít si bradavku zubní pastou 😀 je to sice trošičku drastický, ale nic jinýho jí nezabíralo....